Szkoła Koziołka Matołka [PC]

Matolek the Goat's School. Kolejna gra edukacyjna z sympatycznym Koziołkiem Matołkiem w roli głównej. Tym razem tytułowy bohater zaprasza dzieci do odwiedzenia szkoły znajdującej się w Pacanowie, do której chodzi wraz ze swoimi przyjaciółmi.

wersja językowa:
pełna polska wersja

Szkoła Koziołka Matołka data premiery gry na PC:

05 września 2003 ( światowa data premiery )

05 września 2003 ( data wydania w Polsce )

gry podobne do Matolek the Goat's School:

Reksio i Czarodzieje
Królik Bystrzak dla Pierwszaka: Przygoda pod Chmurką
Bolek i Lolek na tropie zaginionej księgi ortografii

Logiczne, seriale animowane, edukacyjne, dla dzieci, polskie

Kolejna gra edukacyjna z sympatycznym Koziołkiem Matołkiem w roli głównej. Tym razem tytułowy bohater zaprasza dzieci do odwiedzenia szkoły znajdującej się w Pacanowie, do której chodzi wraz ze swoimi przyjaciółmi. Opisywany program dedykowany jest najmłodszym użytkownikom komputerów, ze wskazaniem na dzieci rozpoczynające edukację w szkole podstawowej (6-12 lat).

W Szkole Koziołka Matołka młodzi gracze dostali do przejścia szereg ciekawych, wciągających gierek - każda z dwoma poziomami trudności, pozwalającymi na dostosowanie stopnia skomplikowania zmagań do aktualnych możliwości beniaminków (poziom „łatwy” obejmuje wiedzę szkolną z zakresu zerówki i pierwszej klasy; poziom „trudny” dotyczy zagadnień poruszanych w klasie drugiej i trzeciej). Wśród nich wypada wymienić: turniej słówek polskich i angielskich, ekscytujące zawody matematyczne, cztery tematyczne turnieje wiedzy, mecze piłki nożnej, a nawet mistrzostwa Pacanowa w grze w kapsle na piasku (można zapisywać najlepsze wyniki). Razem z Koziołkiem Matołkiem, dzieci uczą się tutaj alfabetu, dodawania i odejmowania, rozróżniania kształtów i kolorów, rozpoznawania stron świata, poznają też zagadnienie czasu i 120 angielskich słówek.

W programie umieszczono mnóstwo (odblokowywanych po przejściu wybranych gierek) zabawnych animacji z tytułowym Koziołkiem Matołkiem i jego przyjaciółmi, fragmenty serialu animowanego, czy komentarze narratora. Szkoła Koziołka Matołka rozwija szeroko rozumiane logiczne myślenie, jak również umiejętność kojarzenia i zapamiętywania istotnych szczegółów czy informacji.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: podzielony ekran   Nośnik: 1 CD   Cena gry w dniu premiery: 39,99 PLN

wymagania sprzętowe

Rekomendowane: Pentium 166 Mhz, 64MB RAM, Windows 95/98/Me/2000/XP

komentarze czytelników


gtowiec  2008-12-06 - 16:17

must have xD

aterazione  2010-02-25 - 14:32

Ta gra jest naprawdę dobra :D Polecam miałem demo i możliwości w tworzeniu przedstawień bajeczne

Vihas  2011-06-29 - 19:56

Jak to się ściąga?????