Moons of Madness PS4

Moons of Madness jest psychologicznym horrorem autorstwa studia RockPocket Games. Produkcja nawiązuje do twórczości H.P. Lovecrafta, a gracz wciela się w rolę członka ekspedycji na Marsa.

Przygodowe, science fiction, horror, mitologia Cthulhu.

Moons of Madness - screen - 2017-08-10 - 352424Moons of Madness - screen - 2017-08-10 - 352423Moons of Madness - screen - 2017-08-10 - 352422Moons of Madness - screen - 2017-08-10 - 352421Moons of Madness - screen - 2017-08-10 - 352420Moons of Madness - screen - 2017-08-10 - 352419Moons of Madness - screen - 2017-08-10 - 352418Moons of Madness - screen - 2017-08-10 - 352417Moons of Madness - screen - 2017-08-10 - 352416

wersja językowa:
angielska

Data premiery gry Moons of Madness | PS4

2018

Sony PlayStation 4
Okładka Moons of Madness (PS4)
Moons of Madness

Moons of Madness to debiut studia RockPocket Games w dziedzinie horrorów, choć nie jest to jego pierwsze dzieło. Zespół ma bowiem na swoim koncie utrzymaną w zupełnie innych klimatach grę Shiftlings. Warto nadmienić, że produkcję gry wsparły takie instytucje jak Norweski Instytut Filmowy (za pośrednictwem grantu w wysokości 1,5 miliona koron norweskich, co w przeliczeniu daje kwotę rzędu 150 tysięcy dolarów) oraz norweski rząd, który przeznaczył na jej stworzenie 500 tysięcy koron norweskich (około 50 tysięcy dolarów).

Fabuła

W wydanym na platformę PlayStation 4 Moons of Madness gracz wciela się w Shane’a Neweharta, czyli członka kosmicznej ekspedycji, na której celowniku znalazł się Mars. Początkowo wszystko szło zgodnie z planem, a na powierzchni Czerwonej Planety udało się już nawet założyć pierwszą placówkę badawczą, nazwaną Trailblazer Alpha. Sprawy nabrały jednak tempa w momencie, kiedy w grę zaczęły wchodzić tajemnicze, kosmiczne siły inspirowane wytworami wyobraźni H.P. Lovecrafta, powołanymi przez niego do życia na potrzeby Mitologii Cthulhu. Protagonista zaczął popadać w stopniowe szaleństwo, przestając odróżniać halucynacje od elementów rzeczywistości.

Proza Samotnika z Providence, jak zwykło się określać słynnego pisarza, nie jest jednak jedynym fundamentem, na którym zasadza się opowiedziana w grze historia. Na osobną wzmiankę zasługuje fakt, że deweloperzy zapoznali się z wynikami badań i eksperymentów przeprowadzanych przez NASA oraz firmę SpaceX, chcąc uczynić przygodę możliwie najbardziej zakorzenioną w prawdziwych realiach.

Mechanika

W Moons of Madness na platformie PlayStation 4 akcję obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby (FPP), co potęguje gęsty, przyprawiający o dreszcie klimat. W trakcie zabawy zwiedzamy nie tylko powierzchnię Marsa (zarówno na piechotę, jak i za sterami łazika), lecz także klaustrofobiczne korytarze rodem z klasycznych horrorów science fiction.

W trakcie rozgrywki bohater musi wyjść naprzeciw nie tylko zewnętrznym zagrożeniom w postaci tajemniczych sił pochodzących z obcego świata (niebezpieczeństwo czyha na niego na każdym kroku również za sprawą kurczącego się zapasu tlenu), lecz także własnemu strachowi. Jak wspomniano wcześniej, protagonista stopniowo popada w obłęd, którego efekty można obserwować na ekranie, np. gdy chwilowo traci świadomość otoczenia. Pomimo że projekcje umysłu Shane'a są zdają się oderwane od rzeczywistości, są z nią ściśle powiązane, odzwierciedlając wydarzenia z jego przeszłości.

Kwestie techniczne

Pracując nad wydanym na platformę PlayStation 4 Moons of Madness, autorzy wykorzystali technologię Unreal Engine 4. Dzięki temu udało im się osiągnąć wysoką jakość oprawy graficznej i w realistyczny sposób zaprezentować powierzchnię Czerwonej Planety.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Gry podobne do Moons of Madness

Wymagania wiekowe Moons of Madness

Gra jest odpowiednia dla wszystkich grup wiekowych.

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz