Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Android iOS

Sniper: Ghost Warrior 3 XBOX ONE

Trzecia odsłona popularnej serii snajperskich strzelanek FPS, autorstwa polskiego studia CI Games. W grze trafiamy w sam środek lokalnego konfliktu, a naszym zadaniem jest eliminacja kluczowych celów na terenie Gruzji, gdzie postrach sieją wspierani przez Kreml separatyści. W odróżnieniu od poprzednich odsłon serii, tytuł oferuje znacznie większą swobodę rozgrywki i wprowadza do zabawy elementy survivalowe.

Akcji, FPP, skradanki, współczesne konflikty, FPS, polskie, snajperzy, strzelanki.

Sniper: Ghost Warrior 3 - screen - 2017-03-01 - 339594Sniper: Ghost Warrior 3 - screen - 2017-03-01 - 339593Sniper: Ghost Warrior 3 - screen - 2017-03-01 - 339592Sniper: Ghost Warrior 3 - screen - 2016-12-23 - 336476Sniper: Ghost Warrior 3 - screen - 2016-12-23 - 336475Sniper: Ghost Warrior 3 - screen - 2016-11-10 - 333847Sniper: Ghost Warrior 3 - screen - 2016-11-10 - 333846Sniper: Ghost Warrior 3 - screen - 2016-11-10 - 333845Sniper: Ghost Warrior 3 - screen - 2016-11-10 - 333844

wersja językowa:
pełna polska wersja

Data premiery gry Sniper: Ghost Warrior 3 | XONE

25kwietnia2017

25kwietnia2017

premiera PL

25kwietnia2017

Xbox Live

Microsoft XBOX ONE
Okładka Sniper: Ghost Warrior 3 (XONE)
Sniper: Ghost Warrior 3

Firma CI Games to polski deweloper i wydawca gier wideo. Przedsiębiorstwo zostało założone w 2002 roku i na początku funkcjonowało pod nazwą City Interactive. Ówczesna działalność studia sprowadzała się do produkcji niskobudżetowych tytułów, jednak po kilku latach postanowiono zainwestować większe pieniądze w nową serię. Mowa o pierwszej odsłonie cyklu Sniper: Ghost Warrior (PlayStation 3, Xbox 360, PC) z 2010 roku, która okazała się strzałem w dziesiątkę. Projekt spotkał się z mieszanym przyjęciem wśród krytyków, ale znalazł spore grono odbiorców na całym świecie (do końca 2015 roku sprzedano ponad 3,5 miliona egzemplarzy), co zaowocowało kontynuacją w 2013 roku i trzecią częścią w 2016 roku. Sniper: Ghost Warrior 3 na konsolę Xbox One nie różni się od wersji na pozostałe urządzenia niczym oprócz oprawy wizualnej.

Fabuła

Fabuła Sniper: Ghost Warrior 3 osadzona została w realiach lokalnego konfliktu. Wspierani przez Kreml separatyści dostali rozkaz zdestabilizowania odległego regionu Gruzji, wcześniej uważanego za teren bez strategicznego znaczenia. W grze wcielamy się w postać snajpera piechoty morskiej – Jonathana Northa, którego misją jest nie tylko sprawna i możliwie cicha eliminacja kluczowych celów, ale i osobista sprawa związana z zaginionym w tym rejonie młodszym bratem. Bohater działający samotnie za linią wroga musi wesprzeć lokalny ruch oporu oraz stawić czoła własnym problemom.

Mechanika

W przeciwieństwie do poprzednich części serii, w Sniper: Ghost Warrior 3 na Xbox One postawiono na znacznie większą swobodę działania. W świecie gry, oprócz głównego wątku fabularnego, czeka nas bowiem cała masa zadań pobocznych, a o ich znaczeniu oraz kolejności wykonywania musimy zdecydować samodzielnie. Podczas rozgrywki przemierzamy rozległe, dzikie tereny, eliminując kolejne kluczowe dla losów konfliktu cele. W grze korzystamy tradycyjnie z szerokiego arsenału karabinów snajperskich oraz najnowszych zdobyczy techniki wojskowej, takich jak popularne drony, których możemy użyć nie tylko do zwiadu, ale także rozbrajania min czy hakowania kamer monitoringu. Jednocześnie zabawa kryje w sobie trochę elementów survivalowych – dzięki zebranym surowcom możemy np. skonstruować specjalną amunicję, korzystając z systemu craftingu.

Spory zakres możliwości działania pozwala na eliminację przeciwników na wiele różnych sposobów. Gra skupia się na trzech ścieżkach rozwoju postaci, odpowiednio premiując każdą z nich – możemy więc działać jak snajper, likwidując cele z daleka, skradać się po cichu z wytłumioną bronią lub przeprowadzać frontalne ataki z pomocą karabinów szturmowych. Jednym z ważniejszych elementów gry jest, podobnie jak w dwóch poprzednich odsłonach serii, uproszczona balistyka lotu pocisku. Sukces każdego oddanego strzału zależeć może od takich czynników, jak dystans do celu czy siła wiatru. Duże mapy, na których toczy się rozgrywka, pozwalają również na prowadzenie pojazdów w celu szybkiego przemieszczania się.

Kwestie techniczne

Od strony technicznej Sniper: Ghost Warrior 3 na Xbox One wykorzystuje potencjał zaawansowanego silnika CryEngine, co przełożyło się na wyraźny skok jakościowy pod względem oferowanej grafiki w porównaniu do poprzednich części.

