Botanicula Android

Klimatyczna przygodówka, za którą odpowiada studio Amanita Design, znane z takich hitów jak Samorost oraz Machinarium. W grze wcielamy się w małe istoty leśne, które zamierzają uratować ostatnie nasionko ze swojego drzewa, zaatakowanego przez hordy pasożytów. Botanicula to rasowa gra przygodowa – podczas zabawy przemierzamy różne lokacje, zbieramy przedmioty i rozwiązujemy proste zagadki. Na uwagę zasługuje świetna oprawa artystyczna, tak charakterystyczna dla gier tego producenta.

Przygodowe, elementy logiczne, 2D, indie.

wersja językowa:
z polskimi napisami

Data premiery gry Botanicula | AND

14października2014

Android
Okładka Botanicula (AND)
Botanicula

Botanicula to humorystyczna przygodówka, której akcja toczy się w bajkowym świecie roślin. Jest to produkcja czeskiego studia Amanita Design, znanego z takich tytułów jak seria Samorost czy wysoko oceniane Machinarium. Za całokształt projektu odpowiadał znany animator Jaromír Plachý, dzięki czemu otrzymaliśmy nietypową atmosferę i styl wizualny. Dodatkową atrakcją jest muzyka skomponowana przez czeski zespół DVA.

Gra opowiada historię pięciu istot zamieszkujących gałęzie olbrzymiego drzewa, które powoli umiera z powodu bezlitosnego ataku pasożytów. Nie mogąc się z tym pogodzić, bohaterowie wyruszają w pełną niebezpieczeństw wyprawę, aby ocalić ostatnie nasiono rośliny będącej ich domem.

Botanicula jest klasyczną przygodówką z interfejsem point and click. Zabawa polega zatem głównie na przeszukiwaniu lokacji, gromadzeniu wskazówek i rozwiązywaniu łamigłówek. Autorzy zadbali o dostarczenie masy pomysłowych zagadek, których rozgryzienie wymaga od gracza sporego wysiłku.Botanicula jest minimalistyczna w warstwie wizualnej oraz przekazie, ale jednocześnie oferuje długą i bardzo satysfakcjonującą przygodę.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: duża (powyżej 500 MB)

Ocena gry 8.5 / 10 na podstawie 149 ocen czytelników.

Gry podobne do Botanicula

Wymagania wiekowe Botanicula

Gra jest odpowiednia dla wszystkich grup wiekowych.

Gramy w Botanicula

Gramy w Botanicula [16:35]

Audio-wizualna uczta. Amanita Design stanęła na wysokości zadania i stworzyła prawdziwie magiczną grę.

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz