Resident Evil 3: Nemesis PS1

W Resident Evil 3 powraca znana z pierwszej odsłony cyklu Jill Valentine, która próbuje wydostać się z opanowanego przez krwiożercze zombie miasta Raccoon City. Tym razem jednak śladem bohaterki podąża znacznie groźniejszy przeciwnik - tytułowy Nemesis, którego nie da się pokonać przed zakończeniem gry.

Przygodowe, TPP, survival horror, zombie, Resident Evil, przygodowe gry akcji, PSOne Classics.

Capcom | producent

Capcom | wydawca

wersja językowa:
angielska

Data premiery gry Resident Evil 3: Nemesis | PS1

22września1999

Sony PlayStation 1
Okładka Resident Evil 3: Nemesis (PS1)
Resident Evil 3: Nemesis

Resident Evil 3: Nemesis to trzecia pełnoprawna odsłona kultowej serii survival horrorów, w której gracze stawiają czoła hordom zombie na ulicach fikcyjnego miasta Raccoon City. Podobnie jak poprzednie części serii, gra ukazała się pod szyldem japońskiego koncernu Capcom.

Fabuła gry umiejscowiona została zarówno przed, jak i po wydarzeniach ukazanych w Resident Evil 2. Tym razem spotykamy ponownie bohaterkę pierwszej odsłony – Jill Valentine, która próbuje wydostać się z ogarniętego śmiercionośnym wirusem miasta. Tym razem jednak, oprócz zastępów żywych trupów i zmutowanych zwierząt, śladem bohaterki podąża znacznie większy przeciwnik: tytułowy Nemesis, którego nie da się unicestwić przed zakończeniem gry.

W odróżnieniu od dwóch poprzednich odsłon cyklu, w Resident Evil 3 dostępny jest wyłącznie jeden scenariusz, w którym wcielamy się we wspomnianą Jill Valentine. W niektórych sekwencjach gry kontrolujemy jednak jeszcze jedną postać – brazylijskiego najemnika Carlosa Oliveirę, który zostaje wezwany na pomoc głównej bohaterce. Do dyspozycji bohaterów oddano jeszcze większy zasób broni i specjalnego wyposażenia, zaś rozmieszczenie przedmiotów w poszczególnych lokacjach generowane jest losowo, co sprawia, że za każdym razem rozgrywka może przebiegać odrobinę inaczej.

W trzeciej części serii położono nieco większy nacisk na elementy akcji, wprowadzając jednocześnie szereg nowych elementów – tyczących się zwłaszcza walki. W grze możemy unikać ataków, wykonywać szybkie zwroty o 180 stopni, na własną rękę wytwarzać apteczki oraz specjalną amunicję uzyskiwaną ze zmieszania różnych gatunków prochu. W kilku miejscach fabuły pojawiają się elementy nieliniowe (np. walka lub ucieczka), a specjalny system o nazwie Live Selection sprawia, że podejmowane przez gracza decyzje mają wpływ na rozwój fabuły. Resident Evil 3 działa w oparciu o ten sam silnik graficzny co jej poprzedniczki, wykorzystując trójwymiarowe modele postaci oraz pre-renderowane tła ukazywane z różnych ujęć kamery. Twórcy poprawili jednak wygląd lokacji oraz postaci, dzięki czemu gra prezentuje nieco wyższy poziom oprawy niż poprzednie części cyklu.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Gry podobne do Resident Evil 3: Nemesis

Wymagania wiekowe Resident Evil 3: Nemesis

18+

Gramy w Resident Evil 3: Nemesis

Gramy w Resident Evil 3: Nemesis [10:46]

Staaaaarrrrzz! Trzecia część trylogii Resident Evil nie była takim zaskoczeniem jak część druga, jednak postać, kultowego już, Nemesisa przypadła bardzo do gustu dużej rzeszy fanów. Resident Evil 3: Nemesis to bardziej klamra zamykająca pewną epokę niż kamień milowy. Dlaczego Re3 nie może wyjść z cienia "dwójki"?

11 graczy poleca tę grę. Ostatnio:

strusiekk

Butryk89

blackpe

Jarzu

h_charriere

Alvars

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz