Ambition of the Slimes PC

Ambition of the Slimes to opracowana przez zespół Altair Works gra jRPG z turowym systemem walki. Produkcja oferuje nietypową jak na standardy gatunku fantasy historię, gdyż gracz staje w niej po stronie jednej z najbardziej klasycznych ras potworów i jego zadaniem jest walka z bohaterami.

RPG, fantasy, turowe, 2D, elementy strategiczne, klasyczne RPG.

wersja językowa:
angielska

Data premiery gry Ambition of the Slimes | PC

2018

PC Windows
Okładka Ambition of the Slimes (PC)
Ambition of the Slimes

Ambition of the Slimes to japońska taktyczna gra RPG na platformę PC Windows. Produkcja korzysta z modelu darmowego z mikropłatnościami i opracowało ją studio Altair Works.

Fabuła obraca się wokół rasy małych potworków przypominających ożywione kulki śluzu. Tego typu przeciwnicy są standardem w początkowych etapach kampanii w większości japońskich RPG-ów. W Ambition of the Slimes stworzonka żyły sobie spokojnie do dnia, gdy na ich tereny przybyli ludzie i zaczęli mordować wszystkich, którzy stanęli im na drodze. Śluzowate potworki nie były w stanie przeciwstawić się tej agresji bezpośrednio, ale po pewnym czasie odkryły, że mogą wślizgiwać się do wnętrz ciał ludzi i w ten sposób przejmować nad nimi kontrolę. Uzbrojone w tę umiejętność postanawiają rozpocząć kontrofensywę.

Ten nietypowy pomysł został przekuty w taktyczne RPG z turowym systemem walki. Podczas zabawy zajmujemy się więc głównie toczeniem bitew, których przebieg mocno odbiega od standardowego, dzięki umiejętnościom naszych podopiecznych. Zamiast walczyć przejmują one kontrolę nad przeciwnikami, a następnie w ich ciałach atakują innych ludzi. Potworki dzielą się na kilka gatunków o różnych cechach. Poza standardowymi możemy więc dowodzić m.in. osobnikami potrafiącymi się teleportować, zwiększać statystyki kontrolowanych wrogów lub też gwarantującymi przejęcie każdego, nawet najpotężniejszego przeciwnika.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Gry podobne do Ambition of the Slimes

Wymagania wiekowe Ambition of the Slimes

12+

Najlepsze mobilne aktualizacje (m.in. LEGO Batman: Beyond Gotham, Down The Mountain i The Sandbox)
Najlepsze mobilne aktualizacje (m.in. LEGO Batman: Beyond Gotham, Down The Mountain i The Sandbox)

wiadomość29 lipca 2015

Witajcie w następnej odsłonie serii omawiającej najciekawsze aktualizacje, jakie w minionym tygodniu otrzymały gry mobilne. Tym razem polecamy wypróbowanie łatek do takich tytułów jak Ambition of the Slimes. The Hobbit: Kingdoms of Middle-earth, LEGO Batman: Beyond Gotham, Down The Mountain i The Sandbox.

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz