Syberia 3 Switch

Trzecia odsłona serii gier przygodowych autorstwa Benoîta Sokala i francuskiego studia deweloperskiego Microids. Fabuła kontynuuje wątki wcześniejszych odsłon cyklu, ukazując kolejne perypetie młodej prawniczki, Kate Walker, i jej przyjaciół. Warto odnotować, że po raz pierwszy w historii cyklu Syberia twórcy sięgnęli po grafikę 3D.

Przygodowe, TPP, science fiction, point-and-click.

wersja językowa:
pełna polska wersja

Data premiery gry Syberia 3 | Switch

grudzień2017

grudzień2017

premiera PL

grudzień2017

Nintendo eShop

Nintendo Switch
Okładka Syberia 3 (Switch)
Syberia 3

Współpraca zespołu Microids i Benoîta Sokala od lat przynosiła pozytywne efekty. Ten nietypowy duet dostarczył dwie odsłony kultowego cyklu Syberia, a po latach ponownie połączył siły, by w trzeciej części serii przypomnieć graczom o Kate Walker – młodej prawniczce, a zarazem poszukiwaczce przygód, którą śmiało można postawić obok Lary Croft. Z uwagi na fakt, że od premiery Syberii II minęło kilkanaście lat, deweloperzy byli zmuszeni nie tylko do opowiedzenia zupełnie nowej historii, lecz także do wprowadzenia wielu zmian i usprawnień w mechanice rozgrywki. Te ostatnie były również podyktowane faktem, że Syberia 3 została opracowana z myślą o wielu platformach, wśród których pojawia się Nintendo Switch. Co ciekawe, jest to pierwsza gra na nową konsolę giganta z Kioto, która doczekała się polskiej wersji językowej.

Fabuła

W Syberii 3 poznajemy dalsze losy Kate Walker, amerykańskiej prawniczki, którą sprawy zawodowe zawiodły w najzimniejsze rejony Rosji. W poprzednich grach z serii bohaterka wybrała się w pełną przygód podróż w celu odnalezienia prawowitego spadkobiercy fabryki automatów, a następnie razem z nim zdecydowała się udać na daleką północ – na legendarną wyspę Syberia, gdzie wciąż żyją mamuty. Ponieważ najważniejsze wątki z dwóch poprzedni Syberii zostały zamknięte w „dwójce”, Syberia 3 przedstawia zupełnie nową opowieść, na początku której Kate Walker trafia do obskurnego szpitala w Valsemborze. Oczywiście znajomość wcześniejszych wydarzeń stanowi atut, ale nie jest wymagana do zrozumienia historii prezentowanej w „trójce”.

Mechanika

Syberia 3 na Nintendo Switch to trójwymiarowa przygodówka point-and-click, w której do zadań gracza należy eksploracja odwiedzanych lokacji, prowadzenie rozmów z postaciami niezależnymi, zdobywanie ważnych przedmiotów i rozwiązywanie zagadek. Nowością są tu łamigłówki wymagające fizycznego majstrowania przy różnych elementach otoczenia, np. podważenia pokrywy nożem czy dopasowania osobliwego klucza do kształtu dziurki. Historia opowiadana w grze jest liniowa, ale w pewnych momentach gracz może podjąć decyzję, jak pokierować rozmową.

Kwestie techniczne

W odróżnieniu od dwóch pierwszych części serii Syberia 3 na Nintendo Switch nie zawiera prerenderowanych teł, tylko w pełni trójwymiarowe środowiska i modele postaci, swobodną kamerę oraz animacje stworzone przy użyciu techniki motion capture. Mimo to gra zachowuje unikatowy styl oryginału, który wyróżniają chociażby przerysowane postacie, szczegółowe lokacje pełne interesujących obiektów oraz lekko komiksowa stylistyka. W polskiej wersji językowej postarano się o profesjonalny dubbing.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 9.3 / 10 na podstawie 3 głosów czytelników.

Gry podobne do Syberia 3

Wymagania wiekowe Syberia 3

Gra jest odpowiednia dla wszystkich grup wiekowych.

zwiastun na premierę

zwiastun na premierę [1:56]

1:54
zwiastun fabularny (PL)

PC | PS4 | XONE | Switch

1:5430 grudnia 1899

1:37
Anna Dereszowska jako Kate Walker (PL)

PC | PS4 | XONE | Switch

1:3730 grudnia 1899

2:15
Anna Dereszowska - o pracy przy dubbingowaniu gry (PL)

PC | PS4 | XONE | Switch

2:1530 grudnia 1899

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz