Zagadki Lwa Leona [PC]

Kolejny tytuł z sympatycznym Lwem Leonem w roli głównej to gra logiczna wzorowana na popularnej serii firmy Sierra – The Incredible Machine. W każdej z 45 lokacji musimy, przy użyciu dostępnych przedmiotów, skonstruować wymyślną machinę, która pozwoli osiągnąć wyznaczony przez komputer cel.

wersja językowa:
pełna polska wersja

Zagadki Lwa Leona data premiery gry na PC:

28 listopada 1998 ( światowa data premiery )

28 listopada 1998 ( data wydania w Polsce )

gry podobne do Zagadki Lwa Leona:

Crazy Machines: The Wacky Contraptions Game
The Incredible Machine
The Incredible Machine 2

Logiczne, edukacyjne

Po sukcesie kolorowej platformówki z sympatycznym Lwem Leonem w roli głównej, jej bohater powraca w kolejnej grze autorstwa rodzimego studia Leryx-Longsoft. Tym razem jednak nie mamy już do czynienia z klasyczną grą platformową, lecz z produkcją logiczną, wzorowaną na popularnej serii The Incredible Machine. Podobnie jak poprzedniczka, gra adresowana jest przede wszystkim do młodszych odbiorców, choć podczas rozwiązywania przygotowanych przez twórców zagadek niejeden dorosły będzie musiał sporo się natrudzić.

Podobnie jak we wspomnianym pierwowzorze firmy Sierra, celem zabawy jest stworzenie z dostępnych w danej lokacji przedmiotów machiny, która pomoże nam wykonać zlecone przez komputer zadanie. Podczas gry wykorzystujemy też prawa fizyki oraz wygląd otoczenia. Wśród dostępnych przedmiotów znajdziemy m.in. balony, liny, kładki, bomby i odważniki, a zadania, z którymi przyjdzie nam się zmierzyć, to np. spłoszenie siedzących na drzewach ptaków, doprowadzenie naszego bohatera do celu czy oddanie właścicielowi utraconego przedmiotu. W razie potrzeby możemy skorzystać z systemu podpowiedzi.

Autorzy przygotowali 45 poziomów o wzrastającym poziomie trudności, które podzielono na 3 części: Tajemnice Dżungli, Podwodny Świat oraz Sekrety Bieguna. Różnią się one nie tylko oprawą – w każdej z nich korzystać będziemy także z nieco innych przedmiotów. Z pomocą przyjdą nam również zwierzęta zamieszkujące poszczególne światy, np. w dżungli użyjemy machających skrzydłami ptaków, pod wodą wykorzystamy właściwości ryby-piły bądź ryby młota, a na biegunie z pomocą przyjdą nam foki, które potrafią odbijać rozmaite przedmioty.

Cechą charakterystyczną gry jest kolorowa grafika, stanowiąca kompilację prerenderowanych i ręcznie rysowanych elementów. Nietrudno zauważyć, że w produkcji wykorzystano niektóre tła z poprzedniej gry z Lwem Leonem. Równie dobrze prezentuje się płynna, poklatkowa animacja. W warstwie dźwiękowej towarzyszy nam przyjemna dla ucha muzyka autorstwa Adama Skorupy.

Tryb gry: single player   Nośnik: 1 CD  

wymagania sprzętowe

Rekomendowane: Pentium 60 MHz, 16 MB RAM, Windows 95

Anno Online

Anno Online

Zagraj za Darmo!

The Mighty Quest for Epic Loot

The Mighty Quest for Epic Loot

Zagraj za Darmo!

A-Men - Dobra Gra - PC - 17,90 zł

kup w sklepie

PC 17,90 zł

3SwitcheD - PC - 17,90 zł

kup w sklepie

PC 17,90 zł

Transcripted - PC - 17,90 zł

kup w sklepie

PC 17,90 zł

6 graczy poleca tę grę. Ostatnio:

Andronicus

Opetany

EloSxdd

dolek_17

Maslo47

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz
Wszystkie komentarze
04.03.2014 19:57
bogi1
110
The Best in the World

Heh dostałem to kiedyś na urodziny. Przechodziłem kilka razy i wcale się nie nudziła. W głównej mierze dlatego, że poziomy można było przechodzić na różne sposoby. Szkoda, że płytka dawno mi się gdzieś zagubiła ;(