Fire Emblem Heroes Android

Fire Emblem Heroes to opracowana z myślą o systemie Android taktyczna gra turowa RPG utrzymana w klimacie fantasy. Gracz bierze udział w wojnie między dwoma królestwami, podczas której wykorzystuje armie bohaterów przywołanych z uniwersów poprzednich odsłon serii.

RPG, fantasy, turowe, taktyczne.

Nintendo | producent

Nintendo | wydawca

Strona oficjalna

wersja językowa:
angielska

Data premiery gry Fire Emblem Heroes | AND

2lutego2017

2lutego2017

Google Play

Android
Okładka Fire Emblem Heroes (AND)
Fire Emblem Heroes

Fire Emblem Heroes to wydane na system Android taktyczne RPG. Gra wykorzystuje model darmowy z mikropłatnościami, a opracowało ją wewnętrzne studio firmy Nintendo. Jest to pierwsza mobilna odsłona popularnego konsolowego cyklu.

Fabuła

Akcja gry toczy się w krainie fantasy podzielonej pomiędzy dwie wrogie nacje – pragnące władzy nad całym światem Imperium Emblian oraz próbujące je zatrzymać królestwo Askran. Gracz wciela się w walczącego dla drugiej z tych frakcji maga, który podejmuje próbę ocalenia ojczyzny. Nie jest bez szans, gdyż posiada zdolność przywoływania bohaterów z różnych uniwersów wchodzących w skład serii Fire Emblem.

Moc ta służy mu do gromadzenia armii, ale problem tkwi w tym, że po stronie Imperium Emblian stoi rywal o dokładnie tych samych zdolnościach. Dlatego w trakcie kampanii część słynnych herosów walczy po naszej stronie, podczas gdy innych znajdziemy wśród popleczników wrogiej frakcji.

Mechanika.

W wydanym na system Android Fire Emblem Heroes zabawa koncentruje się na turowych bitwach rozgrywanych za pomocą prostego systemu gestów. W starciach kluczową rolę odgrywa właściwe wykorzystywanie unikalnych cech i umiejętności bohaterów, jak również robienie użytku z elementów otoczenia oraz ukształtowania terenu. Mapy są stosunkowo małe i najczęściej mieszczą się w całości na ekranie. Takie rozwiązanie wprowadzono po to, abyśmy mogli stoczyć całą bitwę w kilka minut, co pasuje do mobilnego stylu zabawy.

Jak na grę RPG przystało, kluczową rolę odgrywa system rozwoju. Postacie z bitwy na bitwę gromadzą punkty doświadczenia, za które rozwijamy potem statystyki oraz odblokowujemy nowe zdolności.

Tryby gry

Fire Emblem Heroes oferuje wyłącznie rozgrywkę dla pojedynczego gracza. Możemy bawić się obszerną kampanią fabularną oraz kilkoma dodatkowymi trybami zabawy. Do tej drugiej kategorii należą pojedynki na arenach (ang. Arena Duels), samodzielne starcia przeciwko bohaterom (Hero Battles), gdzie pokonany wojownik dołącza do naszej drużyny, oraz tzw. Wieża Treningowa (Training Tower), oferująca szereg scenariuszy, które możemy rozgrywać wielokrotnie w celu zdobywania doświadczenia i przedmiotów.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena gry 8.07 / 10 na podstawie 6 ocen czytelników.
Oczekiwania czytelników przed premierą gry: 9.0 / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Fire Emblem Heroes

12+

zwiastun #1

zwiastun #1 [3:44]

Zwiastun Fire Emblem Heroes, taktycznej turowej gry RPG, stanowiącej spin-off znanej serii Fire Emblem przeznaczony na urządzenia mobilne z systemem iOS i Android.

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz