Regalia: Of Men And Monarchs PS4

Regalia: Of Men And Monarchs to dostępna na konsoę PlayStation 4 produkcja RPG z turowym systemem walki, wzbogacona elementami strategii ekonomicznej. Zadaniem gracza jest przywrócenie świetności niewielkiemu państwu. W tym celu konstruuje budynki, gromadzi surowce oraz udaje się na przygody z drużyną bohaterów.

RPG, fantasy, turowe, taktyczne, elementy strategiczne, polskie, Kickstarter.

Regalia: Of Men And Monarchs - screen - 2016-08-16 - 328086Regalia: Of Men And Monarchs - screen - 2016-08-16 - 328085Regalia: Of Men And Monarchs - screen - 2016-08-16 - 328084Regalia: Of Men And Monarchs - screen - 2016-08-16 - 328083Regalia: Of Men And Monarchs - screen - 2016-08-16 - 328082Regalia: Of Men And Monarchs - screen - 2016-08-16 - 328081Regalia: Of Men And Monarchs - screen - 2016-08-16 - 328080

wersja językowa:
z polskimi napisami

Data premiery gry Regalia: Of Men And Monarchs | PS4

Data premiery gry Regalia: Of Men And Monarchs nie została jeszcze oficjalnie ogłoszona

Sony PlayStation 4
Okładka Regalia: Of Men And Monarchs (PS4)
Regalia: Of Men And Monarchs

Regalia: Of Men And Monarchs to wydana na PlayStation 4 turowa gra RPG z silnymi elementami strategicznymi. Opracowało ją polskie studio Pixelated Milk.

Akcja toczy się w pełnej magii krainie fantasy, w której wszelkie wojny dawno temu uległy zakończeniu i wszędzie panuje pokój. My wcielamy się w młodego szlachcica imieniem Kay Loren. Przed śmiercią jego ojciec wyjawia mu, że odległym rejonie Rashytil znajdują się tereny, które według prawa należą do ich rodu. Po pogrzebie bohater, wraz z dwoma siostrami i wiernym rycerzem, postanawia udać się w to miejsce i objąć nad nim rządy. Niestety, u krańca podróży okazuje się, że cała domena jest w opłakanym stanie. Z miasta Ascalia pozostały ruiny, a większość terytorium przejęła we władanie dzika natura. Co gorsza, wkrótce potem z Kay’em kontaktuje się indykator, informujący, że jego rodzina zaciągnęła dawno temu dług, który wraz z odsetkami urósł do olbrzymich rozmiarów i to my mamy go spłacić.

W trakcie kampanii podstawowym zadaniem gracza jest przywrócenie świetności miastu, gdyż to zapewni mu stały dostęp do gotówki na rozwój i spłatę zadłużenia. Przy okazji musimy odkryć, co doprowadziło domenę do tak opłakanego stanu. Wykreowany przez autorów świat zamieszkuje wiele postaci niezależnych posiadających unikalne osobowości i biografie. Poprzez rozmowy i interakcje z nimi kształtujemy dynamiczne relacje, które wpływają na dalszy rozwój fabuły.

W grze najwięcej czasu spędzamy eksplorując świat, wypełniając zadania oraz przede wszystkim walcząc. Bitwy rozgrywane są w systemie turowym na pokrytych siatką kwadratów mapach. W skład naszej drużyny może wchodzić maksymalnie pięć osób, czyli bohater plus czterech towarzyszy wybranych z galerii dwunastu, jakich możemy zwerbować w trakcie całej kampanii. Wszystkie postacie dysponują unikalnymi umiejętnościami, które mają bardzo duży wpływ na przebieg potyczek. Co ciekawe, w grze brakuje zaklęć regenerujących zdrowie oraz eliksirów leczących. Zamiast tego musimy minimalizować otrzymywane obrażenia poprzez korzystanie z tarcz, pancerzy oraz osłon terenowych. Nie zapomniano oczywiście o systemie rozwoju, pozwalającym ulepszać statystyki i zdolności postaci.

Pomiędzy bitwami zajmujemy się rozwojem miasteczka. Musimy wznosić nowe budynki i ulepszać te już istniejące, gromadzić surowce, ulepszać technologie oraz dbać o zaspokajanie potrzeb mieszkańców. Nie zabrakło także opcji nawiązywania stosunków dyplomatycznych i handlowych z innymi nacjami oraz wysyłania bohaterów na samodzielne misje. Aspekty strategiczne rozgrywki są ściśle zintegrowane z mechanizmami RPG i nasze decyzje mają bezpośrednie przełożenie na przebieg przygód. Przykładowo, jeśli zadbamy o to, aby w mieście pojawił się kowal, to potem będziemy mogli udać się do niego w celu zmodyfikowania uzbrojenia i pancerzy. Ponadto gracz otrzymuje pełną swobodę eksplorowania mieściny i może wejść do każdego budynku oraz porozmawiać z każdym podwładnym.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 8.2 / 10 na podstawie 2 głosów czytelników.

Gry podobne do Regalia: Of Men And Monarchs

Wymagania wiekowe Regalia: Of Men And Monarchs

12+

zwiastun na premierę (PL)

zwiastun na premierę (PL) [1:34]

Zwiastun na premierę Regalia: Of Men And Monarchs, „polskiego jRPG-a” od studia Pixelated Milk.

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz