Team Fortress 2: Mann vs. Machine [PC]

Team Fortress 2: Mann vs. Machine to darmowe rozszerzenie do popularnej, sieciowej strzelaniny Team Fortress 2 autorstwa ekipy deweloperskiej Valve Software. Dodatek, stanowiący element łatki aktualizacyjnej, wprowadza nowy tryb rozgrywki kooperacyjnej, w którym członkowie oddziałów Czerwonego i Niebieskiego muszą zjednoczyć siły, by stawić czoła wspólnemu wrogowi – Szarym, czyli armii robotów.
To jest dodatek do gry Team Fortress 2.

wersja językowa:
polska i angielska

Team Fortress 2: Mann vs. Machine data premiery gry na PC:

15 sierpnia 2012 ( światowa data premiery )

obecnie brak planów wydania ( w Polsce )

15 sierpnia 2012 ( premiera w USA )

gry podobne do Team Fortress 2: Mann vs. Machine:

Shoot Many Robots

akcji, FPP, zagraj za darmo, elementy strategiczne, sieciowe, co-op

Team Fortress 2 należy do najbardziej popularnych sieciowych strzelanin w dorobku studia Valve. Twórcy systematycznie wspierają rozwój swej gry, czego przykład stanowi dodatek Mann vs. Machine.

Osią fabuły Team Fortress 2: Mann vs. Machine jest inwazja robotów. Walczący ze sobą najemnicy z oddziałów Czerwonego i Niebieskiego muszą na chwilę zapomnieć o wzajemnych animozjach i zjednoczyć siły, by przeciwstawić się nowemu wrogowi.

Rozgrywka zaprojektowana została z myślą zabawie w kooperacji dla 6 graczy. Kierujący poczynaniami bohaterów gracze mają za zadanie zmierzyć się z kolejnymi falami robotów i zniszczyć fabrykę Mann Co., gdzie są one wytwarzane. Co ciekawe, mechaniczni intruzi stanowią pokraczne sobowtóry najemników.

Twórcy rozszerzenia Mann vs. Machine przygotowali trzy nowe mapy - Mannworks, Coal Town oraz Decoy, na których wykorzystać można szereg nowych umiejętności i broni przeznaczonych do eksterminacji blaszaków. Nie zabrakło także sporej ilości osiągnąć do odblokowania, m.in. za zabicie gigantycznych przeciwników.

Większość elementów w Mann vs. Machine dostępnych jest za darmo (free-to-play). Jedyny wyjątek stanowi możliwość gry w trybie Mann Up na oficjalnym serwerze Mann Co., do czego konieczne jest posiadanie specjalnego biletu (Tour of Duty Ticket). Gracze, którzy zdecydują się na jego zakup mają jednak możliwość zdobycia unikatowych przedmiotów do wykorzystania w Team Fortress 2.

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer: Internet   Liczba graczy: 1-6  
Ocena gry 6.4 / 10 na podstawie 91 ocen czytelników.  

wymagania sprzętowe

Rekomendowane: Pentium 4 3 GHz, 1 GB RAM, karta grafiki 256 MB (GeForce 5700 lub lepsza), 4 GB HDD, Windows 2000/XP/Vista, łącze internetowe

Team Fortress 2: Mann vs Machine – tower defence w trybie kooperacji

Team Fortress 2: Mann vs Machine – tower defence w trybie kooperacji (PC)

"Mann vs Machine na pierwszy rzut oka oferuje sporo zabawy, po kilku godzinach orientujemy się jednak, że mechanika gry kuleje. Team Fortress 2 nigdy nie było pomyślane jako gra kooperacjyjna. Nie jest to niestety Left 4 Dead – przeciwnicy nacierają w jedną stronę i stosunkowo szybko orientujemy się, że kluczem do sukcesu jest odpowiednie skomponowanie i ustawienie drużyny, w której powinno być przynajmniej dwóch Inżynierów – co dwa działka, to nie jedno. Niestety brakuje trochę emocji – po doświadczeniach z reżyserem SI ze wspomnianego już Left 4 Dead dodatek prezentuje się na tym tle blado. Valve podniosło poprzeczkę wysoko, a teraz nie potrafi jej przeskoczyć. Pewną zmienność teoretycznie powinien oferować system kupowania ulepszeń podczas meczu, na dobrą sprawę jednak każda z klas zawsze inwestuje mniej więcej w to samo."  więcej

komentarze czytelników


kubas027  2012-08-26 - 12:53

OOOO Super!

PolskiZiomal5  2013-11-16 - 18:10

Dodatek nie jest zły ale na dłuższą mete jest monotonny.