Neon Chrome PS4

Neon Chrome to opracowana z myślą o konsoli PlayStation 4 cyberpunkowa strzelanka, w której oldskulowe mechanizmy rozgrywki wzbogacono elementami roguelike. Akcję obserwujemy z lotu ptaka, a zabawa sprowadza się do walki z hordami przeciwników. Większość elementów otoczenia możemy zniszczyć, a w zabawie pomagamy sobie wyposażając postać w cyberwszczepy.

Akcji, cyberpunk, roguelike, top-down, strzelanki.

Neon Chrome - screen - 2015-11-27 - 311637Neon Chrome - screen - 2015-11-27 - 311636Neon Chrome - screen - 2015-11-27 - 311635Neon Chrome - screen - 2015-11-27 - 311634Neon Chrome - screen - 2015-11-27 - 311633Neon Chrome - screen - 2015-11-27 - 311632

10tons | producent

10tons | wydawca

Strona oficjalna

wersja językowa:
angielska

Data premiery gry Neon Chrome | PS4

31maja2016

31maja2016

PSN

Sony PlayStation 4
Okładka Neon Chrome (PS4)
Neon Chrome

Neon Chrome to wydana na platformę PlayStation 4 cyberpunkowa strzelanka. Grę opracowało studio 10tons, znane m.in. z Crimsonland.

Fabuła

Akcja Neon Chrome toczy się w niedalekiej przyszłości. Gracz kontroluje wyposażonego w cyberwszczepy najemnika, którego zadaniem jest zabicie Nadzorcy potężnego wieżowca należącego do jednej z największych korporacji świata.

Więcej fabuły w Neon Chrome nie uświadczymy, gdyż projekt koncentruje się wyłącznie na rozgrywce, a wszystkie mapy i wyzwania generowane są proceduralnie, więc za każdym razem czekają nas nowe przygody.

Mechanika

Wydane na platformę PlayStation 4 Neon Chrome pod względem mechanizmów rozgrywki odwołuje się do oldskulowych strzelanek. Akcję obserwujemy z kamery umieszczonej wysoko nad głową postaci, a zabawa polega głównie na walce z hordami różnorodnych wrogów, wśród których znajdziemy zarówno ludzi, jak i roboty. Gracz ma możliwość swobodnego celowania, niezależnie od kierunku ruchu postaci, a dodatkową atrakcją jest system destrukcji otoczenia, pozwalający na zniszczenie prawie każdego obiektu na mapach. Wzorem produkcji typu roguelike, każda śmierć jest ostateczna i wymusza rozpoczęcie zabawy od początku na nowo wygenerowanych poziomach.

Neon Chrome za każdym kolejnym podejściem losowo tworzy trzy postaci dysponujące odmiennymi umiejętnościami, a my wybieramy jedną z nich. Ponadto podczas zabawy regularnie odwiedzamy bank części, gdzie możemy montować w ciele bohatera różnorodne cyberwszczepy, pozwalające nie tylko zwiększyć jego potencjał bojowy, ale również rozwinąć jego umiejętności w konkretnych specjalizacjach, takich jak np. zabójca czy cybernetyczny psychopata.

Neon Chrome pozwala na samotną zabawę, ale autorzy przygotowali także tryb kooperacyjny, w którym maksymalnie czterech graczy może połączyć siły przeciwko sztucznej inteligencji. W przypadku tej drugiej opcji poziom trudności zostaje odpowiednio zwiększony, tak aby rozgrywka nie była zbyt łatwa.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 1-4  

Oczekiwania czytelników: 10 / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Neon Chrome

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.
Neon Chrome - cyberpunkowa strzelanka autorów Crimsonland na nowym zwiastunie
Neon Chrome - cyberpunkowa strzelanka autorów Crimsonland na nowym zwiastunie

wiadomość1 grudnia 2015

Niezależne studio 10tons, czyli autorzy m.in. Crimsonland, wypuściło nowy zwiastun Neon Chrome, czyli cyberpunkowej strzelanki z elementami roguelike, która zmierza na pecety, konsole i urządzenia mobilne.

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz