Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Android iOS

Wolfenstein II: The New Colossus XBOX ONE

Kolejna odsłona popularnego cyklu pierwszoosobowych strzelanin, kontynuująca wątki rozpoczęte w poprzedniej części serii. Tym razem B.J. Blazkowicz rozprawia się z nazistami na terenie okupowanych Stanów Zjednoczonych.

Akcji, FPP, science fiction, FPS, alternatywna historia, strzelanki, lata 60. i 70. XX wieku.

Wolfenstein II: The New Colossus - screen - 2017-08-24 - 353594Wolfenstein II: The New Colossus - screen - 2017-08-24 - 353593Wolfenstein II: The New Colossus - screen - 2017-08-24 - 353592Wolfenstein II: The New Colossus - screen - 2017-08-24 - 353591Wolfenstein II: The New Colossus - screen - 2017-08-24 - 353590Wolfenstein II: The New Colossus - screen - 2017-07-27 - 351106Wolfenstein II: The New Colossus - screen - 2017-07-27 - 351105Wolfenstein II: The New Colossus - screen - 2017-07-27 - 351104Wolfenstein II: The New Colossus - screen - 2017-07-27 - 351103

Machine Games | producent

Bethesda Softworks | wydawca

Cenega S.A. | wydawca PL

Pomoc techniczna

wersja językowa:
polska i angielska

Data premiery gry Wolfenstein II: The New Colossus | XONE

27października20178dni

27października2017

premiera PL

27października2017

Xbox Live

Microsoft XBOX ONE
Okładka Wolfenstein II: The New Colossus (XONE)
Wolfenstein II: The New Colossus

W 2009 roku, w szwedzkim mieście Uppsala zostało założone studio Machine Games. Zespół, którego szeregi zasilali byli pracownicy firmy Starbreeze, szybko trafił pod skrzydła koncernu ZeniMax Media. Nowy właściciel powierzył mu trudne zadanie – debiutanckim projektem ekipy miała być bowiem kolejna odsłona kultowego cyklu Wolfenstein, którego korzenie sięgają wczesnych lat dziewięćdziesiątych XX wieku. Z uwagi na fakt, że autorzy nie byli nowicjuszami, ze swoich obowiązków spisali się na medal – opracowany przez nich Wolfenstein: The New Order zdobył uznanie graczy i recenzentów, co przełożyło się na bardzo dobre wyniki sprzedaży. W związku z powyższym skandynawscy deweloperzy otrzymali zielone światło na stworzenie jego bezpośredniej kontynuacji, która pojawiła się nie tylko na pecetach i konsolach Sony oraz Microsoftu (mowa o PlayStation 4 i Xboksie One – w przeciwieństwie do poprzednika tytuł nie trafił na PlayStation 3 oraz Xboksa 360), lecz również na konsoli Nintendo Switch.

Fabuła

Akcja Wolfenstein II: The New Colossus rozpoczyna się po wydarzeniach przedstawionych w poprzedniej części serii, a dokładnie – w 1961 roku. Wybudzony ze śpiączki B.J. Blazkowicz i jego przyjaciele trafiają na teren okupowanych przez nazistów Stanów Zjednoczonych. Z uwagi na terror, jaki Niemcy (z Frau Engel na czele) sieją w Ameryce, protagoniście nie pozostaje nic innego, jak ponownie chwycić za broń i stanąć do walki z agresorem. Na szczęście Blazkowicz i jego świta nie są sami – pomagają im Horton oraz Grace, czyli liderzy miejscowego ruchu oporu.

Należy odnotować, że podobnie jak wcześniejsza gra z cyklu, opisywana pozycja prezentuje alternatywną wersję historii, w której Niemcom udało się opracować i wykorzystać na polu bitwy Wunderwaffe – cudowną broń, jaka zapewniła im zwycięstwo w II wojnie światowej.

Mechanika

Rozgrywka w wydanym na platformie Xbox One Wolfenstein II: The New Colossus zasadza się na niemal identycznym schemacie, jak miało to miejsce w przypadku poprzednika. W dalszym ciągu filarami zabawy są przemierzanie rozległych etapów (odwiedzamy między innymi Roswell, Nowy Meksyk oraz Nowy Orlean), realizacja kolejnych celów misji i eliminacja zastępów zróżnicowanych przeciwników. W toku przygody na naszej drodze stają zarówno żołnierze piechoty, jak i uzbrojone po zęby, retrofuturystyczne roboty.

