The Elder Scrolls Online: Morrowind XBOX ONE

Kolejne duże rozszerzenie do gry The Elder Scrolls Online: Tamriel Unlimited. Tym razem gracze otrzymują do dyspozycji nowy obszar – znaną z The Elder Scrolls III: Morrowind wyspę Vvardenfell. Oprócz nowych zadań czekających na wykonanie, add-on wnosi dodatkową klasę postaci, a także tryb PvP – Battlegrounds.

To jest dodatek do gry The Elder Scrolls Online: Tamriel Unlimited.

RPG, PvP, PvE, MMORPG, sandbox, The Elder Scrolls, multiplayer.

The Elder Scrolls Online: Morrowind - screen - 2017-06-12 - 347764The Elder Scrolls Online: Morrowind - screen - 2017-06-12 - 347763The Elder Scrolls Online: Morrowind - screen - 2017-06-12 - 347762The Elder Scrolls Online: Morrowind - screen - 2017-06-12 - 347761The Elder Scrolls Online: Morrowind - screen - 2017-06-12 - 347760The Elder Scrolls Online: Morrowind - screen - 2017-06-12 - 347759The Elder Scrolls Online: Morrowind - screen - 2017-06-12 - 347758The Elder Scrolls Online: Morrowind - screen - 2017-06-12 - 347757The Elder Scrolls Online: Morrowind - screen - 2017-06-12 - 347756

wersja językowa:
angielska

Data premiery gry The Elder Scrolls Online: Morrowind | XONE

6czerwca2017

6czerwca2017

premiera PL

6czerwca2017

Xbox Live

Microsoft XBOX ONE
Okładka The Elder Scrolls Online: Morrowind (XONE)
The Elder Scrolls Online: Morrowind

The Elder Scrolls Online: Tamriel Unlimited - Morrowind jest kolejnym dużym rozszerzeniem do MMORPG-a zatytułowanego The Elder Scrolls Online: Tamriel Unlimited. Podobnie jak miało to miejsce w przypadku podstawowej wersji gry oraz wydanych do tej pory dodatków, za jego opracowanie odpowiada zespół ZeniMax Online Studios. Add-on trafił między innymi na platformę Xbox One, a można go nabyć zarówno w pudełku, jak i drogą cyfrową.

Fabuła

The Elder Scrolls Online: Tamriel Unlimited - Morrowind pozwala nam zwiedzić kolejny fragment Cesarstwa Tamriel – tym razem padło na wyspę Vvardenfell, znajdującą się na terenie tytułowej prowincji Morrowind. Fabuła koncentruje się na tajemniczej chorobie, która dotknęła Viveca – jednego z członków Trójcy, czyli boskich strażników tego terytorium. Zadaniem, jakie czeka na wykonanie, jest oczywiście znalezienie lekarstwa i przywrócenie mu sił – w przeciwnym wypadku świat czeka zagłada.

Mechanika

The Elder Scrolls Online: Tamriel Unlimited - Morrowind nie wprowadza znaczących zmian w mechanice. W dalszym ciągu zatem filar rozgrywki stanowi eksploracja i wykonywanie rozmaitych zadań zlecanych przez zwykłych mieszkańców rozległego świata i przedstawicieli gildii. Istotny element zabawy stanowi również walka z oponentami, których poziom doświadczenia na bieżąco dostosowuje się do poziomu prowadzonej przez gracza postaci. Nic nie stoi na przeszkodzie, by wszystko to robić w pojedynkę, jednak przygoda nabiera rumieńców, kiedy poszczególne wydarzenia przeżywamy w towarzystwie innych graczy.

Kluczowym elementem omawianego tutaj dodatku jest zupełnie nowy obszar – wyspa Vvardenfell, znana z The Elder Scrolls III: Morrowind, to największa lokacja, jaka od czasu premiery została zaimplementowana w The Elder Scrolls Online: Tamriel Unlimited. Z uwagi na fakt, że akcja tego tytułu rozgrywa się całe wieki przed tym, jak Nerewaryjczyk rozprawił się z Dagoth Urem, nie wszystko wygląda tak, jak mogli to zapamiętać gracze. Przykładem jest choćby miasto Vivec, którego budowa jeszcze nie została ukończona. Warto nadmienić, że wyspa jest dostępna od samego początku rozgrywki – wprowadzone w jednej z aktualizacji skalowanie poziomu wrogów umożliwia swobodną jej eksplorację zarówno zupełnie nowym graczom, jak i weteranom.

Ponadto rozszerzenie wprowadza nową klasę, jaką jest Strażnik (ang. Warden) – reprezentant tej specjalizacji robi doskonały użytek z magii natury, a dodatkowo w walce z adwersarzami wspiera go oswojony niedźwiedź.

Tryby gry

Podobnie jak podstawowa wersja gry, The Elder Scrolls Online: Tamriel Unlimited - Morrowind oferuje warianty rozgrywki oparte na zasadach PvE, a także tryby PvP. Wśród tych ostatnich nowością są tak zwane Battlegrounds, skoncentrowane na starciach trzech czteroosobowych drużyn.

Kwestie techniczne

The Elder Scrolls Online: Tamriel Unlimited - Morrowind można nabyć zarówno w zestawie z podstawową wersją gry (pozycja dostępna jest w trzech wersjach – oprócz standardowej, w sprzedaży znajdują się dwie edycje kolekcjonerskie), jak i osobno (przez zakup Upgrade Edition lub droższego, rozszerzonego Digital Collector's Upgrade).

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Oczekiwania czytelników: 5.0 / 10 na podstawie 2 głosów czytelników.

Gry podobne do The Elder Scrolls Online: Morrowind

Klasyfikacja PEGI The Elder Scrolls Online: Morrowind

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.
cinematic

cinematic [3:57]

Zwiastun kinowy (cinematic) zapowiadający Morrowind, czyli kolejne rozszerzenie MMORPG The Elder Scrolls Online od studia ZeniMax Online. Dodatek rozgrywa się na wyspie Vvardenfell, gdzie osadzona była akcja gry The Elder Scrolls III: Morrowind.

1:50
Powrót do Morrowind

PC | PS4 | XONE

1:5030 grudnia 1899

1:31
zwiastun na premierę

PC | PS4 | XONE

1:3130 grudnia 1899

1:43
Warden

PC | PS4 | XONE

1:4330 grudnia 1899

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz
Wszystkie komentarze
30.05.2017 17:27
pawlotti
31
Pretorianin

moim zdanie multiplayer y nigdy nie sprawdziły sie na konsoli. po mojemu konsole są raczej nastawione na single player