Reks: Najwierniejszy Przyjaciel [PC]

Rex. Reks: Najwierniejszy Przyjaciel to pozbawiona przemocy gra platformowa z elementami przygodowymi, której bohaterem jest sympatyczny mały piesek. Użytkownik musi pomóc zagubionemu czworonożnemu towarzyszowi w odnalezieniu powrotnej drogi do domu, gdzie oczekuje ukochana Pani.

wersja językowa:
pełna polska wersja

Reks: Najwierniejszy Przyjaciel data premiery gry na PC:

23 stycznia 2002 ( światowa data premiery )

08 maja 2002 ( data wydania w Polsce )

gry podobne do Rex:

Kirikou
Blue Beard 2

Zręcznościowe

Reks: Najwierniejszy Przyjaciel to pozbawiona przemocy familijna gra platformowa z elementami przygodowymi, której głównym bohaterem jest sympatyczny mały piesek o białym umaszczeniu. Szczeniak należy do miłej i odważnej rasy Jindo, wzmiankowanej w szeregu koreańskich podań ludowych (m.in. historie o pokonaniu tygrysa i ostrzegawczym szczekaniu przed japońską inwazją militarną z końca XVI wieku). Użytkownik musi pomóc zagubionemu czworonożnemu towarzyszowi w odnalezieniu powrotnej drogi do domu, gdzie oczekuje ukochana Pani.

Akcja została podzielona na dziesięć rozległych i zróżnicowanych etapów fabularnych (zraszany deszczem las, dolina kwitnących roślin itp.), złożonych z motywów zręcznościowych (bieganie, skakanie, zbieranie przedmiotów itd.) i edukacyjnych (np. nauka prostych polskich i angielskich słówek). Autorzy stworzyli oprawę wizualną w dwóch wymiarach, przykładając szczególny nacisk do estetyki wykonania (uwagę przeciągają przede wszystkim wielobarwne tła i płynnie animowane postaci zwierząt). Doskonałe uzupełnienie całości stanowi dobrze dopracowana warstwa dźwiękowa i profesjonalna rodzima lokalizacja językowa.

Tryb gry: single player   Nośnik: 1 CD  
Ocena gry 8.8 / 10 na podstawie 134 ocen czytelników.   Cena gry w dniu premiery: 29,90 PLN

wymagania sprzętowe

Rekomendowane: Pentium II 233 MHz, 32 MB RAM

komentarze czytelników