Tink [PC]

Tink to przygodowa gra akcji, wyprodukowana przez niezależne niemieckie studio deweloperskie Mimimi Productions. Wcielając się w obdarzonego magicznymi mocami chłopca musisz uratować świat wyobraźni – Tinkerworld, przed wyblaknięciem. Tytuł został uhonorowany kilkoma prestiżowymi nagrodami i uzyskał wsparcie finansowe platformy crowd-fundingowej Gambitious.

wersja językowa:
angielska

Tink data premiery gry na PC:

prace wstrzymane ( światowa data premiery )

obecnie brak planów wydania ( w Polsce )

przygodowe gry akcji, TPP

Tink to ambitny projekt niezależnego studia Mimimi Productions, znanego z takich produkcji jak Grounded i daWindci. Gra zyskała spore uznanie już na etapie dewelopingu. Podczas konferencji Game Connection Europe 2011 uhonorowano ją nagrodą „Best Project 2012”. Produkcja współfinansowana była przez użytkowników platformy crowd-fundingowej Gambitious.

Akcja gry osadzona została w świecie wyobraźni - Tinkerworld, którego mieszkańcy posługując się prostymi materiałami (papier, klej i farby), potrafią dowolnie kształtować swoje otoczenie tworząc miasta, lasy czy góry. Niestety wzajemne kłótnie i niesnaski przywołały jednak biel usuwającą kolory i niszczącą życie w fantastycznych krainach.

Główny bohater gry, którego poczynaniami kieruje gracz, to młody chłopak imieniem Tink. Potrafi on wykorzystać moc kolorów, by przeciwstawić się bieli i uratować mieszkańców Tinkerworld. Heros przemierza więc krainy wyobraźni, przywracając w nich życie i barwy.

Rozgrywka w Tink łączy element gry akcji i przygodówki. Wśród źródeł inspiracji twórcy wskazują m.in. na serię Assassin's Creed, na której wzorowano sposób poruszania się bohatera (jump & run). System walki w grze pozbawiony został elementów przemocy, a pokonanie przeciwników wymaga wywołania w nich właściwych emocji.

Gra wyróżnia się niekonwencjonalną stylizacją oprawy wizualnej. Świat Tinkerworld pełen jest dziwacznych kształtów i jaskrawych kolorów. Modele postaci i obiektów wyglądają jak stworzone z plasteliny, kartonu oraz bibuły.

Tryb gry: single player  

komentarze czytelników