Lotus Challenge [PC]

Gra wyścigowa z oficjalną licencją firmy Lotus. Pierwotna wersja „Lotus Challenge” ukazała się na konsoli PS2. Z początkiem 2004 roku na rynek trafiła wersja X-Box. Edycje na Gamecube'a oraz PC są ostatnie w kolejności. Z racji tego, iż premiera wersji PS2 miała miejsce znacznie wcześniej edycję PeCetową wzbogacono o wiele nowych elementów.

wersja językowa:
angielska

Lotus Challenge data premiery gry na PC:

30 marca 2004 ( światowa data premiery )

11 maja 2004 ( data wydania w Polsce )

gry podobne do Lotus Challenge:

Need for Speed: Hot Pursuit 2
World Racing
Need for Speed: Porsche 2000

Wyścigi, samochodowe

Gra wyścigowa z oficjalną licencją firmy Lotus. Pierwotna wersja „Lotus Challenge” ukazała się na PS2. Z początkiem 2004 roku na rynek trafiła wersja X-Box. Edycje na Gamecube'a oraz PC są ostatnie w kolejności. Z racji tego, iż premiera wersji PS2 miała miejsce znacznie wcześniej edycję PeCetową wzbogacono o wiele nowych elementów. „Lotus Challenge” na PC charakteryzuje się zmodyfikowanymi trasami, większą ilością pojazdów na torze (wersja na PS2 była ograniczona sprzętowymi możliwościami konsoli), bardziej rozwiniętym modułem sztucznej inteligencji oraz ulepszonym sterowaniem.

W grze pojawiają się wszystkie dostępne modele firmy Lotus, także te starsze. W sumie jest ich 38. Z ciekawszych warto wymienić kultowego Esprite (także w ekstremalnie stuningowanych wersjach wyścigowych), klasycznego Elana czy też wyjątkowo popularnego Elise. Autorzy gry przygotowali pięć podstawowych trybów zabawy: Single Play, Multiplayer, Championship, Collection oraz Challenge. Podstawową atrakcją „Lotus Challenge” są misje. W zależności od rozgrywanego etapu może to być na przykład ucieczka przed natrętnymi paparazzi, wykonywanie efektownych poślizgów dla potrzeb filmu czy też ściganie innych pojazdów w gęstym ruchu ulicznym. Wyścigi generalnie można podzielić na takie, które kończy się w przeciągu kilku minut oraz znacznie dłuższe. Te drugie wymagają już od gracza pełnego zaangażowania.

Trasy w „Lotus Challenge” porozrzucano po najciekawszych miejscach na Ziemi. Samych tras wyścigowych jest ponad piętnaście a do tego trzeba jeszcze doliczyć tory związane z wykonywaniem trików czy zaliczaniem dodatkowych imprez. Gracz odwiedza między innymi Trafalgar Square i Buckingham Palace w Londynie, Hethel - testowy tor Lotusa, Jupiter Beach Raceway na Florydzie czy też Rainbow Bridge w Tokyo.

Gra charakteryzuje się zaawansowanym modelem uszkodzeń. Kolejne kraksy mają znaczący wpływ na zachowanie i wygląd sterowanego pojazdu (tłukące się szyby, odpadające zderzaki, rysy na lakierze itp.). Zaawansowany system cząsteczkowy obsługuje również efekty pyłu oraz dymu. Ma on niebagatelny wpływ na zachowanie pojazdów w ekstremalnych warunkach, między innymi na piasku. PeCetowa wersja „Lotus Challenge” charakteryzuje się również obsługą wielu popularnych technologii graficznych. Gra oferuje również tryb multiplayer (split-screen), który w prosty i szybki sposób umożliwia stoczenie pojedynku z innym zawodnikiem.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna   Nośnik: 1 CD   Cena gry w dniu premiery: 59,90 PLN

wymagania sprzętowe

Rekomendowane: CPU AMD/Intel 800MHz, 256MB RAM, 16MB akcelerator 3D

komentarze czytelników


hyrob  2004-12-11 - 15:36

Fajna ale nie wchodzi na 95 i 98

Marksman  2004-12-11 - 15:46

Eeee... myślałem że chodzi o Lotusa z początku lat 90'tych na Amigę...

Brateq  2007-04-12 - 18:34

No niestety gra dosyć średnia- grafika ciemna i dosyć kiepska, dźwięk koszmarny, więc cały czas jedynie winamp gra, a fizyka jazdy dosyć sztywna, niepozwalający chodzby na chwile szaleństwa, a o drifcie można zapomnieć. Tym którzy nie grają w każdą ścigałke jakie istnieją- szkoda czasu.

devil07  2007-04-12 - 18:49

To są njgorsze wyscigi w jakie gralem

Dżamper  2007-07-19 - 20:19

Stary Lotus też jest na Grach-Online ...

raziel88ck  2007-12-30 - 17:40

2004 rok i tak slaba grafa :| a z tego co czytam, to widze ze tez niczym nienadrabia, pewnie tworcy chcieli wyciagnac kase od graczy ktorzy pamietaja stare lotusy :|

egzi9000  2007-12-30 - 18:24

Takie dobre auta a gra taka zrąbana ... żal ;(

Cziczaki  2008-08-14 - 19:52

Gra wcale nie jest taka zła.

Blazkovitch  2011-03-29 - 11:04

Stary Lotus był lepszy... :-).