The LEGO Movie Videogame iOS

Kolejna z gier sygnowanych marką LEGO. Tym razem twórcy z TT Games oparli swoją produkcję na filmie The LEGO Movie. Tytuł oferuje przeszło 90 postaci i 15 rozbudowanych poziomów. Dodatkowym atutem jest emocjonująca historia, opowiadająca o zwykłym chłopaku, który musi uratować świat.

Akcji, TPP, LEGO, filmy, humorystyczne, multiplayer, na 2 osoby, kooperacja.

wersja językowa:
angielska

Data premiery gry The LEGO Movie Videogame | iOS

22stycznia2015

Apple iOS
Okładka The LEGO Movie Videogame (iOS)
The LEGO Movie Videogame

The LEGO Movie Videogame to kolejna odsłona popularnej serii gier platformowych, skierowana m.in. na telefony i tablety napędzane systemem iOS. Za jej produkcję odpowiada studio TT Games, twórcy innych tytułów opartych na marce LEGO (LEGO Marvel Super Heroes, LEGO Batman 2: DC Super Heroes, LEGO Indiana Jones, LEGO Pirataes of the Caribbean czy też LEGO Harry Potter). Projekt został stworzony na podstawie obrazu kinowego, zatytułowanego LEGO Przygoda.

Akcja rozgrywa się w fikcyjnym świecie, któremu zagraża okrutny tyran, Lord Biznes. Gracz wciela się w Emmeta – zwykłego, prostego i całkowicie nijakiego chłopaka, który przez przypadek został wzięty za super herosa. Jego zadaniem jest ocalenie plastikowej ludności, z czym oczywiście będzie mieć wielki problem.

Rozgrywka nie odróżnia się w większy sposób od tego, do czego zdążyli już przywyknąć fani innych gier studia Traveller's Tales. Gracz zwiedza kolejne lokacje, na których walczy z przeciwnikami i wykorzystuje unikalne umiejętności postaci (twórcy udostępnili około 90 grywalnych ludzików) do rozwiązywania prostych łamigłówek. Łącznie produkcja oferuje zabawę na 15 rozbudowanych poziomach (od Dzikiego Zachodu po etapy morskie), zaś odkrycie wszystkich sekretów, wymaga powracania do już wcześniej zaliczonych układów. Nowością w serii jest możliwość budowania obiektów z klocków LEGO. W tym celu Emmet musi skompletować instrukcję z kilku części, a następnie podczas mini-gry, jak najszybciej wybierać brakujące do ukończenia budowli klocki.

The LEGO Movie Videogame  to pierwszy tytuł z serii LEGO od TT Fusion, w którym sceneria zbudowana jest w całości z klocków. Środowisko gry umożliwia niszczenie wybranych elementów, których części służą do tworzenia nowych przedmiotów, wykorzystywanych do przedostawania się w kolejne miejsca. Mobilny port gry bazuje na wersji, wydanej pierwotnie na przenośnych konsolach PlayStation oraz Nintendo i w odróżnieniu od wersji z „dużych” platform sprzętowych ukazuje akcję w perspektywie izometrycznej. Zmianie uległ też oczywiście model sterowania, który bazuje na gestach wykonywanych na dotykowym ekranie tabletu.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: duża (powyżej 500 MB)

Wymagania wiekowe The LEGO Movie Videogame

Gra jest odpowiednia dla wszystkich grup wiekowych.

Gramy w The LEGO Movie Videogame

Gramy w The LEGO Movie Videogame [16:48]

Całkiem udana adaptacja, całkiem świetnego filmu Za grami Lego zawsze stoi jakaś potężna marka. Co w takim razie stanie się gdy pozbawimy gry Lego takich sław jak Indiana Jones czy bohaterowie uniwersum Marvel? Najwidoczniej nic złego - gra bazująca na ciepło przyjętym The Lego Movie to kolejna solidna pozycja w klockowym świecie.

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz