McPixel [PC]

Niestandardowa, humorystyczna przygodówka typu point and click z oprawą graficzną w stylu retro. Wcielamy się w rolę tytułowego McPixela i próbujemy w ciągu dwudziestu sekund zapobiec katastrofie poprzez wykonanie odpowiedniej akcji na dostępnych na ekranie przedmiotach.

wersja językowa:
angielska

McPixel data premiery gry na PC:

25 września 2012 ( światowa data premiery )

22 października 2013 ( data wydania w Polsce )

25 września 2012 ( premiera w USA )

gry podobne do McPixel:

The Secret of Monkey Island: Special Edition
Day of the Tentacle
Ben There, Dan That!

Przygodowe, point-and-click, elementy logiczne, 2D, humorystyczne, indie

McPixel to niezależna gra przygodowa stworzona również na urządzenia mobilne z systemem Android i iOS. Zadaniem gracza jest wcielenie się w głównego bohatera próbującego zapobiec nieuchronnym kataklizmom, wybuchom itp. Rozgrywkę obserwujemy z boku, tak jak w klasycznych produkcjach z tego gatunku.

Do dyspozycji gracza oddano sto zróżnicowanych poziomów. W każdym z nich mamy dwudziestosekundowy limit czasu na podjęcie właściwej decyzji odnośnie wykorzystania dostępnych na ekranie obiektów. Jeśli nie uda nam się znaleźć pożądanego rozwiązania, to dochodzi do eksplozji i przegrywamy.

Twórcy gry McPixel postawili na ogromną dawkę poczucia humoru rodem z takich produkcji jak The Secret of Monkey Island czy Simon the Sorcerer. Oznacza to, że aby przetrwać wszystkie niebezpieczeństwa musimy porzucić standardowy tok myślenia i przygotować się na szereg absurdalnych opcji, włącznie z kopaniem bomb oraz molestowaniem krów. Jakby tego było mało, w grze pojawia się również Abraham Lincoln, Budda, Batman i inne nieszablonowe postacie. Jeżeli uda nam się na danej planszy wykonać wszystkie dostępne akcje, to dodatkowo otrzymujemy złotą odznakę.

Gra McPixel posiada bardzo archaiczną oprawę graficzną w niskiej rozdzielczości. Zarówno postacie, jak i wszystkie przedmioty składają się z małej liczby pikseli. W trakcie zabawy towarzyszy nam ścieżka muzyczna w stylu retro.

Tryb gry: single player  
Ocena gry 8.5 / 10 na podstawie 149 ocen czytelników.  

wymagania sprzętowe

Rekomendowane: Core 2 Duo 1.8 GHz, 1 GB RAM, karta grafiki 16 MB, 71 MB HDD, Windows XP/Vista/7

Zwiastun #1

Zwiastun #1 [2:12]

Zapowiedź gry przygodowej typu point and click z oprawą graficzną w stylu retro - McPixel.

Dino Storm

Dino Storm

Zagraj za Darmo!

Star Wars: The Old Republic

Star Wars: The Old Republic

Zagraj za Darmo!

Life is Strange Limited Edition - PC - 124,90 zł

kup w sklepie

PC 124,90 zł

Layers of Fear PL - PC - 58,90 zł

kup w sklepie

PC 58,90 zł

Assassin's Creed: Rogue - PC - 52,90 zł

promocja

PC 52,90 zł

9 graczy poleca tę grę. Ostatnio:

Baka1223

PanMat2000

Pan New Vegas

sandaczPL

Asasyn0x

Hipis6

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz
Wszystkie komentarze
16.12.2012 15:08
Rewo
67
Generał

Moja karta tego nie uciągnie niestety :<

05.01.2013 01:02
odpowiedz
beowulf117
46
Dragonslayer

ramy i procesor przy karcie i hdd wyglądają śmiesznie :D

12.02.2013 21:42
odpowiedz
Monk(Biggie)
16
Pretorianin

Jakby kogoś to interesowało, to wywiad z Sosem :)
http://giernizon.pl/artykul-1046_Wywiad_Sos_Sosowski_tw%C3%B3rca_McPixel

24.07.2013 14:01
odpowiedz
Stalin_SAN
51
Valve Software
7.0

Dosyć problematyczne to zadanie ocenić tą grę, bo cóż to jest przy innych dużych grach AAA, ta gra przy nich wygląda jak żywcem wyciągnięta z NESa i właśnie w tym leży jej siła.

O co się rozchodzi w tej grze? Kierujemy tytułowym McPixelem który ma za zadanie rozbrajać bomby i nic więcej, w jak niekonwencjonalny sposób to robi to właśnie główna cecha tej gry, tutaj nic nie jest takie jak na pierwszy rzut oka może się wydawać, mamy tu zazwyczaj pojedyńcze lokacje z kilkoma przedmiotami i zazwyczaj jednym dodatkowym gostkiem, łącząc bardzo nietypowo przedmioty musimy dojść do tego żeby nie było wybuchu, podam 2 przykłady: w studiu prognozy pogody zdjąć deszczową chmurkę z planszy i położyć ją na kamerę, dla tego że w kamerze jest bomba, lub będąc w łodzi podwodnej otworzyć okienko i przez nie wyrzucić bombę, zadanie zaliczone, więcej nie powiem, bo to czyste spoilery, ale musiałem coś opisać aby podać absurdalność tej gry.

Jeśli o warstwe graficzno-muzyczną chodzi to tu jest ciekawa sprawa, grafika jest mega-skąpa, nawet nie stara się tego udawać ani w żaden sposób ukryć, to same piksele rodem z NESowych gier (choć i tam gry potrafił wyglądać ładniej, np. Contra), strona audio to tutaj tylko i wyłącznie muzyka, dla tego że poza muzyką nie ma tu żadnych innych odgłosów, aczkolwiek muzyka jest bardzo przyjemna dla ucha, także niczym z NESa.

Sam nie wiem jaką ja mam ocenę tej grze wystawić, bardzo to produkcja specyficzna, do której trzeba miec odpowiedni dystans, niesprawiedliwie będę się czuł zarazem jeśli wystawię jej wysoką ocenę w stosunku do innych gier, gra jest dosyć krótka, przejście jej zabrało mi nie całe półtorej godzinki, tak czy inaczej gra miód w sobie ma i jest mocno humorystyczna, więc wystawię jej 7.

Plusy:
+ specyficzna oprawa audio-wideo
+ humor
+ bardzo niekonwencjonalna

Minusy:
- gry na NESie potrafią być ładniejsze
- relatywnie krótka, nawet jak na grę tego typu

29.07.2013 19:30
odpowiedz
Paindemonium
26
Chorąży

Ta gra to nic innego jak jeden wielki dowcip na poziomie Wnerwionego działkowca :)

15.08.2013 21:30
odpowiedz
causal/hardcore
40
Pretorianin

Szczerze powiedziawszy spodziewałem się więcej. 90 % żartów jest tak czerstwych, że można by z nich zbudować schron przeciwjądrowy. Obok takich perełek jak wystrzel dziadka razem z granatem i wyświetli się charakterystyczna dla anime "gwiazdka", czy daj kosmicie hotdoga z bombą (po czym wypomni brak ketchupu), są takie rzeczy jak zacznij walić się wiadrem po głowie, wylej se ketchup na twarz, nasikaj na ścianę, kopnij kamień, i inne żarty na poziomie "idzie facet i sie potknął". Mogło być lepiej, acz nie jest źle.

PS nieco w cieniu Humble Origin Bundle, wystartował bundle z ulubionymi grami PewDiePie, a pieniądze oprócz do twórców i organizatorów, można wpłacać na założoną przez niego organizację charytatywną, dostarczającą potrzebującym wodę pitną. Jak wam coś zostało, kupować. McPixel jest oczywiście jednym z tytułów ;)

15.10.2013 16:19
odpowiedz
Butryk89
66
Pretorianin

Będzie w najnowszej części CD-Action.

19.10.2013 10:34
odpowiedz
pikachu10
8
Legionista

looooooooool

17.01.2014 13:01
odpowiedz
beowulf117
46
Dragonslayer
8.5

Gra z jajem tego jej nie można odmówić

24.07.2015 23:52
odpowiedz
Cheri1998
1
Junior

W taką dziwaczną i absurdalną grę jeszcze nie grałam! McPixel jest warte uwagi i godne polecenia.
8/10

06.09.2015 17:42
odpowiedz
CwirCwiru
3
Legionista
7.0

Gra, która wyszła spod ręki Polaka. Absurdalna i nabijająca się z tych wszystkich przygodówek, w których rozwiązania zagadek były najdziwniejsze. I robi to zabawnie i z klasą, polecam! Mój gameplay: www.youtube.com/playlist?list=PL07eNdu5b2fOOULxsNK_E_sUJKMjsitKe

Dodaj swój komentarz
Wszystkie komentarze