Resident Evil 3: Nemesis GameCube

Trzecia część słynnego konsolowego survival-horroru. Tym razem wcielamy się w postać Jill Valentine. Kobieta próbuje uciec z Raccoon City, musi mieć jednak na uwadze tytułowe monstrum Nemesis, polujące na byłych członków S.T.A.R.S.

Przygodowe, TPP, survival horror, zombie, Resident Evil, przygodowe gry akcji.

Capcom | producent

Capcom | wydawca

Strona oficjalna

wersja językowa:
angielska

Data premiery gry Resident Evil 3: Nemesis | GCN

15stycznia2003

Nintendo GameCube
Okładka Resident Evil 3: Nemesis (GCN)
Resident Evil 3: Nemesis

Trzecia część słynnego survival-horroru, zapoczątkowanego jeszcze na konsoli PlayStation. Podobnie jak w przypadku poprzednich odsłon sagi, także i Nemesis doczekał się wielu udanych konwersji (między innymi na PC). Na platformę docelową „wytypowano” oczywiście urządzenie firmy Nintendo, japoński koncern wykupił bowiem licencję na wykorzystywanie słynnej marki.

Opisywany produkt, w przeciwieństwie do remake’u pierwszej części kultowej sagi, nie wprowadza żadnych rewolucyjnych zmian. Tyczy się to zarówno jakości oprawy audiowizualnej, jak i poszczególnych elementów związanych z właściwą rozgrywką. Grafika prezentuje bardzo zbliżony poziom do edycji wydanych na komputery osobiste oraz Dreamcasta. Usprawnienia objęły przede wszystkim wygląd głównych postaci oraz plansz, po których poruszamy się w trakcie zabawy. Większość elementów pozostawiono jednak bez większych zmian.

Fabuła Nemesis zostałaosadzona po wydarzeniach zaprezentowanych we wspomnianej już pierwszej części. Wcielamy się w postać Jill Valentine, której udało się przeżyć kilkadziesiąt starć z nieumarłymi. Kobieta aktualnie próbuje wydostać się z opanowanego przez zombiaki miasta. Zadanie nie będzie proste, gdyż na ulicach Raccoon City pojawiło się nowe zagrożenie. To tytułowy Nemesis – wyjątkowo silne, zwinne i żądne krwi członków oddziału S.T.A.R.S. monstrum.

W trakcie zabawy odwiedzamy wiele ciekawych miejsc, między innymi znany z drugiej części serii posterunek policji. Gra nie jest zbyt długa. Na miłośników serii czekają jednak liczne bonusy, w tym ukryty tryb, w którym oprócz samych zombiaków walczymy z upływającym czasem. Nemesis zawiera kilka ciekawych elementów, nieobecnych w poprzednich grach z serii. W trakcie zabawy możemy produkować apteczki czy środki lecznicze. Na uwagę zasługuje również fakt, iż gra jest dość nieliniowa. W kilku miejscach możemy wybrać jedno z dwóch różnych rozwiązań danego problemu (np. walka z Nemesisem lub ucieczka). Warto też dodać, iż pozostawiono znane sympatykom serii zagadki. Nie są one jednak zbyt wymagające.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena gry 5.7 / 10 na podstawie 162 ocen czytelników.

Gry podobne do Resident Evil 3: Nemesis

Klasyfikacja PEGI Resident Evil 3: Nemesis

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wykorzystuje: karta pamięci

Gramy w Resident Evil 3: Nemesis

Gramy w Resident Evil 3: Nemesis [10:46]

Staaaaarrrrzz! Trzecia część trylogii Resident Evil nie była takim zaskoczeniem jak część druga, jednak postać, kultowego już, Nemesisa przypadła bardzo do gustu dużej rzeszy fanów. Resident Evil 3: Nemesis to bardziej klamra zamykająca pewną epokę niż kamień milowy. Dlaczego Re3 nie może wyjść z cienia "dwójki"?

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz
Wszystkie komentarze
06.08.2010 04:09
młoda foka
34
Centurion

RE 3 Nemesis wyszedl przede wszystkim na PSXa.Wiadomo o tym komus?

03.12.2010 19:08
odpowiedz
alhaszasz
85
Generał

no i jeszcze na dreamcasta

28.06.2013 15:54
odpowiedz
Anila 12
1
Junior

Jak ja mam w to zagrać??? POMOCY!!!