Gwint: Wiedźmińska gra karciana XBOX ONE

Gwent: The Witcher Card Game

Samodzielna wersja oryginalnej karcianki, która pojawiła się po raz pierwszy w grze Wiedźmin 3: Dziki Gon. Tytuł rozwija mechanikę oryginału i pozwala na rozgrywki sieciowe z innymi graczami.

Logiczne, fantasy, zagraj za darmo, karciane, elementy przygodowe, multiplayer, na 2 osoby, polskie.

wersja językowa:
polska i angielska

Data premiery gry Gwent: The Witcher Card Game | XONE

25października2016

Closed Beta

Zarejestruj się do bety na: https://www.playgwent.com/pl/signup
beta testy gier... zobacz więcej

2017

Microsoft XBOX ONE
Okładka Gwent: The Witcher Card Game (XONE)
Gwent: The Witcher Card Game

Gwint: Wiedźmińska gra karciana (ang. Gwent: The Witcher Card Game) na Xbox One to klasyczna karcianka fantasy, która pozwala na dowodzenie bohaterami i jednostkami wyciągniętymi wprost z wiedźmińskiego uniwersum stworzonego przez Andrzeja Sapkowskiego. Gwint (ang. Gwent) zadebiutował w wydanym w 2015 roku Wiedźminie 3: Dziki Gon. Szybko zyskał on ogromną popularność i został okrzyknięty przez fanów jedną z najlepszych minigier w historii branży. Niezliczone rzesze graczy ochoczo zbierały wirtualne karty oraz podróżowały po świecie wiedźmina w poszukiwaniu coraz groźniejszych oponentów. Za produkcję Gwinta: Wiedźmińskiej gry karcianej odpowiada polskie studio CD Projekt RED.

Mechanika

Każdy z graczy posiada talię składająca się z kilkudziesięciu kart, przydzielonych do jednego z pięciu dostępnych stronnictw: Królestwa Północy, Skellige, Scoia'tael, Potwory i Nilfgaard. Rozgrywka odbywa się w standardowym trybie turowym. Rozpoczynając zabawę, dobieramy dziesięć kart, reprezentujących jednostki wojskowe, bohaterów, opcjonalne bonusy do siły i morale podwładnych oraz zdolności zmieniające warunki na polu bitwy. Warto dodać, że większość kart ma umiejętności specjalne, np. zwiększanie siły czy wskrzeszanie.

Karty jednostek umieszczamy w trzech rzędach. Pierwszy przeznaczony jest dla podwładnych walczących wręcz, drugi dla specjalizujących się w atakach na dystans, a ostatni dla machin bojowych, takich jak katapulty. Do wszystkich bohaterów i jednostek przypisane są wartości punktowe, opisujące ich siłę ataku. Rundę wygrywa ta osoba, która na jej zakończenie będzie dysponowała potężniejszą armią, tj. której suma punktów siły będzie większa. Oponenta pokonuje ostatecznie ten, kto pierwszy zwycięży w dwóch rundach.

Gwint: Wiedźmińska gra karciana zawiera także crafting. Nowe karty można tworzyć za pomocą fragmentów innych kart (zdobywa się je wygrywając starcia oraz niszcząc niepotrzebne karty).

Tryby gry

Poza klasycznymi pojedynkami w sieci, Gwint: Wiedźmińska gra karciana na Xbox One oferuje również moduł rozgrywki dla jednego gracza, składający się z regularnie udostępnianych kampanii. Te w odróżnieniu od mutiplayera są już płatne. Ponadto w grze występują mikrotransakcje - można kupować beczułki z kartami za prawdziwe pieniądze oraz walutę, którą zdobywa się w grze.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer  

Oczekiwania czytelników: 8.6 / 10 na podstawie 34 głosów czytelników.

Gry podobne do Gwent: The Witcher Card Game

Wymagania wiekowe Gwent: The Witcher Card Game

Gra jest odpowiednia dla wszystkich grup wiekowych.

Graliśmy w Gwinta: Wiedźmińską grę karcianą! Czy to się uda?

Graliśmy w Gwinta: Wiedźmińską grę karcianą! Czy to się uda? [7:55]

Jasny gwint! Na to czekaliśmy od premiery Wiedźmina 3. Gwint stał się samodzielną i pełnoprawną grą, w której zarówno weźmiemy udział w sieciowych starciach jak i pokonamy serię scenariuszy dla jednego gracza. W jakim kierunku zmierza ta produkcja? Co się zmieni względem minigry z Dzikiego Gonu?

1:22
E3 2016 - extended trailer

PC | PS4 | XONE

1:2230 grudnia 1899

0:30
zwiastun zamkniętej wersji beta

PC | PS4 | XONE

0:3030 grudnia 1899

6:23
kulisy powstawania trailera

PC | PS4 | XONE

6:2330 grudnia 1899

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz
Wszystkie komentarze
06.07.2016 02:23
puri02
1
Junior

Polecam przetestowany przeze mnie gwint online. Jest to przerobiona wersja opisana na reddit. Dodane pełne spolszczenie, wszystkie karty, do tego 5 tali wraz z najnowsza skellige. plik do pobrania wraz z opisem instalacji w pliku readME.
link w zdjęciu.

post wyedytowany przez puri02 2016-07-06 02:28:00