Balko: Ryzykowne śledztwo [PC]

Balko. Balko: Ryzykowne śledztwo to utrzymana w klasycznej konwencji gra przygodowa, oparta na motywach popularnego serialu kryminalnego. Gracze pomagają komisarzom Stefanowi Balkowskiemu i Klausowi Krappowi rozwikłać zagadkę morderstwa młodego mężczyzny. Tytuł wyprodukowany został przez niemieckie studio deweloperskie Silver Style Entertainment.

wersja językowa:
pełna polska wersja

Balko: Ryzykowne śledztwo data premiery gry na PC:

06 października 2005 ( światowa data premiery )

13 lipca 2009 ( data wydania w Polsce )

gry podobne do Balko:

Syberia II
CSI: Kryminalne Zagadki Las Vegas
C.I.D. - Criminal Investigation Department

Przygodowe, detektywistyczne, seriale TV, kryminalne

Okraszony elementami komediowymi serial kryminalny Balko przez jedenaście lat (1995-2006) emitowany był na antenie niemieckiej stacji telewizyjnej RTL i doczekał się ponad 120 odcinków. Na bazie ogromnej popularności tej marki, grupa RTL zdecydowała się przygotować grę przygodową, której deweloping powierzono studiu Silver Style Entertainment, znanemu chociażby z Gorasul: The Legacy of the Dragon i Everlight: Of Magic & Power.

Podobnie jak w telewizyjnym pierwowzorze głównymi bohaterami Balko: Ryzykowne śledztwo są oficerowie policji z Dortmundu – Stefan „Balko” Balkowski oraz Klaus Krapp. Muszą oni wyjaśnić okoliczności śmierci młodego mężczyzny. Doświadczeni detektywi podejrzewają, że nie był to wypadek, a dobrze zaplanowana zbrodnia. Denat miał bowiem wielu wrogów i skrywał mroczne sekrety.

Jak przystało na klasyczną przygodówkę z interfejsem typu „point & click”, rozgrywka polega przede wszystkim na eksplorowaniu lokacji, kolekcjonowaniu przedmiotów i prowadzeniu rozmów z postaciami niezależnymi. Gracze mają okazję odwiedzić wiele miejsc znanych z serialu i spotkać doskonale znanych bohaterów.

Oprawa wizualna Balko: Ryzykowne śledztwo przygotowana została z wykorzystaniem grafiki 3D, jednak jej jakość jest bardzo przeciętna. Do atutów gry zaliczyć można za to obfitującą w zabawne dialogi fabułę, a także wykorzystanie oryginalnego intro serialu.

Tryb gry: single player   Nośnik: 1 DVD   Cena gry w dniu premiery: 29,90 PLN

wymagania sprzętowe

Rekomendowane: Pentium III 1.0 GHz, 256MB RAM, karta grafiki 32MB, 300MB HDD, Windows 2000/XP/Vista

Dino Storm

Dino Storm

Zagraj za Darmo!

Star Wars: The Old Republic

Star Wars: The Old Republic

Zagraj za Darmo!

Bolek i Lolek - Język angielski dla dzieci - PC - 9,90 zł

kup w sklepie

PC 9,90 zł

LEGO Batman 3: Poza Gotham - PC - 54,90 zł

promocja

PC 54,90 zł

Zaopiekuj się mną - Młody Doktor 3 - PC - 18,90 zł

kup w sklepie

PC 18,90 zł

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz
Wszystkie komentarze
31.07.2013 09:16
Herto-Huberto
1
Junior

Ja tą gre to za 6 zł w carrefour kupiłem a w sklepie gol 30 zł kosztuje