International Karate [PC]

International Karate to słynne mordobicie firmy System 3, w którym gracz wcieli się w rolę wojownika, uprawiającego jedną z najbardziej popularnych sztuk walki. Jego zadaniem jest pokonać ośmiu pretendentów do tytułu i zdobyć czarny pas.

wersja językowa:
angielska

International Karate data premiery gry na PC:

30 marca 1989 ( światowa data premiery )

obecnie brak planów wydania ( w Polsce )

gry podobne do International Karate:

Fighting Force
Mortal Kombat (1993)
The Last Ninja 2: Back with a Vengeance

Akcji

Marzeniem chyba każdego karateki, zarówno tego początkującego jak i bardziej zaawansowanego jest zdobycie czarnego pasa, co jednocześnie oznacza osiągnięcie najwyższego wtajemniczenia. Nie inaczej jest w International Karate, słynnym mordobiciu firmy System 3, w którym gracz wcieli się w rolę wojownika, uprawiającego jedną z najbardziej popularnych sztuk walki. O ile jednak w prawdziwym życiu uzyskanie czarnego pasa okupione jest wieloma latami ciężkich treningów i mozolnym pogłębianiu wiedzy na temat techniki, w omawianej grze wydaje się to być o wiele prostsze. Aby osiągnąć cel wystarczy bowiem pokonać ośmiu pretendentów do tytułu. Wiemy już czemu Karate, ale dlaczego International? To proste. Każdy z zawodników znajduje się w innej części naszego globu. Aby odbyć wszystkie planowane walki, jesteśmy zmuszeni więc podróżować po całym świecie.

Nasz bohater dysponuje obfitym zestawem ciosów, z których każdy premiowany jest określoną ilością punktów, symbolizowanych przez kropki u góry ekranu. Zwycięstwo w danym pojedynku wymaga uzyskanie dwóch pełnych punktów – w przypadku najmocniejszych uderzeń, oznacza to dwa celne trafienia. Przeciwnicy oczywiście nie pozostaną dłużni i wykorzystają każdą okazję aby nas wyeliminować. Gra jest stosunkowo trudna, zwłaszcza po osiągnięciu wyższego pasa niż żółty.

Mimo, że gra jest bezpośrednią konwersją programu z Commodore 64 (w dodatku wydaną trzy lata później), daleko jej do oryginału. Grafika w trybie CGA nie zachwyca. Owszem, wszystkie lokacje jak i animacje zawodników są ładne, ale brakuje im większej ilości kolorów. Oprawa dźwiękowa składa się z jednego motywu muzycznego, całkiem niezłego zresztą, Tym większe uznanie dla autorów, że odgrywa go PC Speaker. Jedyną poważną wadą programu jest brak obsługi zawodnika z klawiatury. Grać można tylko za pomocą joysticka, co w przypadku programów na PC jest dużym niedopatrzeniem. Jeśli do pojedynku zaprosimy kolegę – bo program i taką możliwość przewiduje – potrzebne będą dwa joysticki.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: podzielony ekran   Liczba graczy: 1 - 2  

Battlestar Galactica Online

Battlestar Galactica Online

Zagraj za Darmo!

Fragoria

Fragoria

Zagraj za Darmo!

One Piece Pirate Warriors 3 - PC - 128,90 zł

kup w sklepie

PC 128,90 zł

Mafia III Digital Deluxe PL - PC - 248,90 zł

kup w sklepie

PC 248,90 zł

DRAGON BALL XENOVERSE 2 Deluxe Edition PL + DLC - PC - 199,80 zł

kup w sklepie

PC 199,80 zł

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz
Wszystkie komentarze
02.10.2010 00:56
PaPrYcZaK
5
Junior

heh, pamiętam jak dziś grę tę na ATARI, łamało się deski itp :) fajne :>

19.10.2011 20:56
odpowiedz
szymonel7900
54
Serenity

Ja też pamiętam jak ja grałem w tą grę ale na C64 jak byłem młody :). Ta gra jest warta polecenia. Niebezpieczne Karate :) :D

11.06.2016 07:58
-1
odpowiedz
fisher181818
0
Centurion

boże widzisz a nie grzmisz na to guwno