Sphinx and the Cursed Mummy PS2

Sphinx and the Cursed Mummy to gra, skutecznie łącząca elementy akcji, skradania się i rozwiązywania zagadek. Poczynania naszych bohaterów oglądamy z perspektywy trzeciej osoby, widać też, że inspiracją dla twórców gry była, legendarna już pozycja pt. The Legend of Zelda.

Akcji.

wersja językowa:
angielska

Data premiery gry Sphinx and the Cursed Mummy | PS2

10listopada2003

Sony PlayStation 2
Okładka Sphinx and the Cursed Mummy (PS2)
Sphinx and the Cursed Mummy

Sphinx and the Cursed Mummy to gra, skutecznie łącząca elementy akcji, skradania się i rozwiązywania zagadek. Poczynania naszych bohaterów oglądamy z perspektywy trzeciej osoby, widać też, że inspiracją dla twórców gry była, legendarna już pozycja pt. The Legend of Zelda.

Fabuła przenosi nas w czasy starożytnego Egiptu, gdzie piramidy, skarby i obecność bogów są rzeczą najzwyklejszą w świecie. Trafiamy do krainy, która znajduje się pod wpływem starożytnego, potężnego zła. Kierujemy dwójką bohaterów: potężnym pół-człowiekiem pół-lwem (Sfinks) i młodocianym faraonem (Tutankhamen), zamieniony w Mumię. To właśnie na barkach tej dwójki spoczywa los świata - zadanie odnalezienia skradzionych magicznych koron, czyli artefaktów, zdolnych wygnać złe moce z Egiptu.

W trakcie przygody zwiedzamy olbrzymi świat, wędrując po lądzie i przez morza. Na poszczególnych etapach kierujemy naprzemiennie Sfinksem i Mumią, wykorzystując unikalne zdolności postaci. Sfinks to człowiek czynu – niszczy przeciwników za pomocą potężnego miecza, a dodatkowo, w miarę rozwoju, uczy się wielu przydatnych umiejętności (dalekie skakanie, miotanie pocisków, używanie tarczy itd.). Mumia jest jego przeciwieństwem – nie posiada broni, nie jest też silna ani szybka. Ma za to unikalną umiejętność stawania się niewidzialną i skradania, dlatego też jest postacią niezastąpioną w misjach szpiegowskich, wymagających odrobiny sprytu.

Umiejętności walki i skradania się, nie są jedynymi, które są potrzebne w trakcie ratowania świata. Niejednokrotnie stajemy przed koniecznością rozwiązywania zagadek, bardzo często o znacznym stopniu skomplikowania. Zdarzają się problemy typowe dla gier akcji, typu przełączenie w odpowiedniej kolejności dźwigni lub usunięcie przeszkody blokującej przejście, ale zdarzają się też sytuacje niestandardowe - np. w jednej z misji Mumia zostaje przecięta na trzy części i musimy spowodować złączenie kawałków w całość. Jedno jest pewne – bez logicznego myślenia i kojarzenia faktów daleko nie zajdziemy.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Ocena gry 7.9 / 10 na podstawie 28 ocen czytelników.

Klasyfikacja PEGI Sphinx and the Cursed Mummy

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wykorzystuje: karta pamięci 8 MB

Sphinx zmienia nazwę
Sphinx zmienia nazwę

wiadomość20 lipca 2003

Pudełka z najnowszą propozycją korporacji wydawniczej THQ, tj. konsolową grą akcji z licznymi elementami przygody o nazwie Sphinx and the Shadow nie znajdziemy na sklepowych półkach. Zainteresowani rzeczoną pozycją będą po prostu musieli rozglądać się za napisem Sphinx and the Cursed Mummy na opakowaniu, gdyż niedawno zdecydowano się na zmianę tytułu nadchodzącej produkcji.

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz