Robbo [PC]

Robbo to popularna gra zręcznościowo-logiczna, stworzona przez programistów z polskiej firmy XLand (późniejszy Chaos Works), opowiadająca o perypetiach tytułowego robota, uwięzionego na obcej planecie w sieci skomplikowanych labiryntów.

wersja językowa:
pełna polska wersja

Robbo data premiery gry na PC:

10 marca 1994 ( światowa data premiery )

obecnie brak planów wydania ( w Polsce )

gry podobne do Robbo:

Logical
Logication v3.0
Mah Jongg III: The Ultimate Quest

Zręcznościowe, 2D, polskie

Robbo to popularna gra zręcznościowo-logiczna, stworzona przez programistów z polskiej firmy xLand (późniejszy Chaos Works), opowiadająca o perypetiach tytułowego robota, uwięzionego na obcej planecie w sieci skomplikowanych labiryntów.

Program oferuje dziewięćdziesiąt plansz (piętnaście światów składających się z czterech etapów każdy), w których naszym zadaniem jest pozbierać wszystkie śrubki niezbędne do naprawy statku kosmicznego. Nie jest to jednak takie proste, gdyż labirynty zamieszkane są przez różne stwory, czyhające na życie naszego podopiecznego. Robbo wyposażony jest w pistolet z ograniczoną liczbą amunicji, który potrafi nie tylko anihilować przeciwników, ale również niszczyć niektóre przejścia oraz detonować porozrzucane tu i ówdzie bomby. Przeprawę utrudniają także zamknięte na klucz komnaty oraz liczne pudła, które można przesuwać w wybranym kierunku. W tym ostatnim wypadku należy uważać, aby przypadkowo nie zablokować sobie jedynej, dostępnej drogi.

Już od pierwszych etapów widać, że autorzy gry położyli duży nacisk na elementy logiczne. Poziom trudności rośnie w niewyobrażalnym tempie i zmusza użytkowników do opracowania konkretnego planu przed wykonaniem każdego ruchu. Robbo oferuje przyjemną, kolorową grafikę w niskiej rozdzielczości oraz przyzwoity dźwięk. W grze zawarto pokaźną liczbę mówionych sampli, którymi komentowane są wszystkie poczynania gracza (np. zdobycie śrubek, baterii do pistoletu, itp.).

Tryb gry: single player  

komentarze czytelników


*warning  2005-08-04 - 12:27

Bardzo dobra, polska gra logiczno-zrecznosciowa. Wersja PC nie ma co prawda takiego klimatu jak na Atari, lecz nowa oprawa nie burzy go tak bardzo. Szkoda tylko, że kody do kolejnych plansz uzyskuje sie co 4 plansze - przy dalszych poziomach mozna nabawic sie niezlej frustracji.

MGS_Saladin  2005-08-04 - 23:36

a była chyba 2 część tej gry tak mi się wydaje bo chyba grałem w 2 część :P ale coś w encykolpedi niemoge znaleść

Śrubek  2005-08-04 - 23:39

Fajna gra polecam

Dagger  2005-08-04 - 23:41

Kiedyś się w to zagrywałem - jeszcze w dyskietkową wersję na PC

montron4564  2007-06-10 - 15:21

Lepsze jest Robbo na Atari.

montron4564  2007-06-10 - 15:22

Nawet dużo lepsze!

Virus_Man  2007-06-10 - 15:39

W Gierke nie grałem ale słyszałem, że fajna gra nie bede sie wypowiadal ze super czy cienka bo nie gralem ale mi kumpel mowil ze warto zagrac.

Master KiełBas  2007-06-10 - 15:44

Robbo jest do kitu