Plants vs. Zombies Heroes Android

Plants vs. Zombies Heroes to opracowana z myślą o mobilnym systemie Android karcianka wzbogacona elementami tower defense, w której gracze rywalizują ze sobą lub ze sztuczną inteligencją tocząc bitwy za pomocą postaci z poprzednich odsłon marki, jak również nowych superbohaterów werbowanych z szeregów roślin i zombiaków.

Strategiczne, tower defense, karciane.

wersja językowa:
angielska

Data premiery gry Plants vs. Zombies Heroes | AND

18października2016

18października2016

Google Play

Android
Okładka Plants vs. Zombies Heroes (AND)
Plants vs. Zombies Heroes

Plants vs. Zombies Heroes to wydana na platformę Android mobilna karcianka, korzystająca z modelu darmowego z mikropłatnościami. Projekt opracowało studio PopCap Games.

Mechanika

Dostępne na systemie Android Plants vs. Zombies Heroes to karcianka, w której za pomocą skomponowanych własnoręcznie talii toczymy bitwy jeden na jednego. Sercem produkcji jest tryb multiplayer, ale nie zabrakło w niej także rozbudowanej kampanii fabularnej, pozwalającej zapoznać się z zasadami zabawy.

Gra wprowadza do uniwersum serii wątki zainspirowane historiami o superbohaterach. Obdarzonych nadnaturalnymi mocami i odzianych w maski oraz peleryny herosów znajdziemy po obu stronach konfliktu, czyli zarówno w szeregach zombiaków, jak i broniących domów roślin. Wśród nich pojawia się m.in. sadzonka The Green Shadow, z precyzją snajpera zdejmująca wrogów potężnymi pociskami z groszków czy Zombie Imp, potrafiący rozczepiać się na kilka klonów.

Superbohaterowie są niezwykle potężnymi wojownikami, ale nie tylko oni biorą udział w konflikcie. Podczas potyczek nasza armia składa się głównie ze zwykłych jednostek, zaczerpniętych z poprzednich odsłon marki. W sumie w grze otrzymujemy możliwość kolekcjonowania setek postaci i każda z nich reprezentowana jest przez kartę. Przed bitwą sami dobieramy drużynę, komponując talię z tylko jednym superbohaterem, kilkoma zwykłymi jednostkami oraz zestawem kart z supermocami, pełniących tutaj rolę umiejętności specjalnych.

Zabawa sprowadza się do bitew pomiędzy dwiema stronami, które rozgrywane są na mapach podzielonych na kilka pionowych ścieżek, w stylu przypominającym strategie tower defense. Podczas rywalizacji konieczne jest aktywowanie kart, co przywołuje jednostki na określone ścieżki lub powoduje odpalenie supermocy. Zabawa toczy się aż do momentu, w którym jedna strona straci wszystkie punkty życia.

Plants vs. Zombies Heroes – studio PopCap zafundowało nam przebój

PLUSY:
  1. świetna mechanika rozgrywki;
  2. pomimo karciankowej natury, całość pozostaje wierna tradycjom marki;
  3. zaskakująco rozbudowany tryb dla pojedynczego gracza;
  4. bardzo ładne wykonanie.
MINUSY:
  1. dopóki nie rozwiniemy talii multiplayer jest mocno utrudniony.

Karcianki to jeden z najgorętszych mobilnych gatunków, nie dziwi więc, że co rusz przerabiane są na niego różne popularne marki. Owoce tego najczęściej nie mają za wiele wspólnego z pierwowzorami – poza łatwo rozpoznawalnymi elementami wizualnymi. Plants vs. Zombies Heroes pokazuje, że da się to zrobić inaczej i znacznie lepiej.

Ogólne zasady rozgrywki są typowo karciankowe. Tworzymy więc talie, a nastęnie zagrywamy karty na planszy podczas rywalizacji z innymi graczami lub sztuczną inteligencją. Tutaj jednak wszystko to zostało wtłoczone w system przypominający poprzednie odsłony Plants vs. Zombies, które należały do gatunku tower defense. Pole bitewne ma bowiem formę planszy podzielonej na tory, po jakich poruszają się przywołane jednostki w kierunku generała strony przeciwnej. Nadaje to rozgrywce unikalnego charakteru i taktycznej głębi. Również zdolności postaci są takie same jak w pierwowzorze. Jednocześnie całość jest jednak turowa, przez co nie musimy śpieszyć się z podejmowaniem decyzji.

Jak większość tego typu gier Plants vs. Zombies Heroes nakierowane jest na rozgrywki multiplayer, ale jednocześnie oferuje bardzo obszerną zawartość dla pojedynczego gracza. To rzadkość w tym gatunku, a tutaj sprawdza się bardzo dobrze, gdyż w przyjemny sposób zaznajamia z całkiem rozbudowanymi mechanizmami rozgrywki.

W przypadku Plants vs. Zombies Heroes trudno do czegoś się przyczepić. Jedynym prawdziwym problemem jest fakt, że rozgrywkę zaczynamy zawsze jako rośliny i każdy gracz musi włożyć w grę wiele godzin, zanim pozwoli mu ona na mecze jako zombie. To powoduje spore kłopoty ze znalezieniem chętnych do zabawy w PvP dopóki nie osiągniemy odpowiednio wysokiego poziomu, gdyż wśród rywali także będących nowicjuszami brakuje dowódców zombiaków. Na szczęście tryb dla pojedynczego gracza jest tak dobry, że spokojnie można w nim osiągnąć odpowiedni stopień rozwoju.

Plants vs. Zombies Heroes to prawdziwa perełka. Autorzy pełnymi garściami czerpali z innych mobilnych karcianek, ale te rozwiązania zrealizowali następnie w sposób, który jest unikalny dla tej marki. W rezultacie dostaliśmy produkcję, która może przypaść do gustu zarówno fanom karcianek, miłośnikom poprzednich odsłon Plants vs. Zombies, jak i każdemu, kto po prostu lubi dobre mobilne produkcje ze sporymi zapasami głębi.

Studio PopCao po raz kolejny pokazało, że jest jednym z najlepszych zespołów tworzących na rynku mobilnym, a Plants vs. Zombies Heroes powinno stać się wzorem dla innych deweloperów, gdy dostaną zadanie przerobienia znanej marki na karciankę.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Oczekiwania czytelników: 9.2 / 10 na podstawie 15 głosów czytelników.

Gry podobne do Plants vs. Zombies Heroes

Wymagania wiekowe Plants vs. Zombies Heroes

12+

teaser

teaser [0:36]

Zwiastun gry Plants vs. Zombies Heroes przeznaczonej na urządzenia mobilne z systemem Android i iOS.

166 graczy poleca tę grę. Ostatnio:

hunter.keska

Ainaq

Kipsta

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz
Wszystkie komentarze
20.03.2016 07:17
Kipsta
1
Junior

Dobra gra! Jednak rozmiar aplikacji podany tutaj jest mniejszy od prawidłowego. Gra waży 75 MB.