Olimpiada Letnia [PC]

Niskobudżetowa gra sportowa, wydana przez firmę IQ Publishing. Gracze mogą spróbować swoich sił w kilku konkurencjach zaliczanych do programu letnich igrzysk olimpijskich (m.in. bieg na 100 i 400 m, skok wzwyż, pływanie oraz strzelectwo sportowe). Rozgrywka pozwala na rywalizację z komputerową sztuczną inteligencją lub żywymi przeciwnikami.

wersja językowa:
z polskimi napisami

Olimpiada Letnia data premiery gry na PC:

01 lipca 2008 ( światowa data premiery )

01 lipca 2008 ( data wydania w Polsce )

gry podobne do Olimpiada Letnia:

Salt Lake 2002
Sydney 2000
Winter Olympics: Lillehammer '94

Sportowe, olimpiady

Olimpiada Letnia to propozycja firmy IQ Publishing skierowana do mniej wymagających miłośników wirtualnego uprawiania sportu. Mimo zbieżności związanej z rokiem wydania (2008), gra nie posiada licencji Letnich Igrzysk Olimpijskich w Pekinie.

Zgodnie z gatunkową konwencją, gracze mogą wcielić się w role zawodników rywalizujących w popularnych dyscyplinach sportowych: biegu (na 100 i 400 m oraz 110 m przez płotki), skoku wzwyż, pływaniu (stylem dowolnym lub motylkowym) oraz strzelectwie. Warto nadmienić, że wszystkie konkurencje znajdują się w programie letniej olimpiady.

Gra oferuje kilka wariantów zabawy, w tym możliwość rozegrania poszczególnych konkurencji lub udziału w całym turnieju. Poza rywalizacją z komputerową sztuczną inteligencją, gracz może stanąć w szranki z żywymi przeciwnikami dzięki trybowi multiplayer opartemu o tradycyjne „gorące krzesło” (hot seat).

Rozgrywka ma zdecydowanie bardziej zręcznościowy niż symulacyjny charakter. Twórcy postarali się o prosty system sterowania, dzięki czemu nawet mniej doświadczeni gracze nie powinni mieć problemów z kontrolowaniem poczynań wirtualnych zawodników.

Oprawa wizualna Letniej Olimpiady wyraźnie odstaje na tle konkurencyjnych produkcji (np. Pekin 2008). Mankamenty trójwymiarowej oprawy wizualnej widoczne są zwłaszcza w słabej jakości modelach postaci oraz nienaturalnie wyglądających animacjach ruchu.

Tryb gry: single / multiplayer  

wymagania sprzętowe

Rekomendowane: Pentium II 600 MHz, 256 MB RAM, karta grafiki 8 MB RAM, 600 MB HDD, Windows 98/ME/2000/XP

Grand Prix Racing Online

Grand Prix Racing Online

Zagraj za Darmo!

Let's Hunt

Let's Hunt

Zagraj za Darmo!

Football Manager 2017 - PC - 139,90 zł

kup w sklepie

PC 139,90 zł

NBA 2K17 - PC - 146,90 zł

kup w sklepie

PC 146,90 zł

Project CARS NPG - PC - 58,90 zł

kup w sklepie

PC 58,90 zł

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz