Samorost 3 Android

Samorost 3 to trzecia odsłona przygodowej serii autorstwa czeskiego studia Amanita Design. Głównym bohaterem gry jest sympatyczny kosmita, zamieszkały na dryfującej w przestrzeni kosmicznej planetoidzie. Manipulując różnymi elementami otoczenia, gracze mają za zadanie pomóc mu w pokonywaniu licznych przeszkód i umożliwić przejście do kolejnych lokacji.

Przygodowe, point-and-click, 2D, indie.

Samorost 3 - screen - 2012-03-27 - 234546Samorost 3 - screen - 2012-03-27 - 234545Samorost 3 - screen - 2012-03-27 - 234544

wersja językowa:
angielska

Data premiery gry Samorost 3 | AND

1grudnia2016

1grudnia2016

Google Play

Android
Okładka Samorost 3 (AND)
Samorost 3

Samorost 3 na platformie Android to humorystyczna przygodówka, będąca trzecią częścią cyklu zapoczątkowanego w 2003 roku przez darmową przeglądarkową grę Samorost. Całość opracowało ponownie czeskie studio Amanita Design, mające na swoim koncie m.in. takie produkcje, jak Machinarium czy Botanicula. Samorost 3 to jednocześnie pierwsza odsłona cyklu, która ukazała się nie tylko na PC, ale także na urządzeniach mobilnych.

Fabuła

W przeciwieństwie do swoich poprzedniczek, które były bardzo krótkimi i prostymi tytułami, najnowsza odsłona serii jest pełnowymiarową produkcją oferującą kilka godzin zabawy i w pełni profesjonalne wykonanie. Gracze ponownie wcielają się w tego samego małego kosmitę, który był bohaterem Samorost oraz Samorost 2. Kierowana przez nas postać komunikuje się ze światem za pomocą kosmicznej trąbki, która pozwala mu nawiązywać dialog z różnymi istotami i elementami otoczenia. Gra jest typową przygodówką z interfejsem point and click. Oznacza to, że zabawa polega głównie na dokładnym przeszukiwaniu lokacji i rozwiązywaniu pomysłowych zagadek logicznych.

Kwestie audiowizualne

Mocną stroną Samorost 3 na Android jest oprawa audiowizualna. Studio Amanita Design w poprzednich swoich grach udowodniło, że pracują w nim prawdziwi artyści i jego najnowsza produkcja również nie zawodzi pod względem estetycznym. Wszystkie baśniowe lokacje wykonano z niezwykłą pieczołowitością i dbałością o detale. Dodatkową atrakcją jest wpadająca w ucho i skutecznie budująca atmosferę muzyka, skomponowana przez Tomáša Dvořáka.

Minirecenzja Samorost 3 – piękny point-and-click

PLUSY:
  1. przepiękna oprawa graficzna i muzyczna;
  2. klasyczny point-and-clickowy gameplay;
  3. stylistyka poszczególnych lokacji wprawia w osłupienie.
MINUSY:
  1. niektóre zagadki są, powiedzmy, że dziwne.

Czeskie studio Amanita Design to mistrzowie klasycznych przygodówek point-and-click. Ekipa ta wyprodukowała świetne Machinarium, ciekawą Botanicula, ale nie można też zapomnieć o serii Samorost. Samorost 3 to ostatnia odsłona rzeczonego cyklu i tak, nie mylicie się, to naprawdę bardzo dobra gra.

O założeniach produkcji nie ma się co rozpisywać, gdyż to klasyczny point-and-click, który z pewnością nie wyznacza nowych standardów w tym gatunku, przynajmniej jeżeli chodzi o rozgrywkę. Gracze muszą się borykać z mniej i bardziej złożonymi łamigłówkami, które rozwiązujemy używając znalezionych na poszczególnych planszach przedmiotów. Rozgrywka jest bardzo satysfakcjonująca i wyważona, choć w kilku przypadkach zagadki są po prostu nielogiczne i na ich rozwiązanie wpada się bardziej przez przypadek, niż drogą dedukcji.

To właściwie jedyna większa wada Samorost 3, gdyż cała reszta, to po prostu mistrzostwo świata. To co najbardziej rzuca się w oczy to niesamowita wręcz, dwuwymiarowa oprawa graficzna. Poszczególne lokacje i postacie, jakie napotykamy podczas przygody, są tak pomysłowe i tak doskonale zaprojektowane, że nie da się tego opisać słowami. Co rusz jesteśmy zaskakiwani kolejnymi planszami, od których po prostu nie można oderwać wzroku. Bez wątpienia jest to jedna z najładniejszych, o ile nie najładniejsza gra point-and-click dostępna na rynku.

Oczywiście Samorost 3 jest też doskonale udźwiękowione, co w połączeniu z genialną grafiką, stylistyką oraz porządnym gameplayem tworzy wybuchową mieszankę. Nie jest to tytuł, który wywróci rynek do góry nogami, ale miłośnicy przygodówek będą aż nadto usatysfakcjonowani.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 9.3 / 10 na podstawie 44 głosów czytelników.

Gry podobne do Samorost 3

Wymagania wiekowe Samorost 3

Gra jest odpowiednia dla wszystkich grup wiekowych.

Twórcy Machinarium znów dostarczają - gramy w surrealistyczny Samorost 3

Twórcy Machinarium znów dostarczają - gramy w surrealistyczny Samorost 3 [14:28]

Juuuhuuu! Amanita Design to czeskie studio, które ustabilizowało swoją pozycję dzięki takim grom jak Botanicula czy Machinarium. Wiadomo, czego można się spodziewać - niezwykłej artystycznie przygodówki, z uroczymi postaciami, ciekawymi zagadkami i genialną oprawą dźwiękową. Tak jest i tym razem - Samorost 3 wraca do stylistyki znanej z pierwszych gier Amanita, ale tym razem w wydaniu pełnoprawnej gry starczającej na kilka godzin zabawy.

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz