Wings of War [PC]

„Wings of War” to gra komputerowa studia Silver Wish Games, umożliwiająca wcielenie się w postać pilota z okresu I Wojny Światowej. W odróżnieniu od realistycznych symulatorów lotu, tutaj styl rozgrywki bardziej przypomina typową grę zręcznościową.

wersja językowa:
angielska

Wings of War data premiery gry na PC:

30 lipca 2004 ( światowa data premiery )

24 sierpnia 2004 ( data wydania w Polsce )

gry podobne do Wings of War:

Wings of Honour
Pearl Harbor: Zero Hour
Druga Wojna Światowa: Eskadra Orłów

Symulacje

„Wings of War” to gra komputerowa studia Silver Wish Games, umożliwiająca wcielenie się w postać pilota z okresu I Wojny Światowej. W odróżnieniu od realistycznych symulatorów lotu, tutaj styl rozgrywki bardziej przypomina typową grę zręcznościową – co, zdaniem autorów, niezaprzeczalnie jest plusem, gdyż gracz całą swą uwagę skupia głównie na nieskomplikowanym pilotowaniu maszyny i spektakularnym atakowaniu wroga.

Program pozwala zasiąść w kokpicie dwudziestu pięciu samolotów sił alianckich bądź niemieckich. Podniebne, wielkie, widowiskowe bitwy toczone są na terenie całej Europy. Rozbudowana kampania składająca się z szeregu misji powiązanych ze sobą logiczną i spójną warstwą fabularną, pozwala wcielić się w pilota bądź, co warte jest podkreślenia, operatora naziemnych działek przeciwlotniczych, umiejscowionych między innymi na dachach pociągów czy też na statku. Nie bez znaczenia jest także system nagród – za heroiczne czyny i zasługi wirtualni dowódcy potrafią wynagrodzić odpowiednim medalem czy też stopniem wojskowym. Dla osób lubujących się w ryzykanckim stylu życia przygotowane zostały dodatkowe, niebezpieczne pojedyncze misje, stanowiące doskonałą odskocznie od reszty, czyli trybu kampanii.

Dzięki zastosowanej technologii podczas lotów oczy cieszą wysoce zróżnicowane krajobrazy, składające się na trzynaście odrębnych poziomów. Całości dopełnia atrakcyjna dla oka trójwymiarowa oprawa wizualna, pozwalająca poczuć prawdziwy wojenny klimat.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna   Nośnik: 1 DVD  
Ocena gry 7.8 / 10 na podstawie 145 ocen czytelników.   Cena gry w dniu premiery: 99,90 PLN

wymagania sprzętowe

Rekomendowane: Procesor Pentium III 1.1 GHz, 128MB RAM, karta grafiki 32MB

Wings of War - recenzja gry

Wings of War - recenzja gry (PC)

"Do modelu lotu nie mam żadnych zastrzeżeń, początkujący mogą wybrać tryb arcade, zaawansowani tryb klasyczny. W pierwszym trybie opanowanie pilotażu jest bardzo proste i intuicyjne, samolot posłusznie wykonuje nasze rozkazy. W trybie klasycznym jest nieco trudniej zapanować nad maszyną, aeroplan zdaje się być podatny na podmuchy wiatru, jest on także dużo mniej zwrotny. Samoloty z okresu pierwszej wojny światowej były wyposażone w rakiety (a w zasadzie race) służące do niszczenia balonów obserwacyjnych wroga. Twórcy Wings of War mieli widocznie bardzo dużą wyobraźnię i wyposażyli podniebne maszyny w szybkostrzelne rakiety o dużej sile rażenia i zasięgu. Lecąc nisko nad zaśnieżonym Verdun i trzymając klawisz odpowiedzialny za wyzwolenie rakiet, czułem się niemal jak Luke Skywalker w X-Wingu na planecie Hoth. Na całej planszy znajdziemy masę balonów, gdy je zestrzelimy otrzymamy dodatkowe zdrowie oraz osłony. W przypadku większych powietrznych potyczek, często będziemy zmuszeni na chwilę wycofać się z bitwy i poszukać balonu uzupełniającego zdrowie."  więcej

komentarze czytelników


bambook  2005-02-09 - 17:04

Giera bardzo ciekawa. Załadowałem tylko demo ,ale moje oczekiwania sa w pełni zaspokojone :) To jest giera zręcznościowa ,której szukałem. Tak dla odstresowania i polatania bez jakis bajerów typu załamania się toru lotu bo jakies turbulencje lub zły ciąg tak jak mamy to w wytwornych symulatorach. Liczy się tu czy strzelisz celnie i czy zdążysz uciec. Choć sa i minusy. Pierwszy to te rakiety , jak ktoś się uprze to będzie walił w Ciebie tylko z nich i jest to jakies trochę nierealne :P , a drugi to to ,że na klawiaturze ma się dużo mniejsze szanse od przeciwnika w dżoja zapopatrzonego :P jednak nie takie kozaki dostawały :) fajna grafa i silnik gry polecam:) może się spotkamy w MP ;)

tymczasowy426008  2005-05-01 - 15:35

Gra interesująco sie zapowiada nie grałem jeszcze misji bo cięzko sie oderwac od podniebnych "bijatyk" Mnie sie podoba

VanGam  2006-08-20 - 16:14

Bardzo fajna i przyjemna zręcznościówka Gra się w to bardzo fajnie

Zupsky z Bree  2007-11-13 - 22:59

Jest w nowym Play-u 12/2007 za dychę

/FAN CRY\  2007-11-17 - 10:00

eeee.... niewiem czy ją kupić

tommy_1234  2007-11-17 - 10:02

Według mnie takie symulatory są drętwe. Chociaż nie wyszystkie

kgbback  2007-12-16 - 16:49

Ktoś w to grał ? Na początku ma sie jakiś latawiec i gra nie jest za ciekawa. Dłuuuuugggo sie zestrzeliwuje przeciwnika. Ciekaw jestem jak gra wygląda w miare jej rozwoju.

rado3333  2010-03-02 - 12:54

Bardzo fajna gierka Polecam