DreamWorks Voltron VR Chronicles PS4

Gra akcji oparta na licencji popularnego serialu animowanego Voltron. Tytuł opowiada odrębną historię, pozwalając graczom wcielić się w Lance’a – jednego z Paladynów, a zarazem pilota Niebieskiego Lwa, który musi stawić czoła armii Imperium Galra oraz nowemu, tajemniczemu zagrożeniu.

Akcji, FPP, science fiction, seriale animowane, PlayStation VR, rzeczywistość wirtualna.

DreamWorks Voltron VR Chronicles - screen - 2017-09-15 - 355815DreamWorks Voltron VR Chronicles - screen - 2017-09-15 - 355814DreamWorks Voltron VR Chronicles - screen - 2017-09-15 - 355813

wersja językowa:
angielska

Data premiery gry DreamWorks Voltron VR Chronicles | PS4

26września20176dni

26września2017

PSN

Sony PlayStation 4
Okładka DreamWorks Voltron VR Chronicles (PS4)
DreamWorks Voltron VR Chronicles

DreamWorks Voltron VR Chronicles jest grą akcji opracowaną przez studio Digital Domain z myślą o platformie PlayStation 4 oraz zestawach rzeczywistości wirtualnej. Produkcja powstała w oparciu o licencję popularnego serialu animowanego Voltron, którego początki sięgają lat osiemdziesiątych XX wieku.

Fabuła

Tytułowy Voltron jest legendarnym robotem mierzącym sto metrów wysokości, który ma stanowić ostatnią nadzieję dla Galaxy Alliance walczącego ze złowrogim Galra Empire dowodzonym przez zepsutego do szpiku kości Zarkona. Na ową gigantyczną maszynę składa się pięć lwów-robotów pilotowanych przez tak zwanych Paladynów. Ze względu na skrywaną przez nią potęgę poszukują jej obie strony konfliktu – odnalezienie i wykorzystanie Voltrona może bowiem odmienić losy trwającej od lat wojny. Pomimo że DreamWorks Voltron VR Chronicles bazuje na serii Voltron: Legendary Defender emitowanej w serwisie Netflix, twórcy zdecydowali się na opowiedzenie odrębnej historii. Niemniej, w grze występują postacie znane z serialowego oryginału – oprócz wyżej wspomnianego Zarkona, pojawiają się w niej również między innymi Hunk, Pidge, Keith, Shiro oraz Lance.

To właśnie Lance, czyli pilot Niebieskiego Lwa (ang. Blue Lion) jest głównym bohaterem opisywanej tutaj pozycji. W trakcie swoich kosmicznych wojaży protagonista odkrywa porzucony statek kosmiczny i przypadkowo wypuszcza na wolność starożytną moc zagrażającą całemu światu. Od tej pory herosowi nie pozostaje nic innego, jak spróbować powstrzymać tę tajemniczą siłę – jednocześnie musi jednak stawiać czoła nieustannie depczącej mu po piętach armii Imperium Galra.

Mechanika

Wydarzenia przedstawione w wydanym na platformie PlayStation 4 DreamWorks Voltron VR Chronicles obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby (FPP). Produkcja pozwala nam wziąć udział w dynamicznych, kosmicznych bitwach, jakie toczymy, zasiadając za sterami wyżej wspomnianego Niebieskiego Lwa. Oprócz tego ważnym elementem rozgrywki są zagadki środowiskowe oraz rozmaite wydarzenia, w których uczestniczymy, tym samym popychając akcję do przodu.

Z uwagi na fakt, że omawiana pozycja wymaga do działania gogli wirtualnej rzeczywistości, po otoczeniu możemy swobodnie się rozglądać poprzez poruszanie głową – ruchy kontrolerów są natomiast przenoszone na ręce kontrolowanej przez nas postaci; w ten sposób manipulujemy elementami otoczenia oraz nawigujemy w przestrzeni międzyplanetarnej wyżej wspomnianym robotem.

Kwestie techniczne

DreamWorks Voltron VR Chronicles cechuje się trójwymiarową grafiką utrzymaną w kreskówkowej stylistyce przywodzącej na myśl tę z serialowego oryginału. Na uwagę zasługuje też warstwa dźwiękowa – w poszczególne postacie wcielili się aktorzy znani z serii Voltron: Legendary Defender, a zmaganiom towarzyszy zagrzewający do boju soundtrack.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Gry podobne do DreamWorks Voltron VR Chronicles

Wymagania wiekowe DreamWorks Voltron VR Chronicles

Gra jest odpowiednia dla wszystkich grup wiekowych.

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz