Dog's Life [PS2]

Dog's Life studia Frontier Developments to kolejna gra z gatunku zręcznościówek. Tym, co ją wyróżnia, jest postać, w którą wcielają się gracze – pies. Odgrywając rolę największego przyjaciela człowieka wykonujemy szereg czynności, właściwych tym sympatycznym czworonogom: szczekamy, węszymy, uganiamy się za innymi zwierzakami etc.

wersja językowa:
angielska

Dog's Life data premiery gry na PS2:

31 października 2003 ( światowa data premiery )

obecnie brak planów wydania ( w Polsce )

31 października 2003 ( Europejska premiera PAL )

14 września 2004 ( premiera w USA NTSC )

gry podobne do Dog's Life:

Rayman 3: Hoodlum Havoc
The Dog Island
Chulip

Akcji, o psach

Dog's Life studia Frontier Developments to kolejna gra z gatunku zręcznościówek. Tym, co ją wyróżnia, jest postać, w którą wcielają się gracze – pies. Odgrywając rolę największego przyjaciela człowieka wykonujemy szereg czynności, właściwych tym sympatycznym czworonogom: szczekamy, węszymy, uganiamy się za innymi zwierzakami, aportujemy patyki, żebrzemy o jedzenie, kopiemy dołki, a także bez skrępowania obsikujemy latarnie i zostawiamy organiczne miny na miejskich trawnikach.

Główny bohater (Jake) wiedzie beztroskie życie kundla, dbając tylko o trzy rzeczy: swą psią sympatię Daisy, wystarczającą ilość jedzenia i odpowiedni zapas kości. Pewnego dnia ten beztroski żywot zostaje brutalnie przerwany: ktoś porywa ukochaną Jake’a. Dzielny pies natychmiast postanawia ruszyć tropem kidnaperów - w podróż, która prowadzi go przez miasteczka, farmy, a nawet narciarski kurort.

Od tej chwili nasza rola sprowadza się do dwóch rzeczy: zdobywania kolejnych kości, a także wykonywania szeregu zadań. Aby odnaleźć poukrywane psie przysmaki, trzeba się przełączyć w specjalny tryb, nazywany Smellovision. Wtedy to, świat oglądamy z perspektywy pierwszej osoby (czyli psa), a wszystkie zapachy przedstawione są w postaci unoszących się w powietrzu, różnokolorowych chmurek. Kości pachną na pomarańczowo i to tym tropem musimy się kierować. Kiedy oczyścimy dany etap przechodzimy do części zadaniowej: stajemy do rywalizacji z psem będącym „panem” danej okolicy. Zadania dostępne w grze są bardzo zróżnicowane i mogą polegać między innymi na: odnalezieniu baterii do wzmacniacza gitarzysty, wyścigu dookoła farmy, zawodach w kopaniu dołków lub oznaczaniu terenu na czas.

Zwycięstwo w rywalizacji stwarza nam możliwość czasowego wcielenia się w skórę pokonanego przeciwnika. Pod jego postacią możemy pokonać kolejny szereg wyzwań. Czasami taka zamiana jest konieczna, by czynić postępy w grze, gdyż tylko w ten sposób możemy wykonać niektóre zadania, np. tylko Chihuahua przeciśnie się przez malutkie drzwi, z kolei dalmatyńczyk jest na tyle szybki, by doścignąć gęś, uciekającą z porwaną kością.

Tryb gry: single player   Nośnik: 1 DVD   Wykorzystuje: karta pamięci 8 MB  
Ocena gry 8.1 / 10 na podstawie 117 ocen czytelników.  

komentarze czytelników


Cristiano56  2007-06-18 - 17:41

gra już miała premiere w Polsce... poprawcie

Temari  2008-01-06 - 15:31

Gra jest fajna,bardzo dużo opcji, fajna fabuła i łądna grifika.Jest to gra bardziej dla mniejszych dzieci.

patol  2010-04-28 - 21:08

gra jest bardzo fajna, kiedyś miałem demo, teraz zagram w pełną

Tom20  2012-12-21 - 01:26

Gra idealna dla młodszych. Jak moja siostra grała to w ucho wpadła mi genialna muzyka z gry :)

0.0

Karolexification  2014-01-11 - 23:04

Ta gra to gówno.

10

Marjaneq  2015-08-30 - 01:04

Jak ja to kochałem jak miałem z 6 lat chętnie bym do tego wrócił.