Sociable Soccer PC

Produkcja sportowa będąca duchowym spadkobiercą kultowej serii Sensible Soccer. Za tytuł odpowiada studio Tower na czele którego stoi Jon Hare, były dyrektor kreatywny wspomnianego piłkarskiego cyklu. Tytuł umożliwia rozgrywanie spotkań w trybach single i multiplayer.

Sportowe, piłka nożna, multiplayer.

Tower Studios | producent

wersja językowa:
angielska

Data premiery gry Sociable Soccer | PC

Data premiery gry Sociable Soccer nie została jeszcze oficjalnie ogłoszona

PC Windows
Okładka Sociable Soccer (PC)
Sociable Soccer

Sociable Soccer< na PC Windows to duchowy spadkobierca serii Sensible Soccer stworzony przez zespół Tower Studios, dowodzony przez Jona Hare. Jest to były dyrektor kreatywny wspomnianego piłkarskiego cyklu i współzałożyciel słynnego niegdyś studia Sensible Software. Deweloper na swoim koncie ma takie gry jak Cannon Fodder i Wizball.

Mechanika

Rozgrywka w Sociable Soccer nawiązuje do szybkich zręcznościowych gier piłkarskich. Podczas zabawy liczą się więc przede wszystkim umiejętności gracza, choć twórcy umożliwili dokonywanie zmian w trakcie spotkania, ustalanie formacji, taktyki itd. Do naszej dyspozycji oddano szereg klubów i zawodników (łącznie ponad 500 zespołów, w których gra przeszło 10 tysięcy piłkarzy). Tower Studios nie pozyskało jednak licencji FIFA na wykorzystanie prawdziwych nazw zespołów oraz nazwisk sportowców. W związku z tym są one nieco poprzekręcane.

Tryby gry

Sociable Soccer w wersji na PC Windows umożliwia rozgrywkę w kilku trybach. Oprócz tradycyjnych szybkich meczów i lig w single playerze, deweloperzy duży nacisk położyli na multiplayer i aspekty społcznościowe. Gracze, wykorzystując edytor awatarów, tworzą swoją wirtualną postać, którą umieszczają w jednym z klanów w ramach Sociable Soccer Clans. Takie zespoły walczą z innymi ekipami o jak najlepsze miejsca w rankingach. Oczywiście nie brakuje także turniejów, a chętni w każdej chwili mogą zmierzyć się w zwykłym pojedynku z innym graczem.

Kwestie techniczne

Tytuł stworzony przez Tower Studios nie może konkurować w kwestii oprawy graficznej z najnowszymi odsłonami serii FIFA i Pro Evolution Soccer. Podobnie jak rozgrywka, tak i strona wizualna Sociable Soccer na PC Windows nawiązują do starszych produkcji, przez co grze daleko do realistycznej oprawy. Można za to korzystać z różnych ustawień kamery, która stara się naśladować klasyczne odsłony Sensible Soccer lub nowoczesne produkcje piłkarskie.

Inne

Jon Hare początkowo starał się sfinansować produkcję Sociable Soccer na PC Windows w serwisie Kickstarter. W listopadzie 2015 roku poprosił fanów o 300 tysięcy funtów, jednak akcja nie poszła zgodnie z planem i po kilkunastu dniach anulowano ją ze względu na stosunkowo niewielkie zainteresowanie fanów. Koniec końców produkcję postanowiono sfinansować bardziej konwencjonalnymi metodami.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / wspólny ekran    

Oczekiwania czytelników: 9.7 / 10 na podstawie 11 głosów czytelników.

Gry podobne do Sociable Soccer

Wymagania wiekowe Sociable Soccer

Gra jest odpowiednia dla wszystkich grup wiekowych.

Sociable Soccer – zbiórka pieniędzy na Kickstarterze wstrzymana
Sociable Soccer – zbiórka pieniędzy na Kickstarterze wstrzymana

wiadomość26 listopada 2015

Twórcy projektu gry Sociable Soccer, mającej być duchowym następcą serii Sensible Soccer, wstrzymali zbiórkę przeznaczonych na nią pieniędzy w serwisie Kickstarter. Produkcja tytułu nie została jednak zawieszona, autorzy będą szukać innego sposobu na jego sfinansowanie.

Jon Hare zapowiada następcę serii Sensible Soccer
Jon Hare zapowiada następcę serii Sensible Soccer

wiadomość12 listopada 2015

Jon Hare, dyrektor kreatywny słynnej niegdyś serii Sensible Soccer, rozpoczął zbiórkę pieniędzy w serwisie Kickstarter na grę Sociable Soccer, która ma być duchowym następcą rzeczonego cyklu.

Zagraj w najlepsze gry!

15 graczy poleca tę grę. Ostatnio:

koper000

Pavlacz

nucek

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz
Wszystkie komentarze
08.01.2016 12:10
koper000
36
Pretorianin

Kiedy to wyjdzie dokładnie?

20.02.2016 18:06
1
odpowiedz
tomek_86
11
Legionista

no właśnie kiedy? potrzeba prostej kopaniny w której można pograć z innymi online i w której grę na boisku kreuje gracz a nie silnik gry jak jest w fifie gdzie grasz obijasz słupki i poprzeczki brramkarz wyciąga wszytko a przeciwnik strzela szmate z ostrego kąta i jest 0-1. W sensible liczył się refleks i dokładność!!

21.02.2016 18:20
odpowiedz
koper000
36
Pretorianin

No i co masz jakieś wiadomości kiedy to wyjdzie i czy będzie na Steamie?