Inne

Dyrektorem kreatywnym gry Sniper: Ghost Warrior 3 na Xbox One jest Paul B. Robinson – weteran wojenny i deweloper gier wideo, mający przeszło 20-letnie doświadczenie w branży. Z kolei za scenariusz w głównej mierze odpowiada Jess Lebow, który pracował wcześniej przy takich hitach jak League of LegendsGuild Wars i Far Cry.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena gry 8.5 / 10 na podstawie 58 ocen czytelników.
Oczekiwania czytelników przed premierą gry: 8.0 / 10 na podstawie 128 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 219,90 PLN

Gry podobne do Sniper: Ghost Warrior 3

Klasyfikacja PEGI Sniper: Ghost Warrior 3

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.
CI Games – Sniper: Ghost Warrior 3 ze sprzedażą lepszą od założeń
CI Games – Sniper: Ghost Warrior 3 ze sprzedażą lepszą od założeń

wiadomość22 listopada 2017

CI Games nie schodzi ze ścieżki stabilizacji finansowej. W trzecim kwartale 2017 roku firma odnotowała 3,6 miliona złotych zysku netto, a w całym roku 5,1 miliona. Takimi danymi pochwaliła się spółka w najnowszym raporcie finansowym. Napomknęła też o swoich nowych grach (niezapowiedzianej taktycznej strzelance i Lords of the Fallen 2).

Sniper: Ghost Warrior 3 nieźle się sprzedaje; wkrótce ma ruszyć produkcja Lords of the Fallen 2
Sniper: Ghost Warrior 3 nieźle się sprzedaje; wkrótce ma ruszyć produkcja Lords of the Fallen 2

wiadomość20 października 2017

Firma CI Games opublikowała najnowsze informacje finansowe oraz wypowiedziała się na temat sprzedaży Sniper: Ghost Warrior 3 i planów na przyszłość. Obejmują one Lords of the Fallen 2 i jeszcze jedną taktyczną strzelankę.

Raport finansowy CI Games - Sniper: Ghost Warrior 3 zapewniło firmie stabilizację finansową
Raport finansowy CI Games - Sniper: Ghost Warrior 3 zapewniło firmie stabilizację finansową

wiadomość8 września 2017

Firma CI Games opublikowała raport finansowy za okres od stycznia do czerwca 2017 roku. Pierwsze półrocze okazało się bardzo udane dla polskiego producenta, co jest zasługą przyzwoitego wyniku gry Sniper: Ghost Warrior 3. Pomimo krytyki trzecia część snajperskiej serii zdołała się rozejść w niemal 750 tysiącach egzemplarzy.

Wieści ze świata (Blood Bowl II, Steel Division, EVE Valkyrie, Sniper Ghost Warrior 3, Lifeless Moon) 6/9/2017
Wieści ze świata (Blood Bowl II, Steel Division, EVE Valkyrie, Sniper Ghost Warrior 3, Lifeless Moon) 6/9/2017

wiadomość6 września 2017

Dziś piszemy o premierze Oficjalnego Rozszerzenia do Blood Bowl II, zapowiedzi DLC Second Wave do Steel Division: Normandy 44, skrzynkach z łupami w EVE: Valkyrie, debiucie dodatku Sabotaż do Sniper: Ghost Warrior 3, paru szczegółach o The Avengers Project i o kampanii crowdfundingowej gry Lifeless Moon. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Sniper: Ghost Warrior 3 otrzyma fabularne DLC
Sniper: Ghost Warrior 3 otrzyma fabularne DLC

wiadomość22 sierpnia 2017

Firma CI Games nie spisała na straty trzeciej części serii Sniper: Ghost Warrior. Pomimo gorszego przyjęcia ze strony graczy, niż początkowo zakładano, najnowsze dzieło tego studia doczeka się fabularnego DLC zatytułowanego The Sabotage.

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz
Wszystkie komentarze
03.05.2017 22:05
1
zielak1978
1
Junior

Gra zaje.....sta kupujcie

17.08.2017 12:50
odpowiedz
CeglastyWojak87
1
Junior

Wielki potencjał, dużo nadziei i obiecywanek a wyszłedł zakalec. Szczerze to Ghost Warrior 2 jest dużo lepszy, choć liniowy.

Fabuła z rzyci wyssana, postacie przekozaczone i nadmiernie wulgarne, ich animacje drętwe jak kloc drewna, graficznie słabo jak na taki budżet, czas i możliwości. Niby sandbox a jednak cały świat w grze jest pusty i nijaki.

Jeśli chodzi o optymalizację na XBOX One to powiem jedno - TRAGEDIA !!! W miejscach pozamiejskich ok. 30fps (norma), ale podczas jazdy pojazdem przycinki, które powodują zatrzymanie się gracza na przydrożnym drzewie. W miejscach zaludnionych i miejskich spadek do 25fps a podczas walki, we wrogich obozach itp. miejscach obraz spada do nawet i 20 fps co odbiera jakiekolwiek resztki przyjemności z zabawy. Bo jak tu trafić wroga w ruchu z karabinu wyborowego przy przycinkach i braku płynności.

Jeśli ktoś bardzo chce zagrać to lepiej na PC, o ile posiada takiego z najnowszymi 'bebechami' za grube tysiące (dla 60fps) ale jednego się nie przeskoczy (niezależnie od platformy) - całej reszty gry.

18.08.2017 17:08
odpowiedz
Kocur007
1
Junior

Bardzo słaba gra, misje przewidywalne i ciągle w tych samych miejscach , wieje straszną nudą , gra nie warta tej kasy , wiec z nudów można pograć lecz fabuła i cała reszta na kiepskim poziomie jak na te czasy.