Główny bohater nie jest oczywiście bezbronny – w starciach robi użytek z rozbudowanego arsenału. Wśród dostępnych narzędzi mordu pojawia się nie tylko klasyczna broń palna (pistolety, karabiny maszynowe), lecz również bardziej wymyślne giwery pokroju Laserkraftwerku (strzelającego promieniem lasera zdolnym do dezintegracji oponentów) oraz Dieselkraftwerku (czyli napędzanego paliwem granatnika umożliwiającego jednoczesną eliminację całych grup adwersarzy).

Co ciekawe, nic nie stoi także na przeszkodzie, by prowadzić ostrzał z dwóch pukawek jednocześnie – oczywiście pod warunkiem, że posiadamy wystarczającą liczbę amunicji. Warto odnotować, że po raz kolejny autorzy postanowili zrezygnować z regeneracji zdrowia na rzecz oldskulowego systemu apteczek.

Kwestie techniczne

Wolfenstein II: The New Colossus może się pochwalić trójwymiarową grafiką wysokiej jakości, robiącą właściwy użytek z możliwości technologicznych silnika id Tech 6. W porównaniu z wcześniejszą grą spod znaku Wolfenstein podrasowano przede wszystkim tekstury i efekty specjalne, jakie towarzyszą wymianie ognia.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 9.5 / 10 na podstawie 30 głosów czytelników.

Gry podobne do Wolfenstein II: The New Colossus

Wymagania wiekowe Wolfenstein II: The New Colossus

Gra jest odpowiednia dla wszystkich grup wiekowych.

Rozwałka w Nowym Orleanie, czyli pół godziny z Wolfenstein II: The New Colossus
Rozwałka w Nowym Orleanie, czyli pół godziny z Wolfenstein II: The New Colossus

wiadomość26 września 2017

Wolfenstein II: The New Colossus nie daje o sobie zapomnieć. Tym razem gracze mogą spojrzeć na misję rozgrywającą się w opanowanym przez nazistów Nowym Orleanie. Jak nietrudno się domyślić, Blazkowicz nie pozostawia przy życiu ani jednego Niemca, który napatoczył mu się pod lufę.

Wolfenstein II: The New Colossus - obejrzyj efektowny zwiastun rozgrywki
Wolfenstein II: The New Colossus - obejrzyj efektowny zwiastun rozgrywki

wiadomość20 września 2017

Studio Machine Games udostępniło nowy zwiastun Wolfenstein II: The New Colossus. W programie: prezentacja ciekawych postaci, garść scen z gry oraz Blazkowicz zajęty efektownym eliminowaniem nazistów.

Wolfenstein II: The New Colossus i Doom z 2016 roku pojawią się na Nintendo Switch
Wolfenstein II: The New Colossus i Doom z 2016 roku pojawią się na Nintendo Switch

wiadomość14 września 2017

Podczas ostatniego Nintendo Direct, które zakończyło się tej nocy, firma Nintendo ogłosiła, że na jej najnowszą konsolę, Nintendo Switch, zmierzają dwie strzelaniny FPP wydawane przez firmę Bethesda – Wolfenstein II: The New Colossus oraz Doom z 2016 roku.

Trzy nowe grywalne postacie w przepustce sezonowej do Wolfenstein II: The New Colossus
Trzy nowe grywalne postacie w przepustce sezonowej do Wolfenstein II: The New Colossus

wiadomość27 lipca 2017

Poznaliśmy plany dotyczące dodatkowej zawartości do gry Wolfenstein II: The New Colossus. Przepustka sezonowa obejmie cztery rozszerzenia, w których spotkamy się z trzema nowymi, grywalnymi postaciami.

Wolfenstein II: The New Colossus - jeżeli nie lękacie się spoilerów, to obejrzyjcie nowe materiały z rozgrywką
Wolfenstein II: The New Colossus - jeżeli nie lękacie się spoilerów, to obejrzyjcie nowe materiały z rozgrywką

wiadomość27 lipca 2017

Firma Bethesda udostępniła niedawno mediom grywalne demo strzelanki Wolfenstein II: The New Colossus. Dziś w serwisie YouTube nastąpił zalew krótszych i dłuższych materiałów wideo z rozgrywką.

35 graczy poleca tę grę. Ostatnio:

Konr@d

ChriSSS92

Gorn221

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz