Resident Evil 2 PS1

W grze powracamy na ulice miasta Raccoon City, gdzie po okresie spokoju ponownie pojawiają się hordy krwiożerczych zombie. Poznajemy jednak dwójkę zupełnie nowych bohaterów: początkującego policjanta Leona oraz siostrę bohatera pierwszej części Chrisa Redfielda - Claire.

Przygodowe, TPP, survival horror, zombie, Resident Evil, przygodowe gry akcji, PSOne Classics.

Capcom | producent

Capcom | wydawca

wersja językowa:
angielska

Data premiery gry Resident Evil 2 | PS1

21stycznia1998

Sony PlayStation 1
Okładka Resident Evil 2 (PS1)
Resident Evil 2

Resident Evil 2 jest kontynuacją bestsellerowego survival horroru z 1996 roku, uważanego za jedną z najważniejszych gier w swoim gatunku. Za przygotowanie drugiej części serii odpowiadają twórcy pierwowzoru z firmy Capcom.

Akcja gry toczy się kilka miesięcy po wydarzeniach, przedstawionych w pierwszej odsłonie cyklu. Do Raccoon City ponownie powraca śmiercionośny wirus, za sprawą którego mieszkańcy zaczynają zamieniać się w krwiożercze zombie. Na miejsce przybywa początkujący policjant Leon S. Kennedy oraz młoda Claire Redfield – siostra bohatera pierwszej części Chrisa Redfielda, która pragnie odnaleźć swego zaginionego brata. Bohaterowie spotykają się w centrum miasta i postanawiają współpracować. Dziwnym zbiegiem okoliczności zostają jednak rozdzieleni. Podczas zabawy towarzyszyć będziemy każdej z tych postaci osobno.

W Resident Evil 2 zastosowano podobny zabieg fabularny jak w pierwowzorze, co stało się później jednym z charakterystycznych elementów serii. W zależności od postaci, którą zdecydujemy się kontrolować, bierzemy udział w dwóch niezależnych kampaniach łączących ze sobą jedynie niektóre wątki i wydarzenia. W odróżnieniu od pierwszego Resident Evil, wybór bohatera nie ma wpływu na stopień trudności rozgrywki.

Pod względem mechaniki jak i kwestii technicznych Resident Evil 2 nie odbiega w znaczącym stopniu od pierwszej części cyklu. Rozgrywka przebiega w typowy dla serii sposób i sprowadza się do eksploracji, rozwiązywania prostych zagadek oraz walki z hordami zombiaków. W warstwie graficznej twórcy ograniczyli się do poprawienia jakości tekstur oraz animacji głównych bohaterów. Mimo dwóch oddzielnych kampanii, rozgrywka jest stosunkowo krótka, ale po ukończeniu zabawy na graczy czekają rozmaite bonusy, takie jak nowe stroje czy niedostępne wcześniej rodzaje broni.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Resident Evil 2

18+

Gramy w Resident Evil 2

Gramy w Resident Evil 2 [8:05]

Najlepsza część straszliwej serii? Resident Evil 2 przez wielu uznawany jest za najlepszą odsłonę serii. Następca "Zła Zasiedlonego" działa na podobnych mechanikach, ale zwiększa skalę i stawia bardziej na akcję. Co czyni tą odsłonę tak dobrą i jakie są mroczne kulisy powstawania tejże?

10 graczy poleca tę grę. Ostatnio:

strusiekk

MGmc

KBBP

Alvars

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz