Dishonored: The Knife of Dunwall PS3

The Knife of Dunwall to pierwszy fabularny dodatek do wydanego w 2012 roku Dishonored, pozwalający wcielić się w postać Dauda – legendarnego zabójcy, wcześniej występującego w roli jednego z antagonistów głównego bohatera gry, Corvo Attano. Rozszerzenie wprowadza nową kampanię single player, a razem z nią świeże lokacje, zestaw broni, jak i moce prowadzonej postaci.

To jest dodatek do gry Dishonored.

Akcji, FPP, steampunk, skradanki, strzelanki.

Dishonored: The Knife of Dunwall - screen - 2013-03-26 - 258622Dishonored: The Knife of Dunwall - screen - 2013-03-26 - 258621Dishonored: The Knife of Dunwall - screen - 2013-03-26 - 258620Dishonored: The Knife of Dunwall - screen - 2013-03-26 - 258619Dishonored: The Knife of Dunwall - screen - 2013-03-26 - 258618Dishonored: The Knife of Dunwall - screen - 2013-03-26 - 258617Dishonored: The Knife of Dunwall - screen - 2013-03-26 - 258616Dishonored: The Knife of Dunwall - screen - 2013-03-22 - 258308Dishonored: The Knife of Dunwall - screen - 2013-03-22 - 258307

wersja językowa:
angielska

Data premiery gry Dishonored: The Knife of Dunwall | PS3

16kwietnia2013

Sony PlayStation 3
Okładka Dishonored: The Knife of Dunwall (PS3)
Dishonored: The Knife of Dunwall

Pierwsze fabularne rozszerzenie DLC do wydanej na PlayStation 3 gry Dishonored, oferujące całkowicie nową historię, pozwalającą spojrzeć na wydarzenia przedstawione w oryginale z zupełnie innej perspektywy. Wcielając się w postać mordercy samej cesarzowej, gracz przemierza szereg znanych mu już, ale i również zupełnie nowych zakątków steampunkowego miasta Dunwall, skradając się, strzelając, walcząc bronią białą i używając magii.

Fabuła

Protagonistą The Knife of Dunwall jest Daud, lider grupy zabójców skrywających się pod nazwą The Whalers, jeden z głównych przeciwników Corvo Attano w podstawowej wersji gry. Po tym, jak przeprowadzony przez niego zamach na cesarzową pogrążył cały kraj w chaosie, asasyna zaczynają nękać wyrzuty sumienia. Nieoczekiwanie kontaktuje się z nim tajemniczy Outsider – chaotyczne bóstwo o trudnych do odgadnięcia celach – i zdradza mu sposób na odpracowanie win. Drogą do odkupienia ma być Delilah – jednak co lub kto kryje się pod tą nazwą, przyjdzie się Daudowi dopiero przekonać.

Warto wspomnieć, że w odróżnieniu od zupełnie niemego Corvo, Daud otrzymał pełny dubbing w wykonaniu Michaela Madsena, aktora znanego z licznych obrazów Quentina Tarantino. Protagonista nie tylko więc w końcu bierze pełnoprawny udział w dialogach, ale i często raczy nas komentarzami i własnymi przemyśleniami.

Mechanika

The Knife of Dunwall na PlayStation 3 pod względem rozgrywki w żadnym stopniu nie wybiega poza ścieżkę wydeptaną przez Dishonored. W dalszym ciągu zadaniem gracza jest przedostanie się do aktualnego celu misji, eksplorując półotwarte środowisko gry i unikając bądź walcząc z patrolującymi okolicę strażnikami. W osiągnięciu sukcesu ponownie pomagają posiadane przez Dauda broń i gadżety oraz szereg jego unikatowych zdolności. Prócz znanej już, alternatywnej wersji Mignięcia – umiejętności teleportacji na krótki dystans – dodatek wprowadza m.in. możliwość przywołania grupy skrytobójców wspierających nas w walce, a także zestaw napędzanych wielorybim tranem min, oszałamiający wrogów proszek czy naręczną kuszę z dwoma rodzajami bełtów.

Starając się odkryć tajemnicę o Deliah, gracz ponownie trafia do zrujnowanej Flooden District, gdzie w Dishonored stawiał czoła organizacji Dauda, a także dwóch zupełnie nowych lokacji: Rothwild Slaughterhouse, czyli rzeźni wielorybów, oraz zamieszanej przez bogaczy Legal District. Zakończenie historii, na wzór wersji podstawowej, uzależnione jest od tego, jak wiele śmierci i zniszczenia pozostawiamy za sobą.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena gry 8.6 / 10 na podstawie 35 ocen czytelników.
Oczekiwania czytelników przed premierą gry: 8.9 / 10 na podstawie 7 głosów czytelników.

Gry podobne do Dishonored: The Knife of Dunwall

Klasyfikacja PEGI Dishonored: The Knife of Dunwall

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.
Gramy w Dishonored: The Knife of Dunwall

Gramy w Dishonored: The Knife of Dunwall [14:27]

Ach, jak dobrze wrócić do tego miasta. Pierwszy duży dodatek do Dishonored pozwala nam wcielić się w znanego z podstawowej gry Dauda. Czy nowy bohater, moce i misje to dobry pretekst, by wrócić do tej gry? Oj tak.

7 graczy poleca tę grę. Ostatnio:

cichyyyyyy

Gorn221

YathrinPL

destruktor14b

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz
Wszystkie komentarze
13.09.2013 09:31
rafi894
26
Wiedźmin

No nareszcie zapowiedziano Game of the Year Edition na 11 października niecałe 170 zł na pewno kupię ;)