Reigns 2 Android

Reigns 2 to opracowana z myślą o Androidzie gra pozwalająca wcielić się w królową sprawującą władzę w XVIII-wiecznym państwie. Rozgrywka polega na podejmowaniu decyzji w związku z wydarzeniami opisanymi na kartach losowanych z talii. Przy każdej karcie, niczym w Tinderze, możemy przesunąć palcem w lewo lub prawo po ekranie, wybierając jedną z dwóch akcji. Ilość wyborów z czasem dosłownie przytłacza, a ich konsekwencje zaczynają się szybko piętrzyć, dając w sumie bardzo dynamiczną i nieliniową rozgrywkę.

Strategiczne, elementy logiczne, elementy przygodowe.

Nerial | producent

Devolver Digital | wydawca

Strona oficjalna

wersja językowa:
angielska

Data premiery gry Reigns 2 | AND

2018

Android
Okładka Reigns 2 (AND)
Reigns 2

Reigns 2 to wydana na platformę Android nietypowa produkcja łącząca elementy gry logicznej, przygodówki i strategii. Opracowało ją studio Nerial, czyli ten sam zespół, który wyprodukował część pierwszą.

Fabuła

Gra porzuca znane z pierwszej części średniowiecze i przenosi nas w realia XVIII wieku. Tym razem nie wcielamy się w króla, a w królową, która właśnie objęła władzę nad państwem. Naszym zadaniem jest utrzymanie się na tronie jak najdłużej, co nie jest łatwe, gdyż wszyscy dybią na nasze życie.

Autorzy nie próbowali realistycznie odtworzyć realiów XVIII wieku i zamiast tego zaprezentowali mocno humorystyczną wersję tego okresu. Ponadto w porównaniu z pierwszą częścią większy nacisk położono na rozgrywki polityczne i dyplomatyczne, a nie jedynie brutalne mordy.

Mechanika

Wydane na platformę Android Reigns 2 to produkcja bardzo nietypowa. Podczas zabawy gracz musi dbać o swoje królestwo, zaspokajać potrzeby ludu, toczyć wojny, wydawać sądy w ważnych sprawach, rozwijać ekonomię oraz prowadzić gry polityczne i dyplomatyczne. Wszystko to zrealizowane jednak zostało za pomocą mechanizmów przypominających aplikację randkową Tinder. Podczas rozgrywki z talii losowane są karty z wydarzeniami. Przy każdej z nich możemy przesunąć palcem po ekranie w lewo lub prawo, wybierając jedną z dwóch opcji, a dotyczą one takich spraw jak podwyższenie podatków, wypowiedzenie wojny, zawarcie małżeństwa czy zlecenie cichego zamordowania wrogów.

Silnik zapamiętuje każdą taką decyzję i bierze ją pod uwagę przy dalszym biegu naszej historii. Przebieg rozgrywki jest w pełni nieliniowy i konsekwencje wyborów szybko zaczynają się piętrzyć. Prędzej czy później popełniamy o jeden błąd za dużo i nasza królowa ginie. Zabawa polega więc na próbach utrzymania się na tronie jak najdłużej.

Niczym w roguelike’ach, każda śmierć jest ostateczna i wymusza rozpoczęcie gry od nowa. Zaczynamy jednak jako następczyni poprzedniej królowej, więc podjęte wcześniej decyzje wpływają także na rządy kolejnej monarchini.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 8.0 / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Reigns 2

12+

Zapowiedziano Reigns 2. Część pierwsza dostanie darmowy dodatek
Zapowiedziano Reigns 2. Część pierwsza dostanie darmowy dodatek

wiadomość8 stycznia 2017

Studio Nerial poinformowało, że pracuje nad kontynuacją przebojowego Reigns. Tym razem zagramy królową, a akcja zostanie przeniesiona do XVIII wieku. Ponadto autorzy pracują nad darmowym dodatkiem do pierwszej części.

Zagraj w najlepsze gry!

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz