Dishonored: The Knife of Dunwall [PS3]

The Knife of Dunwall to pierwszy fabularny dodatek do wydanego w 2012 roku Dishonored, pozwalający wcielić się w postać Dauda – legendarnego zabójcy, wcześniej występującego w roli jednego z antagonistów głównego bohatera gry, Corvo Attano. Rozszerzenie wprowadza nową kampanię single player, a razem z nią świeże lokacje, zestaw broni, jak i moce prowadzonej postaci.
To jest dodatek do gry Dishonored.

wersja językowa:
angielska

Dishonored: The Knife of Dunwall data premiery gry na PS3:

16 kwietnia 2013 ( światowa data premiery )

obecnie brak planów wydania ( w Polsce )

16 kwietnia 2013 ( Europejska premiera PAL )

16 kwietnia 2013 ( premiera w USA NTSC )

gry podobne do Dishonored: The Knife of Dunwall:

Batman: Arkham City
Spider-Man 3: The Game
The Darkness

Akcji, FPP, steampunk, skradanki, strzelanki

Pierwsze fabularne rozszerzenie DLC do wydanej na PlayStation 3 gry Dishonored, oferujące całkowicie nową historię, pozwalającą spojrzeć na wydarzenia przedstawione w oryginale z zupełnie innej perspektywy. Wcielając się w postać mordercy samej cesarzowej, gracz przemierza szereg znanych mu już, ale i również zupełnie nowych zakątków steampunkowego miasta Dunwall, skradając się, strzelając, walcząc bronią białą i używając magii.

Fabuła

Protagonistą The Knife of Dunwall jest Daud, lider grupy zabójców skrywających się pod nazwą The Whalers, jeden z głównych przeciwników Corvo Attano w podstawowej wersji gry. Po tym, jak przeprowadzony przez niego zamach na cesarzową pogrążył cały kraj w chaosie, asasyna zaczynają nękać wyrzuty sumienia. Nieoczekiwanie kontaktuje się z nim tajemniczy Outsider – chaotyczne bóstwo o trudnych do odgadnięcia celach – i zdradza mu sposób na odpracowanie win. Drogą do odkupienia ma być Delilah – jednak co lub kto kryje się pod tą nazwą, przyjdzie się Daudowi dopiero przekonać.

Warto wspomnieć, że w odróżnieniu od zupełnie niemego Corvo, Daud otrzymał pełny dubbing w wykonaniu Michaela Madsena, aktora znanego z licznych obrazów Quentina Tarantino. Protagonista nie tylko więc w końcu bierze pełnoprawny udział w dialogach, ale i często raczy nas komentarzami i własnymi przemyśleniami.

Mechanika

The Knife of Dunwall na PlayStation 3 pod względem rozgrywki w żadnym stopniu nie wybiega poza ścieżkę wydeptaną przez Dishonored. W dalszym ciągu zadaniem gracza jest przedostanie się do aktualnego celu misji, eksplorując półotwarte środowisko gry i unikając bądź walcząc z patrolującymi okolicę strażnikami. W osiągnięciu sukcesu ponownie pomagają posiadane przez Dauda broń i gadżety oraz szereg jego unikatowych zdolności. Prócz znanej już, alternatywnej wersji Mignięcia – umiejętności teleportacji na krótki dystans – dodatek wprowadza m.in. możliwość przywołania grupy skrytobójców wspierających nas w walce, a także zestaw napędzanych wielorybim tranem min, oszałamiający wrogów proszek czy naręczną kuszę z dwoma rodzajami bełtów.

Starając się odkryć tajemnicę o Deliah, gracz ponownie trafia do zrujnowanej Flooden District, gdzie w Dishonored stawiał czoła organizacji Dauda, a także dwóch zupełnie nowych lokacji: Rothwild Slaughterhouse, czyli rzeźni wielorybów, oraz zamieszanej przez bogaczy Legal District. Zakończenie historii, na wzór wersji podstawowej, uzależnione jest od tego, jak wiele śmierci i zniszczenia pozostawiamy za sobą.

Tryb gry: single player  
Ocena gry 8.4 / 10 na podstawie 35 ocen czytelników.  
Oczekiwania czytelników przed premierą gry: 8.9 / 10 na podstawie 7 głosów czytelników.  

Gramy w Dishonored: The Knife of Dunwall

Gramy w Dishonored: The Knife of Dunwall [14:27]

Ach, jak dobrze wrócić do tego miasta. Pierwszy duży dodatek do Dishonored pozwala nam wcielić się w znanego z podstawowej gry Dauda. Czy nowy bohater, moce i misje to dobry pretekst, by wrócić do tej gry? Oj tak.

Star Wars: The Old Republic

Star Wars: The Old Republic

Zagraj za Darmo!

War Thunder

War Thunder

Zagraj za Darmo!

Call of Duty: Modern Warfare 2 - PS3 - 59,90 zł

kup w sklepie

PS3 59,90 zł

Kolekcja Fighting Edition - PS3 - 76,90 zł

kup w sklepie

PS3 76,90 zł

Call of Duty 4: Modern Warfare - PS3 - 59,90 zł

kup w sklepie

PS3 59,90 zł

6 graczy poleca tę grę. Ostatnio:

panTicTac

cichyyyyyy

Gorn221

YathrinPL

destruktor14b

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz
Wszystkie komentarze
13.09.2013 09:31
rafi894
26
Wiedźmin

No nareszcie zapowiedziano Game of the Year Edition na 11 października niecałe 170 zł na pewno kupię ;)