Dishonored: The Knife of Dunwall [PS3]

The Knife of Dunwall to pierwszy fabularny dodatek do wydanego w 2012 roku Dishonored, pozwalający wcielić się w postać Dauda – legendarnego zabójcy, wcześniej występującego w roli jednego z antagonistów głównego bohatera gry, Corvo Attano. Rozszerzenie wprowadza nową kampanię single player, a razem z nią świeże lokacje, zestaw broni, jak i moce prowadzonej postaci.
To jest dodatek do gry Dishonored.

wersja językowa:
angielska

Dishonored: The Knife of Dunwall data premiery gry na PS3:

16 kwietnia 2013 ( światowa data premiery )

obecnie brak planów wydania ( w Polsce )

16 kwietnia 2013 ( Europejska premiera PAL )

16 kwietnia 2013 ( premiera w USA NTSC )

gry podobne do Dishonored: The Knife of Dunwall:

Batman: Arkham City
Spider-Man 3: The Game
The Darkness

Akcji, FPP, steampunk, skradanki, strzelanki

Pierwsze fabularne rozszerzenie do gry Dishonored, oferujące całkowicie nową historię, pozwalającą spojrzeć na wydarzenia przedstawione w oryginale z zupełnie innej perspektywy. Wcielając się w postać mordercy samej Cesarzowej, gracz przemierza szereg znanych mu już, ale i również zupełnie nowych zakątków steampunk’owego Dunwall, ponownie skradając się, strzelając, walcząc bronią białą i używając magii.

Jako Daud, lider grupy zabójców skrywających się pod nazwą The Whalers, gracz nie tylko doprowadza do śmierci przełożonej Corvo, ale również stara się odkupić swoje winy za ten czyn. Podobnie jak i w przypadku osobistego ochroniarza Cesarzowej z „podstawki”, również i z samym Daudem kontaktuje się tajemniczy Outsider – istota obdarzona magicznymi zdolnościami – zdradzając mu sposób na odpracowanie swoich występków. Remedium na dławiące nowego bohatera poczucie winy okazuje się być Deliah. Niemniej jednak, kim (lub czym) jest wymieniony przez Odmieńca przedmiot bądź osoba, przyjdzie się grającemu dopiero przekonać.

The Knife of Dunwall, pod względem rozgrywki, w żadnym stopniu nie wybiega poza ścieżkę wydeptaną przez Dishonored. W dalszym ciągu zadaniem gracza jest przedostanie się do aktualnego celu misji, poruszając się w pół-otwartym środowisku gry i unikając bądź walcząc z patrolującymi okolicę służbami bezpieczeństwa. W osiągnięciu sukcesu pomaga nam szereg unikatowych zdolności głównego bohatera, jak i posiadana przez niego broń i gadżety. Prócz znanej już, alternatywnej wersji Mignięcia – umiejętności teleportacji naszego protagonisty – dodatek wprowadza m.in. możliwość przywołania grupy skrytobójców wspierających nas w walce, a także zestaw napędzanych wielorybim tranem min, oszałamiający wrogów proszek czy naręczną kuszę z dwoma rodzajami bełtów.

Starając się odkryć tajemnicę o Deliah, gracz zwiedza takie lokacje jak Flooden District, a więc zalaną dzielnicę będącą bazą organizacji Dauda, zupełnie nowy Rothwild Sluaghterhouse, czyli swego rodzaju wielorybniczą masarnię, oraz równie świeży Legal District. Zakończenie historii, na wzór wersji podstawowej, uzależnione jest od naszego stylu gry. W zależności od tego, czy bardziej preferujemy skrywanie się w cieniu czy też bezpardonową eliminację naszych przeciwników, jako Daud zapracujemy sobie na rozgrzeszenie, bądź ostatecznie potępimy prowadzoną przez nas postać.

Tryb gry: single player  
Ocena gry 8.4 / 10 na podstawie 35 ocen czytelników.  
Oczekiwania czytelników przed premierą gry: 8.9 / 10 na podstawie 7 głosów czytelników.  

Gramy w Dishonored: The Knife of Dunwall

Gramy w Dishonored: The Knife of Dunwall [14:27]

Ach, jak dobrze wrócić do tego miasta. Pierwszy duży dodatek do Dishonored pozwala nam wcielić się w znanego z podstawowej gry Dauda. Czy nowy bohater, moce i misje to dobry pretekst, by wrócić do tej gry? Oj tak.

Royal Quest

Royal Quest

Zagraj za Darmo!

Star Conflict

Star Conflict

Zagraj za Darmo!

PayDay 2 - PS3 - 64,90 zł

kup w sklepie

PS3 64,90 zł

Tom Clancy's Rainbow Six: Vegas 2 - PS3 - 179,90 zł

kup w sklepie

PS3 179,90 zł

LEGO Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy - PS3 - 158,90 zł

kup w sklepie

PS3 158,90 zł

6 graczy poleca tę grę. Ostatnio:

panTicTac

cichyyyyyy

Gorn221

YathrinPL

destruktor14b

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz
Wszystkie komentarze
13.09.2013 09:31
rafi894
26
Wiedźmin

No nareszcie zapowiedziano Game of the Year Edition na 11 października niecałe 170 zł na pewno kupię ;)