Supremacy 1914 [WWW]

Supremacy 1914 jest darmową strategią czasu rzeczywistego , przeznaczoną do grania za pośrednictwem przeglądarki internetowej. Gracz staje na czele jednego z europejskich państw i staje do walki o prymat nad ogarniętą wojną Europą. Gra stworzona niezależne studio deweloperskie Bytro Labs wyróżnia się starannym wykonaniem i dbałością o historyczne szczegóły.

wersja językowa:
z polskimi napisami

Supremacy 1914 data premiery gry na WWW:

06 września 2009 ( światowa data premiery )

06 września 2009 ( data wydania w Polsce )

gry podobne do Supremacy 1914:

Silent Hunter Online
Memoir ’44 Online
Warstory: Europe in Flames

Strategiczne, I wojna światowa, zagraj za darmo, przeglądarkowe strategiczne

Supremacy 1914 jest darmową strategią czasu rzeczywistego, przeznaczoną do grania za pośrednictwem przeglądarki internetowej. Gracz staje na czele jednego z europejskich państw i staje do walki o prymat nad ogarniętą wojną Europą. Gra stworzona przez niezależne studio deweloperskie Bytro Labs wyróżnia się starannym wykonaniem i dbałością o historyczne szczegóły.

Wśród miłośników przeglądarkowych gier MMO produkty wydawane przez firmę Bigpoint (np. Dark Orbit i Deepolis) cieszą się dużym uznaniem. Nie inaczej jest w przypadku Supremacy 1914. Prace nad grą pochłonęły ponad 3 lata. Deweloperom z niezależnego studia Bytro Labs udało się jednak stworzyć ciekawą i efektownie prezentującą się strategię czasu rzeczywistego, mocno podbudowaną historycznymi faktami.

Akcja Supremacy 1914 rozgrywa się w Europie, tuż po wybuchu I wojny światowej. Gracz przejmuje dowodzenie nad jednym z państw uczestniczących w walce o dominację na Starym Kontynencie. Jego zadaniem jest rozsądne zarządzanie zasobami surowcowymi, rozbudowa zaplecza gospodarczego i troska o wysokie morale w posiadanych prowincjach, rozwijanie potencjału militarnego, stworzenie silnej armii, a wreszcie ekspansja terytorialna.

W przeciwieństwie do wielu strategii MMO, liczba graczy w Supremacy 1914 waha się od 2 do 31 (przy braku wymaganej liczby uczestników resztą frakcji dowodzi komputerowa sztuczna inteligencja). Niezmienna pozostaje natomiast wielkość planszy, na której figuruje 18 państw i 163 prowincje. Nawet przy tej relatywnie niewielkiej skali kluczem do zwycięstwa jest prowadzenie skutecznej dyplomacji – zawieranie sojuszy i podejmowanie wspólnych działań.

Rozgrywka w Supremacy 1914 odznacza się dużą złożonością, przy jednoczesnej intuicyjnej prostocie sterowania. Większość podejmowanych działań wymaga umiejętności strategicznego planowania. Na wyniki poszczególnych akcji, np. wyprodukowanie jednostki albo budynku, trzeba czekać nawet kilka dni. Dzięki temu zabawa nie zabiera szczególnie dużo czasu, ale obliguje do systematycznego logowania się.

Pod względem oprawy wizualnej Supremacy 1914 pozytywnie wyróżnia się na tle konkurencyjnych produkcji. Choć gra bazuje na warstwie tekstowej (statystyki, komunikaty itp.), to jednak została ona okraszona klimatycznymi ilustracjami i autentycznymi zdjęciami z okresu I wojny światowej.

Gra dystrybuowana jest na zasadzie free-to-play. W Supremacy 1914 zagrać można za darmo, jednak niektóre opcje i udogodnienia oferowane są wyłącznie za specjalną walutę (goldmarki), sprzedawaną za realne pieniądze.

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer: Internet   Liczba graczy: 2-31  

Farmerama

Farmerama

Zagraj za Darmo!

Travian

Travian

Zagraj za Darmo!

Cities: Skylines Deluxe Edition - WWW - 114,90 zł

kup w sklepie

PC 114,90 zł

Europa Universalis IV: Mare Nostrum Content Pack - WWW - 18,50 zł

kup w sklepie

PC 18,50 zł

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz
Wszystkie komentarze
05.04.2016 01:11
Mathias007
4
Centurion

Ciekawy pomysł na grę i przyznam, że na pewien czas nawet mnie wciągnęła I wojna światowa z perspektywy przeglądarki ^^. Pod względem rozgrywki może nie ma cudów, ale sama rywalizacja bywa naprawdę ciekawa.