zobacz na gry-online.pl targi
gamescom 2017
22-26 sierpnia, Kolonia
newsy z gamescom gamescom facebook tvgry.pl na targach

The Long Dark PS4

The Long Dark to sandboksowy survival w konwencji FPP, który po części został sfinansowany przez graczy na platformie Kickstarter, a po części wsparty przez kanadyjski program fundacyjny. Za wyprodukowanie gry odpowiadają twórcy takich tytułów, jak Baldur’s Gate, Saints Row, Red Faction, Prince of Persia, Warhammer 40K czy L.A. Noire.

Akcji, FPP, postapokalipsa, sandbox, survival, Kickstarter, crafting, eksploracyjne.

The Long Dark - screen - 2014-04-02 - 280428The Long Dark - screen - 2014-04-02 - 280427The Long Dark - screen - 2014-04-02 - 280426The Long Dark - screen - 2014-04-02 - 280425The Long Dark - screen - 2014-04-02 - 280424The Long Dark - screen - 2014-04-02 - 280423The Long Dark - screen - 2014-04-02 - 280422

wersja językowa:
angielska

Data premiery gry The Long Dark | PS4

1sierpnia2017

8sierpnia2017

PSN

Sony PlayStation 4
Okładka The Long Dark (PS4)
The Long Dark

The Long Dark to symulacja przetrwania na PlayStation 4, której akcję obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby. Produkcją zajęło się niezależne studio Hinterland, założone w 2012 roku przez Raphaela Van Lieropa, który wcześniej maczał palce w takich tytułach, jak Warhammer 40,000: Dawn of War, Company of Heroes czy Far Cry 3. W skład kanadyjskiego zespołu deweloperskiego wchodzą również byli pracownicy BioWare, Riot Games, Sony Santa Monica i Volition Inc., odpowiedzialni za m.in. Saints Row, Red Faction, Prince of Persia: Piaski Czasu, God of War, Sly, Knights of the Old Republic, Baldur’s Gate i L.A. Noire.

Fabuła opowiada o losach pilota Williama Mackenziego, ocalałego z geomagnetycznej burzy, w wyniku której doszło do wyłączenia wszystkich urządzeń elektronicznych. Dostęp do wody i jedzenia jest coraz trudniejszy, drogi nie są już bezpieczne, a jakby tego wszystkiego było mało, nadchodzi sroga zima. Celem gracza jest przetrwanie tej apokalipsy.

Mimo silnego nacisku na swobodę rozgrywki i wolność działania, twórcy skupili się także na stworzeniu ciekawej, podzielonej na epizody historii, którą napisała Marianne Krawczyk (God of War, LA. Noire), z zapadającymi w pamięć postaciami oraz kreacją głównego bohatera, żywo komentującego swoje poczynania, aktualny stan fizyczny czy wydarzenia mające miejsce w północnej dziczy.

Sandboksowa struktura gry stwarza duże możliwości. To od nas zależy, w jakim kierunku się udamy, a swoboda poruszania się po zasypanych śniegiem terenach nie jest w żadnym stopniu ograniczona. Co więcej, w trakcie rozgrywki nie brakuje istotnych wyborów moralnych, często wpływających na los innych lub decydujących o przetrwaniu w świecie pozbawionym jakichkolwiek urządzeń elektronicznych.

Podstawą gry jest eksploracja rozległego świata, a zatem poszukiwanie m.in. schronu przed mrozem, surowców pozwalających na rozpalenie ogniska czy użytecznych przedmiotów, w tym broni do ochrony przed dzikimi zwierzętami. Sekwencje walki należą jednak do rzadkości – twórcom zależało głównie na opowiedzeniu dojrzałej historii i zrealizowaniu prawdziwego symulatora przetrwania. Tym samym gracz musi zważać na takie czynniki, jak pogoda, temperatura, zmęczenie, kondycja, energia czy wytrzymałość ekwipunku, a także umiejętnie dostosować się do aktualnie panującej sytuacji. Jeśli warunki atmosferyczne nie dopisują, dobrze jest przeczekać jeden dzień dłużej w opustoszałym domu, ogrzać się przy rozpalonym ognisku i nabrać sił do dalszej podróży.

Za stronę artystyczną The Long Dark odpowiada Hokyo Lim, którego pracę mogliśmy podziwiać w League of Legends oraz The Unfinished Swan. Dzięki obsłudze Oculus Rift, okularów wirtualnej rzeczywistości, doznania płynące z rozgrywki są jeszcze intensywniejsze.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 8.0 / 10 na podstawie 3 głosów czytelników.

Gry podobne do The Long Dark

Klasyfikacja PEGI The Long Dark

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.
The Long Dark udanie opuszcza wczesny dostęp. Pięciokrotny wzrost popularności gry
The Long Dark udanie opuszcza wczesny dostęp. Pięciokrotny wzrost popularności gry

wiadomość3 sierpnia 2017

1 sierpnia po niemal trzyletnim pobycie w fazie wczesnego dostępu gra The Long Dark ostatecznie zadebiutowała w finalnej wersji i zaliczyła natychmiastowy skok popularności - liczba jednocześnie grających osób wzrosła ponad pięciokrotnie.

The Long Dark opuści dziś fazę wczesnego dostępu. W planach ekranizacja gry
The Long Dark opuści dziś fazę wczesnego dostępu. W planach ekranizacja gry

wiadomość1 sierpnia 2017

The Long Dark, survival autorstwa studia Hinterland, po niemal trzech latach we wczesnym dostępie zadebiutuje dziś w finalnej postaci. Aktualizacja do wersji 1.0 doda m.in. pierwsze dwa epizody kampanii fabularnej.

The Long Dark - europejska premiera na PS4 opóźniona przez PEGI
The Long Dark - europejska premiera na PS4 opóźniona przez PEGI

wiadomość29 lipca 2017

Studio Hinterland poinformowało, że gra The Long Dark, która miała ukazać się 1 sierpnia na PlayStation 4, Xboksie One i PC-tach, zadebiutuje w Europie na sprzęcie Sony tydzień później. Powodem jest zaskakująca kategoria wiekowa przyznana przez PEGI.

The Long Dark z datą premiery i wersją na PlayStation 4
The Long Dark z datą premiery i wersją na PlayStation 4

wiadomość5 maja 2017

Studio Hinterland poinformowało, że pełna wersja survivalu The Long Dark ukaże się 1 sierpnia tego roku. Zaoferuje ona kampanię; twórcy przy okazji udostępnili zwiastun trybu fabularnego. Ponadto ogłoszono, że poza zapowiedzianymi wcześniej edycjami na pecety oraz konsole Xbox One, gra trafi również na PlayStation 4.

Wieści ze świata (Project Scorpio, Gears of War 4, The Long Dark) 13/4/2017
Wieści ze świata (Project Scorpio, Gears of War 4, The Long Dark) 13/4/2017

wiadomość13 kwietnia 2017

Dziś piszemy o wyglądzie i specyfikacji wersji deweloperskiej konsoli Project Scorpio (dev kit), wspólnych rozgrywkach rankingowych użytkowników PC i XOne w Gears of War 4 (cross-platform) oraz o tajemniczym odliczaniu na stronie gry The Long Dark (prawdopodobnie do wypuszczenia kampanii fabularnej i/lub premiery). Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

16 graczy poleca tę grę. Ostatnio:

_xcnn

MrMezoPlay

hacker666

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz
Wszystkie komentarze
12.08.2017 02:25
yadin
91
Senator

Ni ma, ni ma nic dobrego do grania. Jaszcze takie cudactwa wypuszczają na PlayStation 4.