Dyna Blaster [PC]

Sympatyczna gra zręcznościowa, w której wcielamy się w rolę ludzika odzianego w kosmiczny skafander. Naszym zadaniem jest uratować ukochaną z rąk czarnego charakteru, który porwał ją a następnie umieścił w niedostępnym zamku.

wersja językowa:
angielska

Dyna Blaster data premiery gry na PC:

12 czerwca 1992 ( światowa data premiery )

obecnie brak planów wydania ( w Polsce )

gry podobne do Dyna Blaster:

Gruntz
Exploman
Boulder Dash: Treasure Pleasure

Akcji

Sympatyczna gra zręcznościowa, w której wcielamy się w rolę ludzika odzianego w kosmiczny skafander. Naszym zadaniem jest uratować ukochaną z rąk czarnego charakteru, który porwał ją a następnie umieścił w niedostępnym zamku.

W każdym z sześćdziesięciu czterech etapów jakie przygotowali autorzy gry, musimy odnaleźć wyjście. Niestety, można to zrobić tylko poprzez dewastację rozrzuconych po planszy murków. Nasz bohater wyposażony jest w bomby, którymi możemy niszczyć wszystko co napotkamy na swojej drodze, również pałętające się tu i ówdzie stwory. Należy działać tak, aby trafić do wyjścia zanim skończy się przewidziany na dany etap limit czasu. W każdej planszy czeka na nas także bonus. Może to być np. zwiększenie zasięgu rażenia wybuchu, możliwość stawiania dodatkowych bomb, czy też przyspieszenie poruszania się naszego bohatera. Jeśli zniszczymy wszystkich znajdujących się na planszy przeciwników, to program wskaże nam miejsce ukrycia bonusu. Jeśli nie, będziemy musieli znaleźć jego położenie samemu.

Dyna Blaster osiągnęła niesłychaną popularność nie tylko ze względu na proste zasady i olbrzymią grywalność, ale także poprzez możliwość zabawy w kilka osób na jednym komputerze (maksymalnie pięć). W rozgrywce multiplayer chodzi już tylko o wyeliminowanie przeciwników, nie trzeba szukać wyjścia, bonusów także jest znacznie więcej.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: podzielony ekran   Liczba graczy: 1 - 5  
Ocena gry 8.7 / 10 na podstawie 238 ocen czytelników.  

komentarze czytelników


Xduck  2006-12-01 - 14:20

Poprostu KLASYK! ! ! || Mój ojciec w to grał jak był mały

michrz  2006-12-01 - 18:10

Nie ma jak starocie

Maciej J  2007-07-03 - 19:55

Ten "Staroć" jest świetny. Mój osiemnastoletni kuzyn gra w to razem ze swoją żoną.

/FAN CRY\  2007-10-09 - 17:58

hmm...ciekawe xduck to ty masz około kilku lat skoro twój tata grał w to 1992roku..

BARYS46  2008-01-31 - 13:57

GDZIE MOZNA POGRAć ONLINE W DYNA BLASTER..?

COBRA-COBRETTI  2008-01-31 - 15:35

BARYS46 ---> Zobacz tu: ...

Masio  2010-01-12 - 21:12

jak byłem mały, to grałem w to, teraz nie mam czasu, gra jest ok

Behemoth  2010-08-07 - 11:47

Kvlt! Jedna z moich pierwszych gier. Zresztą na Pegasusa też się w to ostro pogrywało :-).

1up  2012-08-20 - 12:33

Dyna Blaster to przeurocza zręcznościówka, w którą swego czasu zagrywali się chyba wszyscy. Plusy... Te małe ludziki w kolorowych wdziankach już na zawsze będą miło się kojarzyć. Bardzo fajnie prezentują się wszelkiej maści potworki, przemieszczające się po labiryntach. Towarzyszy im wszystkim przesłodka animacja. Graficznie sympatyczna, muzycznie całkiem niezła, a i dźwięki brzmią dość charakterystycznie. Nastrój gry jest lekki i przyjemny. Rozgrywka okazuje się emocjonująca. Nawet bardzo, biorąc pod uwagę tryb dla kilku graczy na jednym komputerze. I tu właśnie rodzi się definicja grywalności. Jest to gra z gatunku tych, które przednią zabawę stawiają na pierwszym miejscu. Nieważna jest tu fabuła, którą można streścić w jednym zdaniu, lecz właśnie frajda płynąca z gry. Co więcej, gierka bawi mnie prawie tak samo, jak robiła to za dzieciaka. Zasady są proste. Wcielamy się w małego białego ludzika i robimy użytek z naszych bomb. Przemierzamy kolejne poziomy, zabijając po drodze co raz inne stworki. I to jest w sumie esencja całej rozgrywki jednoosobowej. Jednak dopiero zmagania z drugą osobą pokazuje pazurki, bo zaczyna się polowanie na drugiego gracza. Sporym urozmaiceniem gamepla ...

WitcherPL  2015-04-01 - 20:39

to były czasy.... :)

Umbro657  2015-11-16 - 08:30

Była to jedna z pierwszych gier jakie grałem jako małe dziecko. Teraz jest to jedna z pierwszych gier jaką gra mój syn. Genialna gra.