Massive Assault [PC]

Massive Assault to strategia turowa, wyprodukowana przez studio Wargaming.net. Akcja gry osadzona została w przyszłości. Gracz staje na czele koalicji Axis-of-Good, która stara się przeciwstawić totalitarnemu ugrupowaniu Shadow Clique, zamierzającemu opanować Ziemię i skolonizowane przez ludzi planety. W starciach z komputerową sztuczną inteligencją lub żywymi przeciwnikami uczestniczyć może 26 rodzajów jednostek bojowych.

wersja językowa:
pełna polska wersja

Massive Assault data premiery gry na PC:

23 października 2003 ( światowa data premiery )

02 lutego 2004 ( data wydania w Polsce )

gry podobne do Massive Assault:

Carrier Command: Gaea Mission
Hostile Waters: Antaeus Rising
Battle Isle: The Andosia War

Strategiczne, turowe

Strategia turowa, rozgrywająca się odległej przyszłości. W roku 2365 ludzie odkryli w przestrzeni kosmicznej sześć planet bogatych w surowce potrzebne ziemskiej cywilizacji do dalszej egzystencji. Skolonizowano je i podzielono na niezależne państwa, każde z własnymi lokalnymi władzami. Zapanował pokój i dalsza przyszłość wydawała się niezakłócona, jednakże pojawiła się organizacja terrorystyczna „Shadow Clique”, zrzeszające kraje propagujące ustrój totalitarny, która zamierza przejąć władzę na Ziemi. Kluczem do osiągnięcia tego celu jest opanowanie owych sześciu planet. Na przeciwko niej staje prawe ugrupowanie zrzeszające pokojowo nastawione państwa demokratyczne „Axis-of-Good”. Wybucha otwarty konflikt, a gracz staje się przywódcą sił Osi Dobra (Axis-of-Good).

Massive Assault umożliwia nam pokierowanie siłami lądowymi, powietrznymi i nawodnymi na wszystkich sześciu planetach, każda o innej topografii i klimacie. Łącznie na polu walki spotkamy się z 26 różnorodnymi jednostkami bojowymi. Akcja przedstawiona jest w całkowicie trójwymiarowej oprawie graficznej, które nie powstydziłby się niejeden przedstawiciel popularnych RTS-ów. Poza czystą walką tytuł ten oferuje też możliwość sprawdzenia swych umiejętności dyplomatycznych – część krajów popiera bowiem jedno ugrupowanie, a część drugie. Obie strony mogą zawierać sekretne sojusze i próbują przeciągnąć na swą stronę nowe państwa, by zmienić rozkład sił w regionie i w końcu całkowicie przejąć nad nim kontrolę.

Gra poza kampanią jednoosobową pozwala także na rozgrywkę wieloosobową w sieci lokalnej i w Internecie.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna   Nośnik: 1 CD  
Ocena gry 7.1 / 10 na podstawie 192 ocen czytelników.   Cena gry w dniu premiery: 19 PLN

wymagania sprzętowe

Rekomendowane: Pentium III 600MHz, 256MB RAM, 32MB akcelerator 3D, 650 MB HDD

Massive Assault - recenzja gry

Massive Assault - recenzja gry (PC)

"Zasady gry, jako się napisało, są proste. Teatr wojenny podzielony jest na sąsiadujące ze sobą państwa, w których następuje rekrutacja jednostek. Przychód danego kraju uzależniony jest od jego wielkości, a przynależy temu z graczy, który sprawuje nad nim pełną kontrolę – gdy na obszarze państwa toczą się walki z udziałem obu graczy, stolica nie generuje żadnego dochodu. Część z państw jest neutralna, po kilka z nich zaś występuje w roli tzw. tajnych sojuszników jednego lub drugiego gracza. Sojusznicy Ci ujawniani zostają przez graczy w następujących po sobie turach i tym samym rozpoczęcie wojny zawiera w sobie nie dający się przecenić element losowy – nie wiadomo z góry, którędy będą przebiegać pierwsze linie frontu."  więcej

komentarze czytelników


tymczasowy142536  2003-04-03 - 15:07

ta strona jet popierdolona

Mark24  2003-04-03 - 15:27

Dlaczego?

Click-Tom  2003-04-03 - 15:36

kordex2 ===> widze że masz spoko... ...

gilderion  2007-09-15 - 03:10

Zgubiłem klucz do rejestracji w sieci -czy ktoś może mi pomóc go odzyskać lub zdobyć nowy?

:-P  2008-07-24 - 19:31

Elo! Kupilm sobie plytke w playu insaluje i przy mapach mi wyskakuja bledy :// Nie chce sie zaistalowac. Czy plytka jst zle nagrana? Jak nie plx powiedzcie co zrobic :d. hcialem sobie porypac a tu taka wpadka :/.

Spock Star Trek  2009-02-17 - 20:31

Fajna gra

gackarob  2009-07-10 - 09:42

?????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????

bttka  2009-12-24 - 12:23

nie pomogę ci.ale doradzę:)morze sprubój zainstalowac jeszcze raz.a jak nie da rady to zgoś to do gazety.gra superowa.nie moge znaleźc jej w sklepach a w necie nie weim gdzie jest.

Strateg XP 7sp3  2011-06-24 - 16:35

Ta gra jest super!!!!!!!!!!!!!1

goodgamesfan  2011-08-21 - 07:29

Pamiętam, że zagrywałem byłem się w tę produkcję w gimnazjum! Bitwy były bardzo emocjonujące, misje niczego sobie, a gra tak naprawdę nabierała intensywności dopiero w multi. Jedna z nielicznych perełek wydanych przez sztampowy PLAY :D