CreaVures [PC]

CreaVures to wyprodukowana przez niezależne studio Muse Games platformówka z elementami gry logicznej. Akcja toczy się w prastarym lesie, który powoli tonie w mroku. Pięć mitycznych stworzeń wyrusza na wyprawę w nieznane, by przywrócić moc słabnącemu światłu. Gra obfituje w wyzwania bazujące na wykorzystaniu mechanizmów fizyki w grze.

wersja językowa:
angielska

CreaVures data premiery gry na PC:

23 lutego 2011 ( światowa data premiery )

obecnie brak planów wydania ( w Polsce )

23 lutego 2011 ( premiera w USA )

gry podobne do CreaVures:

Limbo
Trine
OddPlanet

Zręcznościowe, platformówki, elementy logiczne, 2D, indie

CreaVures to pierwsza komercyjnie wydana gra niezależnego studia Muse Games, znanego przede wszystkim z produkcji MMO – Guns of Icarus: Online. Rozgrywka zaprojektowana została jako połączenie platformówki 2D oraz gry logicznej.

Akcja gry osadzona została w prastarym lesie. To niegdyś pełne świateł miejsce powoli tonie w mroku. Pięć mitycznych stworzeń zamieszkujących leśne ostępy - Bitey, Pokey, Zappy, Rolly oraz Glidey - decyduje się wyruszyć na wyprawę w nieznane, by przywrócić dawny blask całej krainie.

Zadaniem gracza jest pomóc odważnym CreaVures w wypełnieniu ich misji i bezpiecznie przeprowadzić sympatyczne leśne stworki przez 18 poziomów gry. Każdy z bohaterów obdarzony został innymi umiejętnościami (np. skakanie, toczenie się czy odbijanie), które wykorzystać można do pokonania piętrzących się przeszkód. Podstawowe utrudnienie stanowi fakt, że jednocześnie sprawować można kontrolę tylko nad dwiema postaciami.

Najważniejszym elementem rozgrywki w CreaVures są wyzwania logiczne opierające się na mechanice silnika fizycznego gry. Z każdą przeszkodą lub przeciwnikiem można jednak poradzić sobie na wiele sposobów, co daje graczowi sporą swobodę działania.

Produkcja studia Muse Games wyróżnia się nieszablonową estetyką oprawy audiowizualnej. Uwagę zwracają przede wszystkim klimatyczne lokacje we fluorescencyjnych barwach. Zabawie towarzyszy nastrojowa muzyka.

Tryb gry: single player  

wymagania sprzętowe

Rekomendowane: Pentium 4 2.0 GHz, 512 MB RAM, karta grafiki 128 MB (GeForce 6600 lub lepsza), 400 MB HDD, Windows XP/Vista/7

Metin2

Metin2

Zagraj za Darmo!

Koyotl

Koyotl

Zagraj za Darmo!

DRAGON BALL XENOVERSE Bundle - PC - 60,00 zł

promocja

PC 60,00 zł

Mortal Kombat Komplete Edition  - PC - 8,75 zł

promocja

PC 8,75 zł

Naruto Shippuden: Ultimate Ninja Storm 4 - PC - 80,00 zł

promocja

PC 80,00 zł

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz