Code Lyoko [DS]

Code Lyoko to przygotowana na konsolę Nintendo DS gra, bazująca na popularnym serialu animowanym o tym samym tytule. Scenariusz niniejszej pozycji dotyczy takich postaci jak Yumi, Ulrich, Odd i Jeremy, które mają za zadanie uratować planetę Ziemię oraz przy okazji cały wszechświat od totalnej destrukcji.

wersja językowa:
angielska

Code Lyoko data premiery gry na NDS:

15 maja 2007 ( światowa data premiery )

obecnie brak planów wydania ( w Polsce )

23 listopada 2007 ( Europejska premiera )

15 maja 2007 ( premiera w USA )

gry podobne do Code Lyoko:

Monster High: 13 Wishes
Monster High: Skultimate Roller Maze
Alex Rider: Stormbreaker

akcji, TPP, seriale animowane

Code Lyoko to przygotowana na konsolę Nintendo DS gra, bazująca na popularnym serialu animowanym o tym samym tytule. Scenariusz niniejszej pozycji dotyczy takich postaci jak Yumi, Ulrich, Odd i Jeremy, które mają za zadanie uratować planetę Ziemię oraz przy okazji cały wszechświat od totalnej destrukcji.

Centralny komputer został zainfekowany wirusem X.A.N.A i chce przejąć kontrolę nad światem. Jednak tylko Aelita postanawia się temu przeciwstawić, lecz potrzebuje pomocy i powołuje do tego uczniów z Ziemi. Odpowiedzią na działania Aelity jest umieszczenie przez wirusa celownika bezpośrednio na Ziemię, która zostaje zaatakowana aż z czterdziestu wież. Tylko przez dotarcie do każdej z nich i zniszczenie zagrożenia, grupa może zatrzymać wirusa. Oczywiście zadanie początkowo wydaje się proste, aczkolwiek w trakcie zabawy natrafiamy na szereg przeszkód czy pułapek, odkrywamy sekretne miejsca, a także rozprawiamy się z hordami nieprzyjaciół. Wszystko to w piętnastu dostępnych poziomach.

Code Lyoko ma charakter przygodowej gry akcji z elementami cRPG, gdzie gracz musi współpracować z pozostałymi członkami zespołu (ponieważ każdy z nich posiada unikalne dla siebie moce), rozwiązywać szereg zagadek, eksplorować poszczególne lokacje oraz prowadzić intensywne wymiany ognia. Kontrolować możemy każdą z czterech dostępnych postaci. Wszystko rozgrywa się na tych samych terenach, które mieliśmy okazję ujrzeć w serialu.

Użytkownik biorący udział w wyprawie ma za zadanie sukcesywnie podnosić swój poziom doświadczenia, zdobywać nowe umiejętności i magiczne siły Lyoko Lore, a także powiększać ekwipunek o kolejne elementy takie jak pancerz, przedmioty czy broń w systemie Data Bits oraz zbierać zabawki, które wypadają z zabitych wrogów. Naturalnie twórcy programu wykorzystali możliwości ekranu dotykowego konsoli.

Tryb gry: single player  
Ocena gry 8.2 / 10 na podstawie 376 ocen czytelników.  

komentarze czytelników


-=Piotrek  2007-11-25 - 14:22

Gra niby fajna. Bajka zresztą też :P Ale jak by ta gra wyszła na ps(p)(3) lub xboxa 360 osiągnęła by większy sukces.

kicius12  2008-02-20 - 22:56

czy ta gra chodzi na kompie??

pawel2008  2008-04-15 - 09:55

chciałby aby ta gra jak i fall of xana oraz quest for infinity wyszły na PC, bo lubie ten serial.

Hutch  2008-06-26 - 11:32

Piotrek, raczej wątpię, chyba, że chodzi ci o nasz "wspaniały" kraj, w którym PSP sprzedaje się lepiej od DSa, X360 i PS3 lepiej od Wii, a Nintendo ma nas głęboko gdzieś.