Rusty Lake Hotel Android

Mroczna, surrealistyczna przygodówka point-and-click, w której trafiamy do tajemniczego, zwierzęcego hotelu. Naszym zadaniem jest zabicie pięciu gości. Tytuł wyróżnia się klimatyczną oprawą graficzną i udźwiękowieniem.

Przygodowe, point-and-click, 2D, surrealizm.

Rusty Lake Hotel - screen - 2015-12-29 - 313440Rusty Lake Hotel - screen - 2015-12-29 - 313439Rusty Lake Hotel - screen - 2015-12-29 - 313438Rusty Lake Hotel - screen - 2015-12-29 - 313437Rusty Lake Hotel - screen - 2015-12-29 - 313436Rusty Lake Hotel - screen - 2015-12-29 - 313435

Rusty Lake | producent

Rusty Lake | wydawca

Strona oficjalna

wersja językowa:
angielska

Data premiery gry Rusty Lake Hotel | AND

14grudnia2015

14grudnia2015

Google Play

Android
Okładka Rusty Lake Hotel (AND)
Rusty Lake Hotel

Rusty Lake Hotel na platformę Android to przygodowa produkcja deweloperów z holenderskiego studia Rusty Lake, znanego z takich projektów jak Cube Escape Harvey's Box, Cube Escape Arles, Cube Escape The Lake czy też Cube Escape Case 23.

Fabuła

Warstwa fabularna Rusty Lake Hotel jest mroczna i intrygująca. Do tytułowego hotelu przybywa bowiem pięciu gości, którymi musimy się zaopiekować, a tak naprawdę pozbawić ich życia. Każdym z nich zajmujemy się osobno, wykonując różne czynności, np. zatruwając nieszczęśnika. Wszystko jest tym ciekawsze, że akcja rozgrywa się w zwierzęcym, surrealistycznym świecie.

Mechanika

Rusty Lake Hotel na platformę Android to przygodówka point-and-click, co oznacza, że rozgrywka opiera się na odwiedzaniu kolejnych lokacji, w których poszukujemy różnych przedmiotów niezbędnych do uporania się z danym problemem. Znalezione elementy lądują w naszym ekwipunku i mogą zostać wykorzystane w późniejszym czasie. Deweloperzy przygotowali sześć pokoi wypełnionych rozmaitymi zagadkami. O ile założenia rozgrywki są proste, o tyle podczas zabawy należy się wykazać spostrzegawczością, kojarzeniem faktów oraz wyobraźnią.

Kwestie techniczne

Deweloperzy z Rusty Lake zatroszczyli się o klimatyczną i ciekawą stylistycznie oprawę graficzną 2D, która uzupełniana jest przez zróżnicowaną ścieżkę dźwiękową - w każdym pokoju, jaki odwiedzamy w Rusty Lake Hotel na platformę Android, przygrywa nam inny motyw muzyczny.

Minirecenzja Rusty Lake Hotel – mordercza przygoda w tajemniczym hotelu

PLUSY:
  1. Mroczny i tajemniczy klimat jest główną atrakcją tej produkcji;
  2. Klasyczna rozgrywka point-and-click i niecodzienna fabuła zadowoli niejednego fana gatunku;
  3. Surrealistyczna otoczka, wyróżniająca grę na tle konkurencyjnych tytułów.
MINUSY:
  1. Zagadki potrafią być mocno nielogiczne, co bywa uciążliwe przy braku systemu podpowiedzi.

Rusty Lake Hotel to bardzo nietypowa produkcja. Z jednej strony mamy do czynienia z przygodówką point-and-click, w której mechanika rozgrywki nie różni się właściwie niczym od konkurencyjnych tytułów pokroju Broken Sword 5: The Serpent's Curse. Z drugiej strony deweloperzy zatroszczyli się o wyjątkowy, surrealistyczny setting oraz nietypowy cel zabawy.

Jedną z głównych atrakcji tytułu jest sama historia. Gracze wcielają się bowiem w nowo zatrudnionego pracownika pewnego hotelu, do którego przybywa kilku gości. Naszym zadaniem jest ich… zabić. Co, jak, dlaczego? Projekt skrywa wiele tajemnic, które tylko i wyłącznie zachęcają do zabawy.

Sama rozgrywka również nie jest sztampowa. O ile założenia, jak już zresztą wspomniałem na początku, nie różnią się od pozostałych przygodówek (zwiedzamy lokacje, klikamy w postacie i przedmioty, a następnie wykorzystujemy znaleziska), tak pozbawianie gości życia odbywa się w bardzo wyrafinowany sposób. Nie wystarczy bowiem znaleźć nóż i zadźgać nim klientów, lecz musimy np. sporządzić truciznę, którą dolejemy do drinka, czy też przygotować zmyślny mechanizm, sprawiający, że w głowę odpoczywającego na łożu dzika, wbije się wiszący powyżej topór.

Zabawa jest dość trudna, zwłaszcza jeżeli nie mieliście wcześniej do czynienia z point-and-clickami. Podczas rozgrywki musimy uwolnić swój umysł od logicznego myślenia, gdyż stawiane przed graczem zagadki dość często są skomplikowane i, na pierwszy rzut oka, pozbawione sensu. Sytuacji nie ułatwia fakt, ze w produkcji zabrakło systemu podpowiedzi.

Na osobny akapit zasługuje oprawa audio-wideo. Rusty Lake Hotel z pewnością nie jest najbardziej zaawansowaną technicznie grą na urządzeniach mobilnych, ale wyjątkowy styl graficzny, przywiązanie do szczegółów oraz świetna otoczka dźwiękowa sprawiają, że aplikacja w mistrzowski sposób buduje niepokojący klimat i nie sposób jest się od niej oderwać przez kilka bitych godzin.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: mała (do 50 MB)

Wymagania wiekowe Rusty Lake Hotel

12+

Rusty Lake Hotel, czyli surrealistyczna i niepokojąca perełka
Rusty Lake Hotel, czyli surrealistyczna i niepokojąca perełka

wiadomość22 grudnia 2015

W tym tygodniu do mobilnej perełki wybraliśmy surrealistyczną przygodówkę Rusty Lake Hotel, w której bawimy się w zabijanie klientów naszego hotelu.

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz