Outlast 2 XBOX ONE

Outlast II

Kolejna odsłona popularnego cyklu survival horrorów, nad którym pieczę sprawuje kanadyjskie studio Red Barrels. Tym razem gracze trafiają do regionu Supai, na terenie stanu Arizona, gdzie główny bohater – Blake Langermann – oraz jego żona Lynn, starają się rozwikłać zagadkę tajemniczej śmierci anonimowej kobiety. Sprawy nabierają tempa, kiedy małżeństwo zostaje rozdzielone – na domiar złego na jaw wychodzi, że znajdującą się nieopodal wioskę zamieszkują agresywni kultyści.

Akcji, FPP, survival horror, horror.

Outlast 2 - screen - 2016-05-16 - 321509Outlast 2 - screen - 2016-05-16 - 321508Outlast 2 - screen - 2016-05-16 - 321507Outlast 2 - screen - 2016-05-16 - 321506Outlast 2 - screen - 2016-05-16 - 321505

Red Barrels | producent

Red Barrels | wydawca

Strona oficjalna

wersja językowa:
polska i angielska

Data premiery gry Outlast 2 | XONE

25kwietnia2017

25kwietnia2017

Xbox Live

Microsoft XBOX ONE
Okładka Outlast 2 (XONE)
Outlast 2

Red Barrels jest niezależnym studiem deweloperskim, którego siedziba mieści się w kanadyjskim Montrealu. Zespół został powołany do życia przez Philippe'a Morina, Davida Chateauneufa i Hugo Dallaire'a, a jego debiutanckim dziełem było wydane w 2013 roku Outlast – klasyczny survival horror, który ostatecznie trafił w ręce 3,5 miliona graczy z całego świata. Studio szybko rozpoczęło pracę nad opisywanym tutaj sequelem. Outlast 2 nie podejmuje wątków rozpoczętych w pierwowzorze, jednak jego akcja została osadzona w tym samym uniwersum – świadczy o tym między innymi obecność korporacji Murkoff, do której należał szpital znany z pierwszej części serii. Tym razem jednak głównym źródłem zagrożenia jest fanatyzm religijny, a historia ociera się o takie kwestie, jak okultyzm i satanizm.

Fabuła

Outlast 2 rozgrywa się na terenie regionu Supai, położonego w pobliżu Wielkiego Kanionu Kolorado w stanie Arizona. Głównym bohaterem gry jest Blake Langermann – dziennikarz i kamerzysta, który zmierza do tego miejsca w towarzystwie żony – Lynn – celem rozwikłania zagadki tajemniczej śmierci anonimowej kobiety; nie wiadomo, czy padła ofiarą morderstwa, czy też z nieznanych przyczyn postanowiła popełnić samobójstwo.

Zawiązanie akcji następuje w momencie, kiedy helikopter, na którego pokładzie podróżowało małżeństwo, ulega katastrofie, a Blake i jego druga połówka zostają rozdzieleni. Szybko wychodzi na jaw, że znajdującą się nieopodal wioskę zamieszkują agresywni kultyści, którzy wierzą w zbliżający się wielkimi krokami koniec świata. Od tej pory zadaniem bohatera jest odnalezienie Lynn i ucieczka z tego ponurego miejsca.

Mechanika

W Outlast 2 na platformie Xbox One akcja prezentowana jest z perspektywy pierwszej osoby (FPP). Filar rozgrywki stanowi eksploracja – w przeciwieństwie do poprzedniczki, produkcja oferuje otwarte tereny, po których grasują uzbrojeni przeciwnicy. Oponenci są o tyle niebezpieczni, że protagonista nie jest w stanie stawić im jakiegokolwiek oporu – musi zatem przemykać za ich plecami, chować się za elementami otoczenia czy choćby pośród kukurydzy, a w razie potrzeby salwować się ucieczką. Na szczęście z pomocą przychodzą elementy freerunningu – podopieczny doskonale radzi sobie z przeskakiwaniem nad rozpadlinami, turlaniem się i wspinaczką, co często ratuje mu życie. Warto nadmienić, że autorzy pochylili się nad kwestią sztucznej inteligencji, która dba o naturalność zachowań prześladowców – w przypadku udanej ucieczki swojej ofiary sprawiają wrażenie zdezorientowanych i nie ustają w jej poszukiwaniach, przetrząsając każdy kąt rozległej lokacji.

Jedyną „bronią”, z jakiej protagonista może zrobić użytek, jest kamera. W porównaniu ze swoim odpowiednikiem z poprzedniej odsłony cyklu, urządzenie jest nieco bardziej zaawansowane. Oprócz noktowizora wyposażono je bowiem w funkcję zbliżenia oraz w dwa mikrofony, dzięki którym gracz może usłyszeć odgłosy kroków zbliżających się z lewej lub z prawej strony. Choć Outlast 2 straszy przede wszystkim posępną atmosferą i klimatem zaszczucia, znalazło się tu miejsce również na popularne „jump scares”, czyli momenty, w których Blake jest znienacka atakowany przez rozwścieczonego adwersarza.

Kwestie techniczne

Outlast 2 na Xbox One działa w oparciu o technologię Unreal Engine 3.5, dzięki czemu trójwymiarowa oprawa graficzna prezentuje przyzwoity poziom wykonania. Na uwagę zasługuje zarówno dynamiczne oświetlenie, jak i dopracowane z dbałością o detale otoczenie. Zabawie towarzyszy specjalnie skomponowany soundtrack skutecznie budujący przyprawiającą o dreszcze atmosferę.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 8.9 / 10 na podstawie 144 głosów czytelników.

Gry podobne do Outlast 2

Klasyfikacja PEGI Outlast 2

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.
Gramy w Outlast 2! Drugie uderzenie jeszcze mocniejsze?

Gramy w Outlast 2! Drugie uderzenie jeszcze mocniejsze? [9:38]

Sukces zdarza się dwa razy? Outlast był niszową grą RPG, której udało się przestraszyć setki tysięcy graczy. Ten sukces nie mógł pozostać bez odpowiedzi. Oto Outlast 2 - nasz gameplay złapany na targach E3 2016.

1:57
zwiastun na premierę

PC | PS4 | XONE

1:5730 grudnia 1899

4:29
rozgrywka - pościg przez pole kukurydzy

PC | PS4 | XONE

4:2930 grudnia 1899

5:19
rozgrywka - horror na farmie

PC | PS4 | XONE

5:1930 grudnia 1899

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz
Wszystkie komentarze
04.04.2015 11:51
GrandTheftHeadshotV
2
Junior

Zapowiada sie Krwiscie :D