Kingdoms and Castles PC

Kingdoms and Castles to opracowana z myślą o pecetach strategia ekonomiczna w której naszym zadaniem jest przeobrażenie małej wioski w wielkie miasto, a jednocześnie odpieranie ataków różnorodnych wrogów. Gracz dba więc o rozwój gospodarki i szczęście poddanych, ale jednocześnie musi także budować twierdze i wieżyczki strażnicze, zdolne obronić jego włości przed inwazją sił nieprzyjaciela.

Strategiczne, fantasy, ekonomiczne, RTS, budowa miasta.

Lion Shield | producent

Lion Shield | wydawca

Strona oficjalna

wersja językowa:
angielska

Data premiery gry Kingdoms and Castles | PC

20lipca2017

20lipca2017

Steam

PC Windows
Okładka Kingdoms and Castles (PC)
Kingdoms and Castles

Kingdoms and Castles to wydana na platformę PC Windows strategia czasu rzeczywistego koncentrująca się na aspekcie ekonomicznym oraz defensywnym. Produkcję opracował zespół Lion Shield, założony przez byłych pracowników studia Maxis.

Fabuła

Akcja gry toczy się w dosyć klasycznej krainie fantasy, a my wcielamy się w zarządcę niewielkiej wioski. Jak to w strategiach ekonomicznych bywa, naszym zadaniem jest rozwiniecie jej do poziomu tętniącej życiem metropolii, a przy okazji wybudowanie zamku umożliwiającego odpieranie ataków wrogich sił.

W grze fabuła nie odgrywa praktycznie żadnej roli i służy jedynie jako pretekst do rozpoczęcia zabawy. Potem dostajemy już czystą rozgrywkę, bez żadnej narzuconej z góry historii.

Mechanika

W wydanym na PC Windows  Kingdoms and Castles mechanika podąża szlakiem przetartym przez wiele wcześniejszych strategii ekonomicznych. Podczas zabawy gracz musi więc gromadzić surowce, takie jak drewno czy kamienie, które wykorzystuje do stawiania nowych budynków. Konieczne jest także zapewnienie podwładnym wyżywienia poprzez organizowanie sprawnie działających gospodarstw rolnych. Utrudnia to system zmian pór roku, jako że brak odpowiednich zapasów na zimę może doprowadzić do śmierci podwładnych z głodu. Sporym problemem są też różnorodne plagi.

Kluczową rolę podczas zabawy odgrywa także znalezienie równowagi między utrzymywaniem zadowolenia mieszkańców, a koniecznością ściągania z nich podatków. Dobre nastroje wśród podwładnych możemy dodatkowo zwiększyć, budując kościoły i organizując różnorodne festyny.

Na nasze włości regularnie napadają wikingowie, próbujący złupić nasze skarby i porwać podwładnych. Co pewien czas jesteśmy również atakowani przez smoki. Aby przetrwać te wydarzenia, gracz musi budować zamki z murami obronnymi i różnorodnymi wieżyczkami strażniczymi. Odpowiedzialny za to system zapewnia dużą swobodę i elastyczność, pozwalając wypróbować wiele konfiguracji. Przykładowo, sami decydujemy dokładnie o wysokości każdej struktury, co ma wpływ np. na zasięg ataku obsadzonej w niej załogi.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 9.5 / 10 na podstawie 21 głosów czytelników.

Gry podobne do Kingdoms and Castles

Wymagania wiekowe Kingdoms and Castles

Gra jest odpowiednia dla wszystkich grup wiekowych.

Wymagania sprzętowe Kingdoms and Castles

Rekomendowane: Intel Core i5-3470 2.7 GHz/AMD FX-6300 3.2 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 1 GB GeForce GTX 660/Radeon HD 7870 lub lepsza, 1 GB HDD, Windows XP/Vista/7/8/8.1 64-bit
Minimalne: Intel Core 2 Duo 2.0 GHz/Athlon 64 X2 6400+ 2.5 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 256 MB GeForce GTX 260/Radeon HD 5670 lub lepsza, 1 GB HDD, Windows XP/Vista/7/8/8.1 64-bit

Do tej gry rekomendujemy

ASUS ROG G752VS

Procesor: Procesor Intel® Core™ i7 7700HQ
Pamięć: GB DDR4 2400MHz SDRAM, do 64 GB SDRAM
Grafika: NVIDIA GeForce GTX 1070 z GDDR5, 8GB VRAM
Wyświetlacz: 17.3"" (16:9) z podświetleniem LED UHD (3840x2160) 100% Adobe, przeciwodblaskowa z G-Sync | 17.3"" (16:9) z podświetleniem LED FHD (1920x1080) 120Hz 72% NTSC, przeciwodblaskowa z G-Sync | 17.3"" (16:9) z podświetleniem LED FHD (1920x1080) 45% NTSC, przeciwodblaskowa z G-Sync
Magazyn danych: SSD - 256GB/512GB PCIE Gen3X4 SSD (RAID0)

Sprawdź ceny w:

* Uwaga! Specyfikacja może się różnić w zależności od modelu i sprzedawcy.

Kingdom and Castles - byli pracownicy Maxis pracują nad strategią o budowaniu miasteczka
Kingdom and Castles - byli pracownicy Maxis pracują nad strategią o budowaniu miasteczka

wiadomość3 grudnia 2016

Założone przez ludzi, którzy pracowali m.in. nad Spore, Journey i Abzu, studio Lion Shield zapowiedziało grę Kingdom and Castles. Ma to być strategia czasu rzeczywistego, w której zajmiemy się rozwojem niewielkiej wioski, a jednocześnie będziemy musieli także budować zamki w celu odpierania regularnych ataków wikingów i smoków.

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz
Wszystkie komentarze
14.07.2017 00:17
TheDarkClaw
11
Legionista
9.0

Oj, cięło się kiedyś na Amidze w "Castles".

21.07.2017 10:18
odpowiedz
Ludvik
1
Junior
8.0

Kupiłem wczoraj i od razu zarwałem nockę... Bardzo sentymentalna podróż dla fanów Settlersów 2/3 albo pierwszych odsłon Anno. Niestety, to jest bardzo "drobna" gra - jest w niej mało treści i nie należy się spodziewać cudów (chociaż może twórcy zaskoczą nas rozszerzeniami). Po paru godzinach w zasadzie nie ma nas już czym zaskoczyć. Jak na razie gra jest na styk warta te 10 eurasów. Jak stanieje, albo autorzy ją rozbudują - polecam każdemu!

21.07.2017 12:26
odpowiedz
Shars
10
Legionista
9.0

Długo czekałem na premierę tej gry i w końcu się doczekałem. Kawał bardzo dobrej gry lecz jak kolega wyżej zdołał mnie uprzedzić zdecydowanie za mało w niej treści. Oczywiście dopiero wczoraj była premiera tak więc na chwilę obecną przymykam na to oko i oczekuje na dalsze posunięcia twórców dot. rozwoju tej jakże przyjemnej i dobrej gry. Grafika mimo że jest "kanciasta" to ma w sobie to coś co daje jej urok. Do tego mamy tutaj do czynienia z pełnym 3D i możemy oglądać swoje królestwo z każdej perspektywy. Nie mogę też wspomnieć o stabilność tejże produkcji. Mój komputer za mocny nie jest i mieszczę się między minimalnymi a rekomendowanymi wymaganiami gry, i przy rozdzielczości 1280x720px, wyłączonymi AA oraz chmurami gra śmiga ciągle na stałych 40-50 klatkach co jest już wystarczająco satysfakcjonującym wynikiem i pozwala w pełni cieszyć się grą. Pisze 40-50 bo wszystko zależy od tego jak bardzo oddaloną - przybliżoną mam kamerę bo im wyżej tym więcej FPS, i na nietykanej odległości kamery bez względu na to jak rozwinięte mam królestwo klatki stoją ciągle na tym samym poziomie, żadnych spadków, przycięć - po prostu nic. Kawał dobrej gry z tym że jak na razie na kilka godzin, oczywiście polecam każdemu gorąco i z niecierpliwością czekam na dalszy rozwój gry. Za 10 euro - zdecydowanie warto.

post wyedytowany przez Shars 2017-07-21 12:27:57
21.07.2017 17:15
odpowiedz
kapciu
108
kapciem
9.0

Świetna gra, bardzo wciąga. Mam nadzieję, że z czasem dodadzą możliwość obsadzania murów łucznikami, bo jak na razie mamy tylko zwykłych piechociarzy + wieżyczki. Na inwazje wystarcza tylko do czasu.

post wyedytowany przez kapciu 2017-07-21 17:16:55