McPixel [PC]

Niestandardowa, humorystyczna przygodówka typu point and click z oprawą graficzną w stylu retro. Wcielamy się w rolę tytułowego McPixela i próbujemy w ciągu dwudziestu sekund zapobiec katastrofie poprzez wykonanie odpowiedniej akcji na dostępnych na ekranie przedmiotach.

wersja językowa:
angielska

McPixel data premiery gry na PC:

25 września 2012 ( światowa data premiery )

22 października 2013 ( data wydania w Polsce )

25 września 2012 ( premiera w USA )

gry podobne do McPixel:

The Secret of Monkey Island: Special Edition
Day of the Tentacle
Ben There, Dan That!

Przygodowe, point-and-click, elementy logiczne, 2D, humorystyczne, indie

McPixel to niezależna gra przygodowa stworzona również na urządzenia mobilne z systemem Android i iOS. Zadaniem gracza jest wcielenie się w głównego bohatera próbującego zapobiec nieuchronnym kataklizmom, wybuchom itp. Rozgrywkę obserwujemy z boku, tak jak w klasycznych produkcjach z tego gatunku.

Do dyspozycji gracza oddano sto zróżnicowanych poziomów. W każdym z nich mamy dwudziestosekundowy limit czasu na podjęcie właściwej decyzji odnośnie wykorzystania dostępnych na ekranie obiektów. Jeśli nie uda nam się znaleźć pożądanego rozwiązania, to dochodzi do eksplozji i przegrywamy.

Twórcy gry McPixel postawili na ogromną dawkę poczucia humoru rodem z takich produkcji jak The Secret of Monkey Island czy Simon the Sorcerer. Oznacza to, że aby przetrwać wszystkie niebezpieczeństwa musimy porzucić standardowy tok myślenia i przygotować się na szereg absurdalnych opcji, włącznie z kopaniem bomb oraz molestowaniem krów. Jakby tego było mało, w grze pojawia się również Abraham Lincoln, Budda, Batman i inne nieszablonowe postacie. Jeżeli uda nam się na danej planszy wykonać wszystkie dostępne akcje, to dodatkowo otrzymujemy złotą odznakę.

Gra McPixel posiada bardzo archaiczną oprawę graficzną w niskiej rozdzielczości. Zarówno postacie, jak i wszystkie przedmioty składają się z małej liczby pikseli. W trakcie zabawy towarzyszy nam ścieżka muzyczna w stylu retro.

Tryb gry: single player  
Ocena gry 8.5 / 10 na podstawie 141 ocen czytelników.  

wymagania sprzętowe

Rekomendowane: Core 2 Duo 1.8 GHz, 1 GB RAM, karta grafiki 16 MB, 71 MB HDD, Windows XP/Vista/7

Zwiastun #1

Zwiastun #1 [2:12]

Zapowiedź gry przygodowej typu point and click z oprawą graficzną w stylu retro - McPixel.

komentarze czytelników


Rewo  2012-12-16 - 15:08

Moja karta tego nie uciągnie niestety : ...

beowulf117  2013-01-05 - 01:02

ramy i procesor przy karcie i hdd wyglądają śmiesznie :D

Monk(Biggie)  2013-02-12 - 21:42

Jakby kogoś to interesowało, to wywiad z Sosem :) http://giernizon.pl/artykul-1046_Wywiad_Sos_Sosowski_tw%C3%B3rca_McPixel

7.0

Stalin_SAN  2013-07-24 - 14:01

Dosyć problematyczne to zadanie ocenić tą grę, bo cóż to jest przy innych dużych grach AAA, ta gra przy nich wygląda jak żywcem wyciągnięta z NESa i właśnie w tym leży jej siła. O co się rozchodzi w tej grze? Kierujemy tytułowym McPixelem który ma za zadanie rozbrajać bomby i nic więcej, w jak niekonwencjonalny sposób to robi to właśnie główna cecha tej gry, tutaj nic nie jest takie jak na pierwszy rzut oka może się wydawać, mamy tu zazwyczaj pojedyńcze lokacje z kilkoma przedmiotami i zazwyczaj jednym dodatkowym gostkiem, łącząc bardzo nietypowo przedmioty musimy dojść do tego żeby nie było wybuchu, podam 2 przykłady: w studiu prognozy pogody zdjąć deszczową chmurkę z planszy i położyć ją na kamerę, dla tego że w kamerze jest bomba, lub będąc w łodzi podwodnej otworzyć okienko i przez nie wyrzucić bombę, zadanie zaliczone, więcej nie powiem, bo to czyste spoilery, ale musiałem coś opisać aby podać absurdalność tej gry. Jeśli o warstwe graficzno-muzyczną chodzi to tu jest ciekawa sprawa, grafika jest mega-skąpa, nawet nie stara się tego udawać ani w żaden sposób ukryć, to same piksele rodem z NESowych gier (choć i tam gry potrafił wyglądać ładniej, np. Contra), strona audio t ...

Paindemonium  2013-07-29 - 19:30

Ta gra to nic innego jak jeden wielki dowcip na poziomie Wnerwionego działkowca :)

causal/hardcore  2013-08-15 - 21:30

Szczerze powiedziawszy spodziewałem się więcej. 90 % żartów jest tak czerstwych, że można by z nich zbudować schron przeciwjądrowy. Obok takich perełek jak wystrzel dziadka razem z granatem i wyświetli się charakterystyczna dla anime "gwiazdka", czy daj kosmicie hotdoga z bombą (po czym wypomni brak ketchupu), są takie rzeczy jak zacznij walić się wiadrem po głowie, wylej se ketchup na twarz, nasikaj na ścianę, kopnij kamień, i inne żarty na poziomie "idzie facet i sie potknął". Mogło być lepiej, acz nie jest źle. PS nieco w cieniu Humble Origin Bundle, wystartował bundle z ulubionymi grami PewDiePie, a pieniądze oprócz do twórców i organizatorów, można wpłacać na założoną przez niego organizację charytatywną, dostarczającą potrzebującym wodę pitną. Jak wam coś zostało, kupować. McPixel jest oczywiście jednym z tytułów ;)

Butryk89  2013-10-15 - 16:19

Będzie w najnowszej części CD-Action.

pikachu10  2013-10-19 - 10:34

looooooooool

8.5

beowulf117  2014-01-17 - 13:01

Gra z jajem tego jej nie można odmówić

Cheri1998  2015-07-24 - 23:52

W taką dziwaczną i absurdalną grę jeszcze nie grałam! McPixel jest warte uwagi i godne polecenia. 8/10

7.0

CwirCwiru  2015-09-06 - 17:42

Gra, która wyszła spod ręki Polaka. Absurdalna i nabijająca się z tych wszystkich przygodówek, w których rozwiązania zagadek były najdziwniejsze. I robi to zabawnie i z klasą, polecam! Mój gameplay: www.youtube.com/playlist?list=PL07eNdu5b2fOOULxsNK_E_sUJKMjsitKe