LEGO The Lord of the Rings iOS

Kolejna gra zrealizowana przez Traveller’s Tales Games na licencji znanego filmu w typowym dla gier tego studia stylu nawiązującym do klocków LEGO. Tym razem udajemy się do Śródziemia, aby jako Frodo Baggins lub jeden z pozostałych ośmiu członków Drużyny Pierścienia wyruszyć w podróż znaną z książek Tolkiena i filmów Petera Jacksona.

Akcji, TPP, fantasy, LEGO, Władca Pierścieni, filmy, humorystyczne, na 2 osoby, kooperacja.

wersja językowa:
angielska

Data premiery gry LEGO The Lord of the Rings | iOS

7listopada2013

7listopada2013

App Store

Apple iOS
Okładka LEGO The Lord of the Rings (iOS)
LEGO The Lord of the Rings

LEGO The Lord of the Rings jest kolejną częścią niezwykle popularnego cyklu gier dla osób w każdym wieku, w których możemy przenieść się do światów znanych z popularnych serii filmów, przedstawionych z wykorzystaniem słynnych duńskich klocków. Gra została stworzona przez brytyjskie studio Traveller’s Tales, które w przeszłości opracowało wiele tytułów nawiązujących do kreskówek lub postaci animowanych (jak chociażby jeż Sonic). Deweloper od dłuższego czasu zajmuje się przede wszystkim tworzeniem gier na licencji LEGO (np. LEGO Pirates of the Carribean lub seria LEGO Harry Potter).

W przypadku LEGO The Lord of The Rings mamy do czynienia z tytułem ściśle wzorującym się na ekranizacjach trylogii Tolkiena w reżyserii Petera Jacksona. Tak jak w książkowych i kinowych pierwowzorach, gracz ma na celu zniszczenie Pierścienia jako jeden z dziewięciu członków drużyny, kierowanej początkowo przez maga Gandalfa Szarego. W grze wcielamy się w wielu doskonale znanych bohaterów i odgrywamy pamiętne sceny w kolejnych misjach kampanii głównej.

Produkcja podzielona jest na etapy, podczas których odwiedzamy lokacje ze wszystkich trzech części produkcji Jacksona. Są wśród nich m.in. Bag End, głębiny Morii wraz z mostem Khazad Dum, a także Helmowy Jar, Bramy Mordoru oraz Góra Przeznaczenia. Spotykamy też większość znanych z trylogii Tolkiena postaci – w sumie autorzy przygotowali ponad 80 grywalnych bohaterów. Wśród nich jest kilka niepojawiających się w filmach Jacksona, np. Tom Bombadil. Każdy poziom obfituje w zrealizowane z dużą porcją humoru nawiązania do filmów. Zawiera liczne elementy zręcznościowe i wiele zagadek logicznych. Po raz pierwszy w historii serii tworzonej przez Traveller’s Tales pojawią się też sekwencje Quick Time Events.

Z punktu widzenia oprawy wizualnej, produkcja prezentuje się podobnie do innych tytułów Traveller’s Tales wydawanych na urządzenia mobilne z systemem iOS. Nowością jest za to dokładne odwzorowanie scen z filmu w cut-scenkach. Jako ścieżki dźwiękowej został użyty soundtrack z dzieł Jacksona, za który odpowiada Howard Shore. Małą rewolucją w serii są dialogi – po raz pierwszy postaci nie tylko mówią, zamiast pomrukiwać, lecz używają też oryginalnych tekstów.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: duża (powyżej 500 MB)

Wymagania wiekowe LEGO The Lord of the Rings

12+

Gramy w LEGO Władcę Pierścieni!

Gramy w LEGO Władcę Pierścieni! [11:11]

One does not simply robi tak dobrą grę. Seria LEGO powraca, tym razem zabierając nas w epicką podróż przez Śródziemie!

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz