Iesabel Android

Iesabel to wyprodukowana przez gdyńskie studio Madman Theory Games gra action-RPG w klimatach fantasy. Gracz wciela się w rolę bohatera, który musi stawić czoła okrutnej królowej Iesabel i kierowanemu przez nią kultowi szalonego boga Baala. Produkcja pozwala na zabawę w trybie crossplatformowej kooperacji.

RPG, fantasy, hack'and'slash, multiplayer, polskie, funkcje cross-platform, kooperacja, RPG akcji.

wersja językowa:
angielska

Data premiery gry Iesabel | AND

9lipca2013

Android
Okładka Iesabel (AND)
Iesabel

Iesabel jest kolejnym po Sparkle 2: Evo (2012) efektem współpracy studia Madman Theory Games oraz firmy wydawniczej Forever Entertainment. Tym razem deweloperzy z Gdyni zdecydowali się zmierzyć z gatunkiem action-RPG, a źródłem inspiracji stały się takie gry jak Diablo 2 czy Dungeon Siege III. Produkcja trafiła m.in. na urządzenia z systemem Android.

Akcja Iesabel osadzona została w świecie fantasy (co ciekawe, mapa w dużym stopniu przypomina środkową Europę). Na dalekim południu, w świętym mieście Yeroh szerzy się zło. Król stracił głowę dla pięknej księżniczki, której serce jest mroźne jak lód i czarne jak wieczna noc. Gdy Iesabel została królową, zaczęła szerzyć kult swego pana - szalonego boga Baala. Nastała ciemność, a wraz z nią zniszczenie i ból. Echa odległych wydarzeń coraz bardziej słyszalne są na północy, gdzie w spokojnej wiosce Slava rozpoczyna się przygoda głównego bohatera.

Mechanika rozgrywki opiera się na schematach doskonale znanych fanom gier action-RPG. Postać kreowana przez gracza może należeć do jednej z dwóch klas – barbarzyńcy lub wiedźmy. Dokonany na starcie wybór definiuje możliwe do użycia przedmioty i bronie, a także preferowany styl walki. Wzorem klasycznych gier cRPG, w trakcie zabawy bohater zdobywa doświadczenie, a po osiągnięciu wyznaczonego limitu awansuje na kolejny poziom, co pozwala m.in. zwiększyć atrybuty psycho-fizyczne oraz opanować nowe umiejętności lub rozwinąć już posiadane.

Twórcy gry zadbali o sporą ilość zadań do wykonania, rozległe i zróżnicowane lokacje (lasy, podziemia, bagna, cmentarze i inne), bestiariusz obejmujący ponad 100 rodzajów przeciwników, a także bogaty asortyment broni, pancerzy i akcesoriów (w większości generowanych losowo), jakie można znaleźć lub zdobyć.

Jednym z najbardziej interesujących rozwiązań zastosowanych w Iesabel jest tryb wieloosobowej kooperacji dla maksymalnie 8 graczy. Uczestnicy zabawy mogą przy tym korzystać z różnych platform sprzętowych jak komputery PC, tablety i smartfony.

Iesabel odznacza się atrakcyjną oprawą audiowizualną. Trójwymiarowa grafika w grze zwraca uwagę bogactwem szczegółów, intensywną kolorystyką oraz licznymi efektami specjalnymi wywoływanymi w trakcie gry (przy korzystaniu z magii i specjalnych umiejętności).

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 1 - 8  

Rozmiar aplikacji: duża (powyżej 500 MB)

Gry podobne do Iesabel

Wymagania wiekowe Iesabel

12+

Promocje mobilne na weekend 21-22 lutego (m.in. Iesabel, Flashout 2, Frozen Synapse)
Promocje mobilne na weekend 21-22 lutego (m.in. Iesabel, Flashout 2, Frozen Synapse)

wiadomość21 lutego 2015

Przed Wami kolejne wydanie cyklu poświęconego najciekawszym promocjom cenowym na gry mobilne. W przeglądzie zamieściliśmy informacje o przecenach takich gier jak Iesabel, Flashout 2, Frozen Synapse, Sentinel 4: Dark Star, serii Strategy & Tactics oraz o akcji Humble Square Enix Bundle.

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz