New York Taxi [PC]

New York Taxi to czwarta już gra z wydawanej przez niemieckiego producenta serii stosunkowo prostych ścigałek. Gracz wciela się w postać tytułowego taksówkarza, tym razem areną jego działań jest słynne amerykańskie miasto.

wersja językowa:
pełna polska wersja

New York Taxi data premiery gry na PC:

02 września 2004 ( światowa data premiery )

23 września 2004 ( data wydania w Polsce )

gry podobne do New York Taxi:

Driver (1999)
Crazy Taxi
Midnight Racing

Zręcznościowe, samochodowe

New York Taxi to czwarta już gra z wydawanej przez niemieckiego producenta serii stosunkowo prostych ścigałek. Gracz wciela się w postać tytułowego taksówkarza, tym razem areną jego działań jest słynne amerykańskie miasto.

Podobnie jak w poprzednich tytułach z serii Taxi, gracz musi rozwozić pasażerów do wyznaczonych przez nich miejsc w możliwie jak najkrótszym czasie. Niezwykle istotne jest więc poznanie rozkładu ulic, a także lokalizacji najważniejszych skrótów. W zależności od szybkości dowiezienia klienta na miejsce gracz otrzymuje większą bądź mniejszą premię. Zabierane osoby wywodzą się z różnych grup społecznych. gracz może zawozić biznesmenów, maklerów, turystów a nawet gangsterów. Istotną rolę w trakcie gry odgrywa ruch uliczny, co ciekawe, jego natężenie jest uzależnione od aktualnej pory dnia. Gracz musi również uważać na przechodniów, którzy nie są jednak potrącani, albowiem w ostatniej chwili uskakują przed nadjeżdżającą taksówką. Do wyboru są cztery modele pojazdów różniące się osiągami czy przyczepnością. Samochody nie są niezniszczalne, kolejne uderzenia przekładają się na wyraźnie gorsze osiągi auta, a jego karoseria ulega licznym deformacjom. Warto dodać, iż gra premiuje wykonywanie kaskaderskich sztuczek, za które gracz jest odpowiednio nagradzany.

Kampania singleplayer składa się z szesnastu etapów rozgrywanych w różnych dzielnicach miasta. Aby móc awansować do kolejnych dzielnic należy zdobyć określoną ilość punktów. Oprócz tego można przystąpić do tradycyjnego wyścigu w jednym z otwartych już sektorów, a także pojedynku czasowego (od 3 do 10 minut). W grze zawarto również sporą liczbę zabaw sieciowych, gracze mogą spotkać się zarówno w sieci LAN, jak i w Internecie.

Oprawa wizualna gry prezentuje zbliżony poziom do poprzednich tytułów wydanych w serii. Na uwagę zasługują efekty dymu, ognia, a także odbijania się na karoserii pojazdu najbliższego otoczenia. Na oprawę dźwiękową składają się przede wszystkim odgłosy miasta, zadbano również o dynamiczny soundtrack.

Tryb gry: single player   Nośnik: 1 CD   Cena gry w dniu premiery: 29,95 PLN

wymagania sprzętowe

Rekomendowane: Pentium III 700MHz, 256MB RAM, karta grafiki 32MB

Koyotl

Koyotl

Zagraj za Darmo!

Hero Zero

Hero Zero

Zagraj za Darmo!

DRAGON BALL XENOVERSE Bundle - PC - 229,90 zł

kup w sklepie

PC 229,90 zł

Alien Shooter Złota Edycja - PC - 12,90 zł

kup w sklepie

PC 12,90 zł

Super Street Fighter IV: Arcade Edition - Premium Games - PC - 64,90 zł

kup w sklepie

PC 64,90 zł

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz
Wszystkie komentarze
12.03.2007 20:16
COLINS**
48
Konsul

Trochę dziwna gra bo jeździ się takimi furami jako zwykły taksówkarz ale może fajne czasami można zaszaleć.

23.05.2010 15:01
odpowiedz
gamer108
35
Konsul

Kiedyś była fajna