Life is Strange: Before the Storm PS4

Prequel pierwszego Life is Strange, w którym gracze wcielają się w szesnastoletnią Chloe Price. Fabuła koncentruje się na okolicznościach, w jakich dziewczyna poznała Rachel Amber oraz na relacjach łączących obie nastolatki. Całość została podzielona na trzy epizody, a tytuł ponownie przykuwa uwagę za sprawą wyrazistej, pastelowej oprawy graficznej.

Przygodowe, TPP, point-and-click, epizodyczne.

Life is Strange: Before the Storm - screen - 2017-09-01 - 354539Life is Strange: Before the Storm - screen - 2017-09-01 - 354538Life is Strange: Before the Storm - screen - 2017-09-01 - 354537Life is Strange: Before the Storm - screen - 2017-09-01 - 354536Life is Strange: Before the Storm - screen - 2017-09-01 - 354535Life is Strange: Before the Storm - screen - 2017-09-01 - 354534Life is Strange: Before the Storm - screen - 2017-09-01 - 354533Life is Strange: Before the Storm - screen - 2017-09-01 - 354532Life is Strange: Before the Storm - screen - 2017-09-01 - 354531

wersja językowa:
angielska

Data premiery gry Life is Strange: Before the Storm | PS4

31sierpnia2017

31sierpnia2017

PSN

Sony PlayStation 4
Okładka Life is Strange: Before the Storm (PS4)
Life is Strange: Before the Storm

Life is Strange: Before the Storm jest prequelem niebywale ciepło przyjętego Life is Strange – epizodycznej gry przygodowej, opracowanej przez zespół DONTNOD Entertainment. Before the Storm pojawiło się nakładem firmy Square Enix między innymi na platformie PlayStation 4, lecz jej stworzenia podjęło się zupełnie nowe studio Deck Nine Games – deweloperzy odpowiedzialni za oryginał pracowali w tym czasie nad jego pełnoprawną kontynuacją.

Fabuła

Akcja Life is Strange: Before the Storm toczy się przed wydarzeniami przedstawionymi w pierwszej grze z serii. Główną bohaterką gry jest znana z pierwowzoru Chloe Price. Fabuła koncentruje się natomiast na okolicznościach, w jakich protagonistka poznała Rachel Amber oraz na relacjach łączących obie nastolatki. Z uwagi na fakt, że dziewczyna, w którą się wcielamy, nie została obdarzona żadnymi nadnaturalnymi zdolnościami, podejmowane przez nas decyzje mają tutaj znacznie większe znaczenie aniżeli w pierwszym Life is Strange – wszak dokonanych wyborów nie można w żaden sposób cofnąć.

Gra została podzielona na trzy epizody; dodatkowy czwarty odcinek, zatytułowany Farewell, został udostępniony wyłącznie osobom, które zaopatrzyły się w specjalną wersję gry – Deluxe Edition. Jego akcja toczy się na długo przed wydarzeniami z prequela, a gracze mogą po raz ostatni wejść w skórę Max Caulfield – głównej bohaterki pierwszej gry z cyklu.

Mechanika

Wydarzenia zaprezentowane w wydanym na platformie PlayStation 4 Life is Strange: Before the Storm obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby (TPP). Zabawa po raz kolejny polega przede wszystkim na stopniowym odkrywaniu elementów fabularnej układanki i dokonywaniu rozmaitych wyborów. Podejmowane przez nas decyzje mają istotny wpływ na przebieg historii oraz na to, w jaki sposób zakończy się przygoda. To właśnie tym aspektom podporządkowano pozostałe elementy schematu rozgrywki, na czele z eksploracją, wchodzeniem w interakcję z postaciami neutralnymi oraz rozwiązywaniem zagadek.

Kwestie techniczne

Podobnie jak pierwowzór, Life is Strange: Before the Storm przykuwa uwagę ze względu na wyrazistą, pastelową oprawę graficzną. Dopełnieniem całości jest specjalnie skomponowany soundtrack.

Pozostałe

Pomimo że Ashly Burch nie wciela się już w Chloe, aktorka (będąca jednocześnie pisarką) brała czynny udział w procesie produkcji, zasilając grono osób odpowiedzialnych za scenariusz. Szesnastoletnia bohaterka przemawia natomiast głosem Rhianny DeVries.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 9.5 / 10 na podstawie 87 głosów czytelników.

Recenzja pierwszego epizodu gry Life Is Strange: Before the Storm – klimatyczny powrót

Recenzja 4 września 2017, 15:00

Jeśli chodzi o mechanizmy rozgrywki, powiedziałbym, że pracownicy Telltale Games powinni brać lekcje u Deck Nine – w jednym epizodzie występuje tu więcej przedmiotów, z którymi można wejść w interakcje, i opcjonalnych konwersacji niż w całym sezonie The Walking Dead czy Batmana. Gdy uzyskujemy bezpośrednią kontrolę nad Chloe, do obklikania mamy po kilkanaście różnych obiektów.

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz
Wszystkie komentarze
04.09.2017 02:27
ShmiRaf
1
Junior
10

Pierwszy epizod bardzo dobry. Gra trzyma poziom od pierwszej części. Bardzo lubię tą serię i polecam każdemu przeżyć to samemu.