Star Wars Episode III: Revenge of the Sith [GBA]

Star Wars Episode III: Revenge of the Sith na kieszonkową konsolę GBA to dynamiczna gra akcji, która w pewnym stopniu nawiązuje do fabuły filmu kinowego o tym samym tytule.

wersja językowa:
angielska

Star Wars Episode III: Revenge of the Sith data premiery gry na GBA:

04 maja 2005 ( światowa data premiery )

obecnie brak planów wydania ( w Polsce )

04 maja 2005 ( Europejska premiera )

04 maja 2005 ( premiera w USA )

gry podobne do Star Wars Episode III: Revenge of the Sith:

Spider-Man 3: The Game
Star Wars Trilogy: Apprentice of the Force
Tomb Raider: Legend

Akcji, TPP, science-fiction, Star Wars, filmy

Star Wars Episode III: Revenge of the Sith na kieszonkową konsolę GBA to dynamiczna gra akcji, która w pewnym stopniu nawiązuje do fabuły filmu kinowego o tym samym tytule.

W grze można wcielić się w jedną z dwóch postaci: Obi-Wan Kenobiego oraz Anakina Skywalkera. Każdy bohater posiada swój własny wachlarz ciosów wykonywanych za pomocą świetlnego miecza, używa typowych dla siebie mocy Jedi (ciemna lub jasna strona). Do przejścia przygotowano 21 rozbudowanych poziomów, z czego kilka jest identycznych dla obu herosów, sporo zaś jest zupełnie różnych (różne ścieżki przygody dla prowadzonych postaci). Podczas zmagań, gracze muszą pokonać zastępy rozmaitych droidów czy żołnierzy. Wybrane poziomy kończy potyczka z silniejszym przeciwnikiem (bossem). W niektórych kluczowych momentach występują też pojedynki z innymi mistrzami Jedi i użytkownikami mieczy świetlnych (na drodze graczy stają m.in. General Grievous, Mace Windu, czy Count Dooku). W Star Wars Episode III: Revenge of the Sith nie zabrakło drobnych elementów role-playing. Postępy w rozgrywce nagradzane są przyznaniem puli punktów, które następnie można przeznaczyć na rozwój statystyk bohatera (siła, życie), czy też "wykupienie" nowych mocy do wykorzystania.

Oprawę graficzno wykonano w 2D. Kolejne poziomy nawiązują klimatycznie do lokacji znanych z filmowych „Gwiezdnych Wojen” (charakterystyczne tło). Animacja nie zwalnia nawet przy większej ilości przeciwników obecnych w danej chwili na ekranie. Gra posiada tryb cooperative dla dwóch graczy.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet   Liczba graczy: 1-2   Wykorzystuje: link-kabel  

komentarze czytelników


_marcin___  2005-07-27 - 15:29

wie ktoś jak przejść jedną z pierwszych misji w tej grze?? otórz chodzi mi o tą kiedy bohater stoi na środku i jakaś maszyna latająca zżuca bomby. Co tam trzeba zrobić??

skrzynek  2006-05-18 - 00:05

i co? wieszjuz jak przejsc tą misję? Kurcze, bezradny jestem...

Anakin12  2006-05-27 - 10:17

musisz skakac i w nią uderzać

Grzesiunia  2006-12-05 - 20:07

głupota

rozenberg  2007-06-28 - 22:39

Fajna gra a co do ciebie Marcin czy to ty jesteś Marcin Jakubjak bo ja jestem Krzyś Różycki . Chodziliśmy razem do przedszkola

uayo21  2007-07-12 - 12:08

cześć :) czy może mi ktoś pomóc ? utknęłam w misji gdzie muszę rozwalić taki jakby czołg. Rozwalam jedno działko, a potem zaczynają po ziemi jakieś storzonka...co ja mam zrobić żeby rozwalić tą maszynę? Bardzo proszę o pomoc, od tygodnia nie mogę dać rady z tą misją :( Albo rozwalają mnie te czerwono-czarne roboty, albo te storzenia łażące po ziemi, po rozwaleniu jednego działka :((

bw12  2007-08-26 - 22:54

a ktoś umie przejść misję piątą anakinem tam gdzie jest ta maszyna która najpierw strzela laserem (takim jak droidy) i z takiej jakby maszynówki proszę wszystkich którzy tylko wiedzą jak to przejść o pomoc wszystkim dziękuję

jocker18  2012-08-13 - 10:18

trzeba nacisniac strzałke do gory i atak