Double Agent [PC]

Double Agent to wyprodukowana przez studio Flair Software gra zręcznościowa, która pod wieloma względami przypomina słynny cykl Spy vs. Spy, święcący największe tryumfy w połowie lat osiemdziesiątych ubiegłego stulecia.

wersja językowa:
angielska

Double Agent data premiery gry na PC:

12 kwietnia 1997 ( światowa data premiery )

obecnie brak planów wydania ( w Polsce )

gry podobne do Double Agent:

Hell Raisers

zręcznościowe

Double Agent to wyprodukowana przez studio Flair Software gra zręcznościowa, która pod wieloma względami przypomina słynny cykl Spy vs. Spy, święcący największe tryumfy w połowie lat osiemdziesiątych ubiegłego stulecia.

Program pozwala wcielić się w rolę tajnego agenta, który do wykonania ma dwadzieścia niezwykle trudnych zadań, na ogół związanych ze zdobyciem drogocennych dokumentów czy gotówki. W każdym scenariuszu gracz zamykany jest wraz z trzema rywalami w obiekcie składającym się z kilku pokoi, gdzie przystępuje do wyczerpujących poszukiwań. Wymagane przez program przedmioty ukryte są w różnych miejscach, np. donicach z kwiatami, biurkach, szafkach itd. Istotną rolę w przetrząsaniu mieszkań i biur pełni czas, albowiem depczący po piętach konkurenci nie śpią i za wszelką cenę starają się ukończyć misję przed głównym bohaterem.

Na szczęście oponentów można unieszkodliwić za pomocą dostępnych w inwentarzu przedmiotów. Oprócz jednej broni ofensywnej (strzelby z ośmioma pociskami), agenci dysponują również ładunkami wybuchowymi, kulami kręgielnymi, paralizatorami itp. Większość pułapek wkłada się do przeszukanych obiektów, np. szafek, gdyż właśnie tam najlepiej spełniają swe zadanie, rażąc nieświadomych niebezpieczeństwa wrogów. Część z nich można natomiast wykorzystać w dowolnym miejscu, tak jest ze spadającym na głowę sejfem. Wyeliminowanie agentów ma niebagatelne znaczenie dla rozwoju sytuacji, gdyż każdy z nich posiada ograniczoną liczbę dodatkowych „żyć”. Jeśli uda nam się sprawić, że wrogowie stracą wszystkie szanse, wykonanie zadania stanie się dziecinnie proste.

Ogromną zaletą pierwowzoru była rywalizacja w dwie osoby na podzielonym ekranie (tzw. split-screen). Double Agent również oferuje taką możliwość, ale autorzy nie popisali się w tej kwestii. Oprócz agentów kontrolowanych przez użytkowników, w zabawie zawsze uczestniczą oponenci sterowani przez komputer, którzy często przeszkadzają we wzajemnej eksterminacji. Brak opcji pozwalającej na wyłączenie z rozgrywki pozostałych tajniaków jest zdecydowaną wadą programu.

Gra oferuje ładną, kreskówkową grafikę w niskiej rozdzielczości. Kojarząca się ze starymi filmami szpiegowskimi muzyka wpływa pozytywnie na klimat rywalizacji pomiędzy tajnymi agentami.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: podzielony ekran   Liczba graczy: 1 - 2  

komentarze czytelników


_D_R_A_G_O_N_  2008-09-09 - 20:45

Co to za gówno???

kubicBSK  2008-09-09 - 20:47

Nie znasz tego tytułu?! Wstyd

polik50  2011-01-23 - 19:56

Jak by był godny uwagi to na pewno by znal...